Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
misio3p    2127

Albo było mokro i zimna ziemia jak siałeś, albo bardzo sucho i nie miał jęczmień wody, albo mocno kwasowe pH gleby ;)

  • Like 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

u mnie w opolskim okoliczni rolnicy orzą jęczmienie zimowe

A jak wyglądają pszenice ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Robiłem poprawki w jęczmieniu ozimym na dwuliscienne linturem. Minęło 5 dni od zabiegu a chwasty nadal w dobrej kondycji i teraz nie wiem czy czekać jeszcze czy poprawiać jeszcze raz? Głównie występuje przytulia bodziszek i miotła ale tylko przy ścieżkach. Może ktoś doradzić jakiś środek lub mieszaninę !

Na skuteczne działanie lintura trzeba czekać 3 tyg. Ja pryskałem miesiąc temu to efekty widać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

a jak planujecie z ochroną jęczmienia jarego czy jeden zabieg w fazie liścia flagowego czy dwa na pierwsze kolanko i flagówka? i jakie środki polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja u siebie pociagne dwa zabiegi na T1 Duett Star 1l/ha,T2 Soligor 0,8l/ha lub Falcon 0,6l/ha tak na dzisiaj pewnie bedzie to wygladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Jaki srodek najlepiej zapobiegnie wyleganiu w jarym???

Na początku marca siany,  dostał pod korzen 200kg saletry na dzis jest gesty i  konczy się krzewic i  dałem mu 250kg saletry, zanim się zorientowałem ze za grubo leci 2ha obsiałem teraz jak go utrzymać w pionie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulan    0

a mnie zastanawia taka kwestia :  czy jesli ma się ubezpieczony jeczmien ozimy od negatywnych skutków przezimowania - a złapie go ta wirusowa żótta karłowatość  to czy ubezpieczyciel wypłaci kase ? składał już ktoś do nich papiery ??   ja niestety nie ubezpieczyłem w tym roku .. hehe co jest zabawne, bo akurat jak ubezpieczzalem ostatnie kilka lat to bylo ok .. a zę teraz nie mialem kasy, to wiadomo -prawo Murphie'go ;) ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Poznaniak kiedyś też tak miałem i gdy zaczeło strzelać w źdzbło pojechałem w pole to się załamalem wszystko leżało ,miałem zapinać pług i orać ale ojciec mnie odwiódł od tego i zostawiłem.Ale zaraz tego samego dnia dałem 0,4 moddusa na ha a za 10 dni 0,7 cerone na ha potem z 2 tyg. nie jeździłem oglądać tego jęczmienia bo nie chciałem się wku......ać. A gdy wreszcie pojechałem byłem w szoku -wszystko stało i sztywne było jak trzcina i plon był rewelka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuba    0

Witam,

 

Potrzebuję rady. Posiałem jęczmień jary w ilości 180 kg/ha. Przedsiewnie dostał tylko 100 kg salmagu i 200 kg polifoski. Teraz ma 3 liście. Jeśli bedę go pryskał cerone 0,75l/ha w fazie drugiego kolanka to ilę mogę mu dorzucić jeszcze azotu? A gdybym nie pryskał go regulatorem wzrostu to jaką dawkę azotu mi ustoii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Ja myślę stosować Medax Top w jęczmieniu jarym. Ale narazie jęczmień w fazie 1-2 liści, więc w pierwszej kolejności pójdzie herbicyd - Mustang Forte (po terminie), a w fazie 1 kolanka wspomniany regulator w dawce 0,6l na hektar. Wprawdzie nie ma on rejestracji w Polsce w uprawie tego zboża, ale na zachodzie Europy podobno ma - zgodnie z tym, co swego czasu mówiono podczas czatu z Expertem Firmy produkujacej ten pestycyd. Chciałbym jednak dowiedzieć się, czy Ktoś z Forumowiczów stosował w ubiegłych sezonach ten regulator w jęczmienu jarym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

co proponujecie dorzucic do soligora na t2,bo zostało mi go z ubiegłego roku 0,4l a na ha to za malo,na t1 poszedł wirtuoz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39
Napisano (edytowany)

Poniżej zdjęcie mojego jęczmienia.

Zapadła decyzja o wyoraniu. Tylko co posiać czy na jęczmień jary nie jest jeszcze za późno?

 

post-131771-0-93882200-1430676087_thumb.jpg

Edytowano przez machtomi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Zalezy czym odchwaszczany, bo to tez ma znaczenie, co siac a czego nie (nastepstwo roślin)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

machtomi ---jaka to przyczyna ze on tak wygląda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

Poniżej zdjęcie mojego jęczmienia.

Zapadła decyzja o wyoraniu. Tylko co posiać czy na jęczmień jary nie jest jeszcze za późno?

W 2014 sąsiad zasiał jęczmień na początku maja i był bardzo ładny, plon również. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Jaki fungi polecacie na jęczmień ozimy w fazie liścia flagowego tak żeby również kłos ochronić?

Masz może zdejcia twojego jeczmienia, bo.jestem ciekawy jak teraz wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

W 2014 sąsiad zasiał jęczmień na początku maja i był bardzo ładny, plon również. 

Tylko czy nie będzie taka sama sytuacja z jęczmieniem jarym?

Nie wiem dlaczego teraz tak wygląda.

Mam na tej samej działce dosiany tydzien poniej ale na nawiezionej ziemi tym samym nasieniem i tam jest ładny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Panowie a co dać na samosiewy rzepaku w jęczmieniu jarym planowałem lintur + chwastox ekstra a puma w późniejszym terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki fungi polecacie na jęczmień ozimy w fazie liścia flagowego tak żeby również kłos ochronić?

epoksykonazol + tebukonazol to dobre rozwiązanie chyba ze większy budżet to tebu zamienić na strobiluryne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ktoś poleci coś na przytulię w mieszance jęczmień+pszenica? chwastu jest bardzo dużo to i środek musi być bardzo dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

u mnie poszedł gallaper 0,5 l na ha na przytulie w pszenicy

  • Like 1

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

epoksykonazol + tebukonazol to dobre rozwiązanie chyba ze większy budżet to tebu zamienić na strobiluryne

 

napisz prosze nazwe srodkow i dawke , bo znalezienie tego zajmnie ni znowu tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Jeczmien zimowy można pryskac cały czas na kłos? Jak tam jest z kwitnieniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

ktoś poleci coś na przytulię w mieszance jęczmień+pszenica? chwastu jest bardzo dużo to i środek musi być bardzo dobry

Tak jak kolega napisał- fluroksypyr(Galaper) lub karfentrazon(Aurora) Plusem tego ostatniego jest efekt chwastobójczy w tym samym dniu-jeżeli trafisz na konkretne promieniowanie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj