Polecane posty

Na jęczmieniu jarym mam plamistość siatkowatą liści czy 0,5 l propico i 0,5 l corbel załatwi sprawę jeżeli nie to co w tanich pieniądzach pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ambrilo93    0

Na jęczmieniu jarym mam plamistość siatkowatą liści czy 0,5 l propico i 0,5 l corbel załatwi sprawę jeżeli nie to co w tanich pieniądzach pomoże

 

Mógłbyś wrzucić zdjęcie tego jęczmienia? Ponieważ mam też obawy że i mój zaczyna chorować dlatego miałbym porównanie.

Albo chociaż opisz jakoś dokładniej objawy, będę wdzięczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Na jęczmieniu jarym mam plamistość siatkowatą liści czy 0,5 l propico i 0,5 l corbel załatwi sprawę jeżeli nie to co w tanich pieniądzach pomoże

Powinno dać radę możesz zmniejszyć corbela do 0,4 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

Witam czy stosował ktoś wirtuoz 520ec w jęczmieniu ozimym na etykiecie pisze że można  tylko w jarym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ambrilo93    0

Witam ponoownie,

 

żółte plamy na moim jęczmieniu jarym o których pisałem kilka dni wcześniej niestety sa spowodowane jesiennym opryskiem Tolurexem..

Widać to coraz wyraźniej w miejscach gdzie nakładały się lance opryskiwacza bądź na poprzeczach, w miejscach gdzie poleciało więcej oprysku jęczmień najpierw robi się żółty aż zanika zupełnie :o.

Czy można jeszcze coś na to poradzić??? Najgorsze miejsca już na pewno nie są do uratowania ale co z resztą? Jak mu pomóc?

Czy oprysk dolistny mocznikiem z siarczanem i ewentualnie jakaś odżywka coś pomoże??

Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Ja na twoim miejscu nic bym nie robił w tym jęczmieniu dopóki się nie pozbiera po tym jesiennym oprysku, nic mu nie pomożesz a możesz jeszcze bardziej zaszkodzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

I dopiero teraz jęczmień dostaje po tyłku po jesiennym oprysku? Co najmniej dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ambrilo93    0

I dopiero teraz jęczmień dostaje po tyłku po jesiennym oprysku? Co najmniej dziwne...

 

No dla mnie też jest to dziwne ale nie ma innego wyjścia są to skutki zastosowania jesiennego oprysku, bo ten efekt występuje tylko w miejscach gdzie zakładał się na siebie oprysk i musiała polecieć podwójna dawka..

 

Polecasz wykonać jakieś ruchy? Czy czekać na rozwój wypadków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

To jaka dawka tego chlorotoluronu była? Wykonywałeś jakieś opryski po zimie? co było przedplonem i czym chwasty zwalczane w tym przedplonie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie było chyba 1,5 chlorotoluronu + 0,15 difl + 5g gleanu. Przedplon rzepak, zasiana pszenica bezorkowo na jesieni było czysto teraz zaczeły nowe siewki rzepaku sie pojawiac. 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ambrilo93    0

To jaka dawka tego chlorotoluronu była? Wykonywałeś jakieś opryski po zimie? co było przedplonem i czym chwasty zwalczane w tym przedplonie? 

 

Dawka była według zaleceń tzn 2l/ha. Po zimie żadnych zabiegów nie było już wykonywanych.

Przedplonem było pszenżyto ozime a chwasty były zwalczane bodajże tylko linturem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Dziwne. Myślę, że warto podać 5% siarczanu a co do biocudów to za bardzo w nie nie wierze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

witam co najpierw wykonać w jęczmieniu jarym oprysk na chwasty czy odżywkom 

 

według mnie walka z chwastami na pierwszym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Podręcznikowo tak powinno się robić. Tyle, że czasami jest tak, że natężenie chwastów puki co jest niewielkie, a po roślinie uprawnej widać niedobór chociaż by Mg to w takiej sytuacji najpierw papu potem odchwaszczanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Witam czy stosował ktoś wirtuoz 520ec w jęczmieniu ozimym na etykiecie pisze że można  tylko w jarym ?

 

tak stosowalem w zeszlym roku i bylo ok,w tym roku zastosowalem tilt 0.8 i atak0.8 i tez na razie jest ok,teraz tylko musisz sam przeliczyc co taniej cie wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Mam do zrobienia jeszcze zabieg na owies głuchy w jęczmieniu ozimym, czy mogę go połączyć z opryskiem na T2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Dotychczas przedsiewnie zastosowane zostalo 100 kg mocznika i 230 kg npk 5-20-30. Co myslicie o zastosowaniu  teraz na jeczmien jary (faza krzewienia) mocznika zamiast saletry w 2 dawce, ok 100 kg mocznika?

Jeczmien posiany na 5 klasie, nadaja teraz opady i wyzsza tempearture i mocznika bylby w miare szybko dostepny dla roslin, poza tym jest mniej podatny na wymywanie niz saletra. Ora kluczowy argument, mocznik powoduje dluzsze utrzymywanie wilgoci w glebie? Co na 5 klasie ma niebagatelne znaczenie.

Co myslicie o takim pomysle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Sam pomysł siać jęczmień na 5 klasie to nieporozumienie. Nie lepiej było pszenżyto?

Jeśli masz już faze krzewienia to rzucałbym saletrę zamiast mocznika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Wszystko zalezy jaka odmiana i jaka kultura pola. Na 5 klasie jeczmien lepiej mi plonuje niz owies podczas suchych lat. 

Mozesz uzasadnic dlaczego saletre a nie mocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Na dobrze utrzymanym polu jeczmień spokojnie urośnie na 5 klasie , też dał bym saletre , dzisiaj jeczmien opryskany na grzyba niby nie widać z daleka ale coś już sie pojawiało


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj