Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gomez181    197

Dzis patrze na swoj jęczmień ozmiy(siany w terminie) cos duzo takich plam żółtych. Myślałem ze to sloma ta co zostala na wierzchu.a to nie to poprostu pełno mszycy cześć listków juz żółta. Jutro akcja pryskanie i to migiem :(

Witam mam problem z Jeczmieniem Ozimym a mianowicie pojawily sie na nim jakies zolte plamki dosc duze a gdzieniegdzie koncowki lisci zrobily sie tak jakby brozowo przezroczyste tak jak by uschly. Co moze mu dolegac ? fotka jeczmienia attachicon.gifagro.jpg




czy to czasem nie mszyca?mam podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

pytanie ile  tej mszycy która przenosi wirusa  z doswiadczenia wiem że może być ciężko


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Woj. Pomorskie dzisiaj pryskałem na mszyce środek: Sumi-Alpha 050EC. Pierwsze osobniki zauważyłem i od razu ruszyłem nie oglądając się. Mam małego szoka po zeszłej długiej ciepłej jesieni i żółtej karłowatości która obniżyła plon o prawie połowę. Nawożenie i ochrona była na 7-8t a mszyce zeszły z moimi planami do 4.4t/ha :) Niektórzy się dziwią i się pytają czemu boimy się tak mszycy ale kto raz go zlekceważył ten wie do czego ten szkodnik jest zdolny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam u siebie dużo listków (końcówek) żółtych z jedną  plamką czarną? Czy to mszyca? Nie widać żadnych szkodników może dlatego że dziś był przymrozek ? O co chodzi?


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Lepiej opryskaj na grzyba + na mszyce zabieg nie drogi a będziesz spał spokojniej. Zobaczysz czy coś się zmieni z wyglądem rośliny :) Jesień będzie podobna do ubiegłorocznej więc nie ma co zwlekać z opryskami   :)

Edytowano przez michal1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie część ma po 2-3 listki a część dopiero wyszła? Już pryskać? Przecież oprysk na mszyce długo nie potrzyma. Co dałeś na grzyba? 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

to masz ten sam problem co ja,ja czekam zeby opryskac na zielsko bo wschody nie równe i boje sie popalic młode rosliny

w zeszłym roku ja na grzyba dałem soligor a na mszyce bi 58 tylko ze te srodki działaja w temp. 18st a cw tym roku temp troche inne (noce zimnew)


dodam jeszcze ze bi trzyma około 2 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

wykonałem pierwszy oprysk w piątek Bi 58 + siarczan mg, pogoda słoneczna ciepło w ciągu dnia więc może się nalot pojawić, dotychczas zwlekałem nie wiadomo, ciężki do określenia szkodnik.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jutro będzie tak ciepło jak dziś to nie będę zwlekał tylko jadę. Oprysk bi to "gorsze" nie ma na co czekać. Straty jakie poniosłem w ubiegłym roku starczyłyby na to aby pryskać bi dwa razy w tygodniu przez cały rok. Mogę do bi dodać coś na chwasty? 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

I jakie efekty po tym Bi 58 ?? Daje rade ?? Ja planuje w tym tygodniu oprysk tylko nie wiem czy Bi 58 wziąć czy Decis Mega 50 EW lub Primor z Syngenty ale to już drogo wychodzi i coś na grzyba jeszcze do tego dołożę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian8070    1

tilt turbo na grzyba albo zenit w połowie dawce wystarczy -0,5litra/ha. Żółte końcówki z czarną plamka to grzyb. Zawsze warto dodać coś na mszyce , i można dodawac do herbicydów. Nie wolno mieszać tylko grzybówki z insektycydem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

mój rozpoczynał krzewienie ostatnio więc teraz pewnie po jednym pędzie będzie posiadał. W PT pryskałem to przymrozków nie było do dziś ale za to było zimno ok. 2stC dziś w nocy :/


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

I jakie efekty po tym Bi 58 ?? Daje rade ?? Ja planuje w tym tygodniu oprysk tylko nie wiem czy Bi 58 wziąć czy Decis Mega 50 EW lub Primor z Syngenty ale to już drogo wychodzi i coś na grzyba jeszcze do tego dołożę.

BI i Decis to niby to samo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Kolega wyżej mówił że nie można na grzyba i mszyce razem a ja tak zrobiłem tilt+decis. Nie zadziała nic???? ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArtGor    1

czym zwalczyć ploniarkę zbożówkę w jęczmieniu ? Zauważyłem, że spora część roślin jest "podgryzana"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zrobiłem w jednym przejeździe Expert Met 0,35, Glean 10g, Danadim 0,5l, Ammo Super 0,1. Pogoda podczas zabiegu była świetna. W nocy pewnie będzie przymrozek.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Ja mam w planie Dicurex Flo 500 SC (Nowa Nazwa Lentipura) ale jęczmień w połowie ma trzy liście a reszta dopiero pierwszy liść i nie wiem czy nie uszkodzę tym a trzeba myśleć już o pryskaniu bo nie wiadomo jak z pogodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

Jakie substancje polecacie do jesiennego zwalczenia grzyba w jęczmieniu ? ;)

prochloraz + tebukonazol, morfolina + propikonazol, prochloraz + propikonazol czy sam tebukonazol ?

co skuteczniejsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj