Polecane posty

luki08    14

witam

chcialem sie tylko upewnic,pierwsza dawka modusa to 0.3l na ha i to w fazie pierwszego kolanka a druga na flagowy i tez 0.2-0.3l na ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Na T1 w jęczmieniu ozimym planuje tilt + atak 0,8+0,7 wystarcza takie proporcje? oczywisce moduss 0,3 do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

U mnie na glebie IVa IVb obsada roślin będzie ok 270/m2, 1000 kg kredy granulowanej już wysiałem, 400 kg polifoski 7 i 150 mocznika przedsiewnie.  Przed pierwszym kolankiem dam 100 kg saletry. Na pierwsze kolanko pójdzie 0,6l medax top + 1l CCC 750 + capalo 1,5l + mustang forte 0,8l + 0,25l tytanitu. Na liść flagowy 0,4l medax top + 0,25l tytanit, na początku kłoszenia duett ultra 0,6l. Nie mam doświadczenia w uprawie zbóż a chce zebrać jak najwyższy plon. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

kolego liczyłeś wstępny koszt uprawy 1ha?

tak bogato uprawiać jęczmień bym nie ryzykował....

Tym bardziej że cena tego ziarna nie jest zbyt zachęcająca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Trochę przesadziłem z tymi nawozami. Dam 300kg pol 7, 100 mocznika i później 100 saletry. Kupuje jęczmień do własnej mieszanki treściwej dla krów po 700 zł/t. W mojej okolicy nikt taniej nie sprzeda, a cało samochodowe ilości odpadają. Koszt w granicach 2500 zł/ha. Przy plonie 7 ton z ha (7 x 700 = 4900 - 2500 = 2400zł). Do tego słoma ok 20 bel po 20zł (w tym roku kupowałem po 23zł) 400zł. Zysk ok 2800. Na papierze źle nie wychodzi a co wyjdzie w praktyce czas pokaże. Podkreślam jeszcze raz, że nie mam żadnego doświadczenia w uprawie zbóż a chce żeby ten plon był przyzwoity. Oprócz jęczmienia mam jeszcze pszenżyto ozime zasiane. Wszelkie sugestie od ludzi którzy zajmują się zbożem od wielu lat mile widziane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

Poczytaj trochę te tematy o zbożach tu na forum, zrób sobie notatki a na pewno dowiesz się bardzo dużo... Wielu uzytkowników ktorzy tu się wypowiadają mają naprawde sporą wiedzę nt uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

royal261 powiedz mi skad jestes za masz takie ceny zboża bo u nie po 540 to bym sie zasypał pod korek, co do plonu to jełsi to oazimy to ok ale jeśłi jary to myśl realistycznie lepiej załóż plon 5 ton i badź zaskoczony pozytywnie niż miała by Ci tylko słoma zostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

okolice łomży jęczmienia jest bardzo mało hodowców krów dużo, wiecej kupujacych jak sprzedających, na rynkach chca nawet po 80zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Miał ktoś odmianę KUCYK ?? planuję ją posiać na IVa-IVb  ( miała być Eunova ale w obrzezu 300 km nie ma w żadnej centrali bo nie przeszła testów prob kiełkowania) Mam do wyboru Elle i Kucyka , bedzie na intensywnej agrotechnice :) chciałbym jakieś opinie i rady usłyszeć na temat tych odmian bardziej nad Kucykiem :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
258michal    2

Miał ktoś odmianę KUCYK ?? planuję ją posiać na IVa-IVb  ( miała być Eunova ale w obrzezu 300 km nie ma w żadnej centrali bo nie przeszła testów prob kiełkowania) Mam do wyboru Elle i Kucyka , bedzie na intensywnej agrotechnice :) chciałbym jakieś opinie i rady usłyszeć na temat tych odmian bardziej nad Kucykiem :)

 

Miałem Kucyka w ubiegłym roku na IVb-VI klasie plonowała w okolicy 6 ton przy nawożeniu 80N i jednym zabiegu na grzyba i na tym koniec.  Ziarno ładne - grube i wyrównane .Jesli planujesz duże nawożenie to warto skrocić bo lubi położyć. .  Osobiscie polecam i sieje tą odmiane również i w tym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Czy w jęczmieniu jarym, gdzie nie było zboża 8 lat, przy nawożeniu ok 110 N taka ochrona zda egzamin:

T1 Duett Star 1l

T2 Falkon

A może do t1 dołożyć 0,7 l Mirage? Dodam, że taką samą ochronę planuje w pszenżycie gdzie również zboża nie było z 8 lat, nawożenie ok 180N. Czy przy wyliczanie dawek azotu wliczać azot z polifoski która poszła na jesieni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

royal261 własnie taką ochrone mam zaplanowana na jeczmien jary i mam nadzieje ze da rade i w zupełnosci wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wislak906    0

wiatm !jaki jest najlepszy zestaw nawozow przedsiewnie na jeczmien jary ? z gory wielkie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

u nas polifoska 6 300 kg bedzie szlo pod jeczmien a jeszcze wczesniej 300-400 kg kredy wapiennej takiej z big bagow t owystarczy przedsiewnie a posiewnie saletra z 250-300 kg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2127

Czy w jęczmieniu jarym, gdzie nie było zboża 8 lat, przy nawożeniu ok 110 N taka ochrona zda egzamin:

T1 Duett Star 1l

T2 Falkon

A może do t1 dołożyć 0,7 l Mirage? Dodam, że taką samą ochronę planuje w pszenżycie gdzie również zboża nie było z 8 lat, nawożenie ok 180N. Czy przy wyliczanie dawek azotu wliczać azot z polifoski która poszła na jesieni?

 

Falcon zastosowałem raz w jęczmieniu i nie polecam. Efektów prawie żadnych. Poszukaj coś innego ;)


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

sialiście już azot na jęczmień zimowy?? :)

 

Ja siałem w czwartek niby super rozkrzewiony ale pożółkły zresztą wszystkie w okolicy takie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kula88    2

witam. jaki mogę zastosować środek na grzyba na jęczmień jary , żeby można było dac również moddus i mieszankę mikro elementy i mocznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kula88    2

jeżeli zastosuje 0.5litra /ha tilt turbo , to zadziała, czy jest jakaś dawka progowa która trzeba stosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj