Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KULAWA_KOZA    156

Ja od 2 lat pryskam picaro i jest super.

Małe info z etykiety

Picaro® SX® 50 SG   skutecznie zwalcza chwasty dwuliścienne w zbożach np.: bodziszek drobny, fiołek polny, gwiazdnica pospolita, komosa biała, mak polny, maruna bezwonna, niezapominajka polna, ostrożeń polny, przetaczniki, przytulia czepna (do fazy trzech okółków), rumian polny, samosiewy rzepaku, tasznik pospolity,tobołki polne.

 

Picaro jest srodkiem który produkuje Du Pont , a tą firmę unikam z daleko , kilka razy się zawiodłem na ich produktach.Maja ogólnie słabe srodki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Sławku czyli 0.6 l/ha bedzie dobrze? nie uszkodzi jęczmienia?

miałem na myśli Mustang Forte w dawce o.8 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie uszkodzi, ale tez nie pomoże. CCC słabo działają w jęczmieniu.

Znacie dobry herbicyd na jeczmien jary z koniczyna oprócz chwastoksu

Basagran, ale strasznie drogo wychodzi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

panowwi a ccc 675 sl nie uszkodzi jęczmienia jarego ?

 

nie nie uszkodzi zawsze stosuję


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

miałem na myśli Mustang Forte w dawce o.8 l

 

Sławku na etykiecie pisze że w jęczmieniu jarym stosuje sie od 0.5-0.6l/ha.

Mówie o Mustang 306SE.

 

Mustang Forte to 0.8l/ha.

Który lepszy?

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Sławku na etykiecie pisze że w jęczmieniu jarym stosuje sie od 0.5-0.6l/ha.

Mówie o Mustang 306SE.

 

Mustang Forte to 0.8l/ha.

Który lepszy?

Oba stosowałem i nie mam zastrzeżeń do nich.Ostatnio pryskam Forte i jestem zadowolony z jego działania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

wilgoć jest ? jak najszybciej co 5 dni dolistnie siarczan magnezu siedmiowodny 5% + mangan i molibden do tego stymulator wzrostu asahi


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam dziś prysnołem jęczmień mustang + iziherb kiedy najwcześniej można n agrzybka prysnąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

U mnie w okolicy jeczmienie zimowe zaorywali .mam podobny.opryskalem na grzyba ale czy sie poprawi tego nikt nie wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

moj Souleyka tez nie wyglada wspaniale w porównaniu do ubiegłego roku ale ratuje go jak do tej pory azotem i sie poprawia,zabieg na chwasty ma za soba teraz czas na fungicyd ale pogoda nie za bardzo ułatwia mozliwosc wykonania zadania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i ja sie dopisuje do 'klubu' nędznych jęczmieni... mam to samo a od wczoraj zaczął żółknąć od góry... dostał już 115 kg N wszystkie mikroelementy i siarczan i dolistnie mocznik i oprysk na grzyba Zenit  tydzień temu czyli 10.04 i dalej kicha, odmiana Gloria. Ma ktoś taką odmiane ? co doradzicie ? jedynie nie był pryskany na robaka ale dzisiaj oglądałem na kolanach i nic tam nie widze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Dużo zależy od odmiany.
Jedna odmiana jest bardzo fajna tylko nie znam jej nazwy ale pracuje nad tym : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

mam ten sam problem z żółknięciem jęczmienia od góry poszedł duet star + osd zobaczymy czy coś pomoże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

i ja sie dopisuje do 'klubu' nędznych jęczmieni... mam to samo a od wczoraj zaczął żółknąć od góry... dostał już 115 kg N wszystkie mikroelementy i siarczan i dolistnie mocznik i oprysk na grzyba Zenit  tydzień temu czyli 10.04 i dalej kicha, odmiana Gloria. Ma ktoś taką odmiane ? co doradzicie ? jedynie nie był pryskany na robaka ale dzisiaj oglądałem na kolanach i nic tam nie widze...

 

na robaka jak to napisałeś powinno się wykonać zabieg lub kilka na jesieni w jęczmieniu to bardzo ważne  bo jest on atakowany przez mszyce które są wektorem  choroby która nazywa się żółta karłowatość jęczmienia jeżeli to jest u was trzeba się liczyć z obniżką plonu rzędu 50-80% może też to być pałecznica lub mozaika żółta


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

zamiast  nabierać koloru zrobił się zółty i marny, pojechałem po nim dziś agregatem, szkoda nawozu i oprysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj