Polecane posty

royal261    10

Jęczmień jary eunova siałem 24 marca. Wyszło mi ok 145 kg/ha. Teraz ma 2-3 liście obserwując łan będzie za gęsto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

siema,dziś w sklepie ze SOR sprzedawca poradził by j.o. skracac CCC jak zaczną wychodzićwąsy na wierzch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

u mnie w jeczmieniu ozimym gloria przyzółkły troche koncówki lisci obok mam metakse i jest bezz przebarwień ochrona i nawozenie takie samo .nie wiem czy to choroba czy przypalenie .na t1 promaks 0,7 i tern premium 0.7l/ha + mocznik 10kg siarczan +mikro+aminokwasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

zasiałem jęczmień jary i potem przyszły deszcze, na tych mokrych kawałkach część wygniło, a cześć nie może przebić się przez zasklepioną ziemie i zastanawiam się czy przesiać jeszcze raz czy zostawić taki rzadki, całe pole ma 2,3ha a ta część zajmuje ok 0,4ha, tam gdzie nie wygnił to ma po 2 listki, a na tych mokrych kawałkach dopiero szpilkuje, przesiewać czy zostawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Ja mam inny problem - jęczmień hybrydowy jest pożółknięty i karłowaty - dostał już 3 razy nawóz, raz dolistnie - mocznik, siarczan i odżywka i raz tilt turbo 0,7l+atak 0,7l. Nie był pryskany jesienią na mszyce. Co robić - zostawić go, przesiać? Obok jęczmień odmiana Laverda idzie jak burza i ma ciemny kolor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Ja pryskalem na mszyce jesienia :Pjeczmien rosnie tylko czubki takie zółte liści starszych  wyglada to na chorobe:)mam zamiar usztywniac w tym tygodniu cerone bo juz 2 kolanko startuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz sam sobie na to odpowiedzieć. Zerknij na moje zdjęcie jeszcze dwa dni temu czytałem komentarze żeby orać. Ja pisałem, że nie zlikwiduje a jeden z kolegów pisał, że się sam zlikwiduje. A on wręcz przeciwnie. Szkoda, że nie ma deszczu. Muszę go również jak najszybciej skrócić. 

 

ee3d54fa292b22fem.jpg


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

stosował ktoś może oprysk gleanem na jesieni? Ciekawe co by było, bo po lentipurze trzeba teraz poprawiać, a tam gdzie gleanem pszenżyto i pszenica to czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

80 kg w czystym składniku to pod jęczmień wystarczy zależy jeszcze od przedplonu po strączkowych mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Przed siewem jęczmienia jarego wysiałem 100kg/ha mocznika, innego nawożenia nie stosowałem, stanowisko po kukurydzy na ziarno w 2 letniej monokulturze wysoce nawożonej potasem, fosforem, magnezem i siarką czy jeśli wysieje 150kg/ha saletry amonowej na ten jeczmien to czy wystarczy mu taka dawka azotu, oraz w jakim terminie najlepiej zastosować tą saletrę.

Kolejne pytanie to kiedy pryskac na chwasty, mam kupiony Mustang Forte oraz Axial 100ec i nie wiem czy najpierw pryskac mustangiem a axialem po tygodniu czy odwrotnie bo wiem ze nie można mieszac axialu czy może opryskac dzień po dniu tymi srodkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Najpierw Mustang, z Axialem nie musisz sie spieszyć, można nim pryskać do liścia flagowego a i tak załatwi owies głuchy.

Jak Wasze jęczmienie zimowe? Mój Meridian dalej zdycha, niby z daleka ciemny, ale jak sie wejdzie  w pole to te kepy paskudnie wyglądają. Macie jakies doswiadczenie co z takim porazonym jęczmieniem dalej będzie się działo? Porazone rośliny zdechną czy bedą tak wegetować? łan strasznie nierówny dlatego pytam, w sumie dostał 120N, tilt turbo na t1, stanowsiko po qq na kiszonke. Za rok pryskam na mszyce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

W tym roku chyba nie chodziło tylko o mszyce.Jesienny oprysk fungicydem chyba też miał wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Czy Ktoś z Forumowiczów stosował regulator Medax Top w jęczmieniu jarym? Jeśli tak, to w jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Najpierw Mustang, z Axialem nie musisz sie spieszyć, można nim pryskać do liścia flagowego a i tak załatwi owies głuchy.

Jak Wasze jęczmienie zimowe? Mój Meridian dalej zdycha, niby z daleka ciemny, ale jak sie wejdzie  w pole to te kepy paskudnie wyglądają. Macie jakies doswiadczenie co z takim porazonym jęczmieniem dalej będzie się działo? Porazone rośliny zdechną czy bedą tak wegetować? łan strasznie nierówny dlatego pytam, w sumie dostał 120N, tilt turbo na t1, stanowsiko po qq na kiszonke. Za rok pryskam na mszyce...

A powiedz mi jaki jest sens zwalczać owies głuchy w fazie flagówki? Do tego czasu pociągnie tyle wody i składników że może być już po ptokach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

A wiec kiedy zalecacie leciec mustangiem a kiedy axialem ? Jeczmien już wyszedł z ziemi i ma około 5cm siany 25 marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

A powiedz mi jaki jest sens zwalczać owies głuchy w fazie flagówki? Do tego czasu pociągnie tyle wody i składników że może być już po ptokach.

Masz rację, napisałem tylko, że nie musi sie  znim spieszyc choc im wczesniej tym lepiej, ale bez przesady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duett jest bardziej na osłonę góry i chorób liści. Ale stosować możesz. 

 

Ja na jesieni jechałem Gleanem i Lentipurem i wylazła przytulia. Muszę poprawiać, zastanawiam się nad Grodylem i Aurorą, 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj