Polecane posty

matava    20

mam pytanie

czy jęczmień ozimy wykłoszony troche położyło po burzy.

czy jeszcze do zniw sie podniesie czy bedzie leżał?

 

Czy wy kurde macie po 5 lat, że takich rzeczy nie wiecie.

Tak wstanie i będzie stał do 1 deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w jęczmieniu jarym z miotłą zbożową opryskałem 2 tygodnie temu Linturem z Chwastoxem extra z adiunkt i mniejsze chwasty już wypaliło a tą miotłe nie jeżeli jest to miotła ale raczej tak . I jak będzię pogoda w przyszłym tygodniu to chciałbym to opryskać Pumą i pytanie jak ten środek działa i czy pomoże . A zachwaszczone najbardziej gdzie jęczmień najmniejszy a niechce znowu młucić chwastów jak zeszłym roku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Masz wybór- albo Puma/Foxtrot lub Axial. Zarówno jeden jak i drugi skuteczny, lecz może przebarwić trochę jęczmień-chodzi tu o Pumę. Lintur swego czasu na Węgrzech miał rejestrację do zwalczania miotły zbożowej ze skutecznością ok. 45%, więc jeżeli była by to miotła to minimalne objawy fitotoksyczności były by widoczne- jeżeli na pewno jest to miotła. Wracając do graminicydów, to ja zastosowałem 0,5l Foxtrotu na owies głuchy, jak ze skutecznością to się okaże- ale jestem dobrej myśli. A Axial kosa, swoje kosztuje ale i swoje zrobi. 0,35l i głuchy idzie w zapomnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

Jak nawozicie jęczmień jary zasiany po kukurydzy na ziarno, pod którą poszło 30 ton obornika świńskiego? Chodzi mi o azot. Przedsiewnie poszło 100kg saletry amonowej i nie wiem co robić dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogi123    0

Jak nawozicie jęczmień jary zasiany po kukurydzy na ziarno, pod którą poszło 30 ton obornika świńskiego? Chodzi mi o azot. Przedsiewnie poszło 100kg saletry amonowej i nie wiem co robić dalej.

A jak w chwili obecnej wyglada ten jeczmin ile ma rozkrzewien ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

Siany był 14 marca i jest strasznie rozkrzewiony.Muszę go potraktować etefonem i czymś na grzyby.Jak tylko da się wjechać to zaraz będę pryskał. Myślę, że dorzucę jeszcze po sto saletry. Ostatnio dużo padało, to i nawóz wypłukało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hawkblizyce    0

Witam. Zasiałem jęczmień jary z rajgrasem. W jęczmieniu było trochę owsa głuchego i czym mogę zwalczyć owies głuchy nie szkodząc rajgrasowi? Czy mogę zastosować Axial lub Pumę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Rajgras też załatwisz.

Masz wybór- albo Puma/Foxtrot lub Axial. Zarówno jeden jak i drugi skuteczny, lecz może przebarwić trochę jęczmień-chodzi tu o Pumę. Lintur swego czasu na Węgrzech miał rejestrację do zwalczania miotły zbożowej ze skutecznością ok. 45%, więc jeżeli była by to miotła to minimalne objawy fitotoksyczności były by widoczne- jeżeli na pewno jest to miotła. Wracając do graminicydów, to ja zastosowałem 0,5l Foxtrotu na owies głuchy, jak ze skutecznością to się okaże- ale jestem dobrej myśli. A Axial kosa, swoje kosztuje ale i swoje zrobi. 0,35l i głuchy idzie w zapomnienie.

Lintur w około 40% zwalcza miotłę w mniejszych fazach rozwojowych w maksymalnej dawce 180g/ha. W niższych dawkach lintur na miotłę działa co najwyżej hamująco, ale jej nie zniszczy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Już dawka rzędu 150g/ha miała zastosowanie w zwalczaniu ASV. Jeżeli kolega dał Lintura to tak jak wspominałem powinny być widoczne fitotoksyczności- nie całkowitego unicestwienia ASV, lecz charakterystycznych dla ALS przebarwieniach. Problem tyczy się także miotły wiosennej- nie ma co porównywać zwalczania siewki jesiennej a wiosennej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

pierwszy jaz słysze że lintur zwalcza miotłe? stosowałem pare lat temu w pszenicy ozimej ale jednak umnie nie zadziałało bardzo na miotłe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1986    2

Panowie pytanie jutro jade z mustangiem w j. jarym i za ile po tym zabiegu mogę pojechać z fungicydem? (tilt turbo lub soligor nie wiem do końca co lepsze a róznica w cenie 20 zł ?) jeczmien wfazie krewienia ale na pewno teraz ostro wystrzeli wiec musze na dniach jechać z modusem 0.35l i jak to pogodzić ? mieszać bym nie chciał bo już raz od pumy dostał nieżle . jakie odstępy miedzy zabiegami i jaka kolejność ??? do fugi pójdzie mocznik siarczan odzywka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3
Napisano (edytowany)

Siał ktoś może jęczmień Penguin jak go prowadzić?

Edytowano przez Strazak76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

panowie już raz pytałem nikt nie odpowiedział, więc pytam jeszcze raz : czy można stosować fungicydy i regulatory wzrostu w jęczmieniu z wsiewką koniczyny czerwonej ??? stosował ktoś ??

up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Panowie pytanie jutro jade z mustangiem w j. jarym i za ile po tym zabiegu mogę pojechać z fungicydem? (tilt turbo lub soligor nie wiem do końca co lepsze a róznica w cenie 20 zł ?) jeczmien wfazie krewienia ale na pewno teraz ostro wystrzeli wiec musze na dniach jechać z modusem 0.35l i jak to pogodzić ? mieszać bym nie chciał bo już raz od pumy dostał nieżle . jakie odstępy miedzy zabiegami i jaka kolejność ??? do fugi pójdzie mocznik siarczan odzywka

 

Moddus chyba stosuje się 0.4l w jęczmieniu wg etykiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel8612    0

Witam

mam do was pytanie

mam posiany jęczmień jary eunova

przedsiewnie dałem 150kg polifoski 6 i 100kg saletrzaku a w fazie 2-3 rozkrzewień 100kg saletry.

Na jesieni był stosowany obornik sporo :)

 

Chwasty zwalczyłem herbicydem mustang forte 0,8l/ha dokładnie zabieg wykonałem 6maja

 

i zaczeła się pogoda padało, padało i padało

 

teraz jęczmień jest w fazie zaawansowanej 2 kolanko 4cm nad pierwszym, łan jest gęsty, widać niedobory magnezu

 

od jutra ma być już poprawa pogody więc myśle zastosować na ha

5kg mocznika, 10kg siarczanu magnezu 1l insol 3 + Tilt Turbo 0,8l

 

Skracanie myśle wykonać w fazie liścia flagowego 37/39 cerone 0,75l (brak pogody na moddus w 31)

 

i po wykłoszeniu dueet ultra

 

mam prośbe co myślicie o takiej strategii bardzo proszę o odpowiedzi i porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

jeśli tak to ja bym zrobił cerone teraz na twoim miejscu bo później możesz nie mieć czego usztywniać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnyt    3

Panowie, ile dni odczekać od oprysku siarczanem + Plonvit Z, a potem linturem na jęczmień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

a ja uważam, że bardzo dobra strategia, no może cerone na podflagowy, zresztą ja zamierzam tak zrobić, a nawożenie bardzo podobne

 

Panowie, ile dni odczekać od oprysku siarczanem + Plonvit Z, a potem linturem na jęczmień?

nie musisz specjalnie długo czekać, powiedzmy 2 dni wystarczy, ale lepiej jest odwrócić kolejność zabiegów na przyszłość, tzn. najpierw herbicyd potem odżywki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnyt    3

Wiem tylko jęczmięń strasznie żółty i nie chcę dobić go herbicydem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1    0

Panowie można stosować Cerone wraz z mocznikiem i siarczanem magnezu? Czy lepiej oddzielnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel8612    0

Ja stosowałem niedawno na pszenżyto ozime 0,3 cerone + siarczan magnezu 5kg + duett ultra 0,6l i nic się nie działo,

następnego dnia trochę popadało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Już dawka rzędu 150g/ha miała zastosowanie w zwalczaniu ASV. Jeżeli kolega dał Lintura to tak jak wspominałem powinny być widoczne fitotoksyczności- nie całkowitego unicestwienia ASV, lecz charakterystycznych dla ALS przebarwieniach. Problem tyczy się także miotły wiosennej- nie ma co porównywać zwalczania siewki jesiennej a wiosennej.

150g lintura powinien zwalczać miotłę na poziomie 20%. Czyli niewiele, może jakieś niedobitki by załatwił.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj