Polecane posty

kisiel123    5

Witam, posiałem w tym roku około hektara jęczmienia ozimego na próbę. Materiał siewny miałem od znajomego, rok po centrali. Norma wysiewu to 208 kg/ha. Jęczmień ładnie wyrósł, ale pojawił się problem z chwastami. Pole po łubinie więc jest też sporo jego samosiewów, i tutaj zaczynają się problemy. Jesteśmy zieloni w uprawie jęczmienia, i nie wiemy za bardzo czym można odchwaścić jęczmień przed zimą, a czym nie, i czy w ogóle można to zrobić na jesieni? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

 

teraz możesz zastosować jeszcze tolurex 2l/ha koszt ok 60 zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kisiel123, Rolnik1973, dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiel123    5

koledzy mam problem z jęczmieniem maybrit w niektórych miejscach trochę się żółty zrobił i nie wiem dlaczego miałem go pryskać tolurexem na dniach ale na razie się wstrzymuję bo nie ciekawie wygląda.wie ktoś czym to może być spowodowane ? ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

zobacz czy nie masz mszycy na nim bo to mi wygląda na infekcje powodowaną przez mszyce żóltą karłowatością jak jest wystarczy perytroid


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

oczywiście ph obniżone może być przyczyną ale raczej oczytany rolnik nigdy nie posieje jęczmienia na polu o niepewnym ph


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Mi się wydaje z obserwacji że za wcześnie posiany, swoje urósł już i chce spać, a tu jeszcze nie pora na sen zimowy. Bo nawet popatrzeć na poplony zbożowe siane końcem sierpnia i początkiem września zaczynają żółknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiel123    5

dzisiaj dałem u insol 5 kg/mocznika na ha. i siarczan magnezu. zobaczymy... co z tego bedzie.

 

Mi się wydaje z obserwacji że za wcześnie posiany, swoje urósł już i chce spać, a tu jeszcze nie pora na sen zimowy. Bo nawet popatrzeć na poplony zbożowe siane końcem sierpnia i początkiem września zaczynają żółknąć.

 

nie wydaje mi się właśnie ostatnimi dniami był bardzo zimne noce do -3 stopni. normalnie do zimy powinien być pokrzewiony a tu dopiero 3 liscie ma

 

zobacz czy nie masz mszycy na nim bo to mi wygląda na infekcje powodowaną przez mszyce żóltą karłowatością jak jest wystarczy perytroid

jutro pojadę i dokładnie obejrzę liście czy nic na nich nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a ile tego wapna jakie wapno i jakie masz ph

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiel123    5

ph nie mierzone.. pole mam w dzierżawie od 3 lat. 300 kg/ha wapno granulowane niemieckie tyle wiem..pod korzen dostał 250kg/ha polifoski 6 normalnie rósł dosyć szybko i nagle się plamy jakieś porobiły

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

teraz tak jak nie znasz ph to 300kg wapna granulowanego pewnie chodzi o baltic granucal na marginesie bardzo dobre wapno kredowe niewiele wniesie taka dawka to raczej na podtrzymanie ph druga sprawa niegdy nie posiałbym jęczmienia na niesprawdzonym polu ponieważ jęczmień bardzo szbyko regauje na obniżone ph


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiel123    5

może być że problem z tym ph jęczmien uprawiam pierwszy raz. co teraz można z tym zrobic kolego ?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

niewiele możesz ratować dając wapno granulowane pogłównie w ilości 500-1000 kg ale tylko wapno kredowe


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiel123    5

ok kupię wapno i będę jeszcze sypał.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiel123    5

w twardogórze koło Oleśnicy cena taka sobie bo 460 zł za tonę. muszę po żniwach zamówić całego tira jakie wapno jest najlepsze ? jesli chodzi o sypkie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nordkalk standart cal wejdz sobie na stronę nordkalku poczytaj


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Niektórzy dodają, a akurat w przypadku jęczmienia warto. Mszyce przenoszą choroby, a koszt pyretroidu w stylu karate zeon to cena niewielka a pewność że mszyca nie narobi szkody.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Kolego ja bym to przejechal telrzówka i posial pszenice .U mnie jeczmien to jest jak trawa na Boisku rozkrzewiony i zieloniutki a tu u ciebie slaby mega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

połowa października to nie czas, żeby jęczmień wyglądał jak trwa na boisku, bo na wiosnę będzie wyglądał jak słoma na ściernisku. To, że słaby to zauważyliśmy wszyscy, pytanie brzmiało dlaczego taki jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj