Polecane posty

rudi0018    3

Wczoraj zasiałem Stratusa i Oberka, a dziś kończę sianie Kucykiem.
Moim zdaniem też nie ma co czekać, bo sucho jest. W tamtym roku zasiałem jedno pole jęczmienia wraz z pszenicą i pszenżytem jarym i przyszły przymrozki i już ludzie mówili, że wymarźnie mi i trzeba przesiewać. Ja to zostawiłem i lepiej sypał od tego jęczeminia co tydzień później zasiałem.

A w pogodę nie ma co wierzyć moim zdaniem, bo w ubiegłym tygodniu zapowidali w czwartek jak i w poprzednie dni, że w weekend będzie badał, a nawet kropa deszczu nei spadła ani się n ie zachmurzyło.

Edytowano przez rudi0018

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Wiosną to tak już jest że zapowiadają deszcz którego nikt później nie widział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam w jęczmieniu ozimym Propico + Corbel to będzie dobrze na T1 jeżeli dobrze to kiedy prysnąć mam ozimy pierwszy raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Witam , w jeczmieniu ozimym mam zamiar zastosowac na T1 Tern Premium 575 0,6 l + Promax 450 0,6 co o tym sadzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

kiedy pryskać jęczmień zimowy na pleśń śniegową? pogoda już jest dobra??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2139

Witam , w jeczmieniu ozimym mam zamiar zastosowac na T1 Tern Premium 575 0,6 l + Promax 450 0,6 co o tym sadzicie ?

Czytając posty w temacie "zabiegi fungicydowe" się dowiesz ;) Tern 0,8-1l, promax 0,8. Dawki, które podałeś są zbyt niskie ;)

 

kiedy pryskać jęczmień zimowy na pleśń śniegową? pogoda już jest dobra??

Trzeba było dobrą zaprawą zaprawić, rzadziej siać.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

Dziś udało się opryskać jęczmień na T1 dałem Bumper Super 1l i Tern Premium 0,6l. 

A po co kolega powielił propikonazol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarówno w jednym jak i drugim substancja ta nie jest dominująca. Odpowiednio 90 i 125g/l. Przy zmniejszonej dawce Tern to razem jest w sam raz.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Powiedzcie mi co ma mniejsze wymagania jęczmień jary czy pszenica jara? Ziemia klasy 4b, miejscami 4a i zastanawiam się co kupić do siewu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

co lepiej zasiać na 2letnim niezaoranym ugorze jęczmień jary czy może owies, klasa gleby w okolicach 3 glina , w tamtym roku randapowane wykoszone i resztki spalone, niestety nie była zrobiona orka zimowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Witam czy z Mustangiem 306 mogę zmieszać Lentipur

Możesz mieszać bez obaw.O ile pamiętam lentipur 2l+ Mustang 0.6  l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Dzięki za podpowiedz nakupiłem mustanga a widze miotłe a lentipur zosał z ubiegłego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co lepiej zasiać na 2letnim niezaoranym ugorze jęczmień jary czy może owies, klasa gleby w okolicach 3 glina , w tamtym roku randapowane wykoszone i resztki spalone, niestety nie była zrobiona orka zimowa.

Zdecydowanie owies! Fajnie przygotowuje pole.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiepur78    8

Jak wygląda u was jęczmień  ozimy z syngenty Hobbit bo u mnie nie ciekawie? Słabo startuje. Był rzeczoznawca i nie stwierdził wymarznięcia ale powiedział, że ten jęczmień nie ma wigoru. Na start dostał na początku marca 250kg saletry i efektu nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Czy na jeczmień jary moge pryskac mustang forte i po tygodniu Axial ? I czy na zyto ozime moge zrobic tak samo ? Czy polecacie cos innego? Pilna sprawa prosze o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

łączenie pumy z innym herbicydem może powodować przypalenie końcówek lub pęknięcie blaszki liściowej. może ale nie musi, sam też w ostatnich latach łączyłem ale w tym roku rozdzielę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj