Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kundza150    6

Plon w granicach 4.5-5 ton gdyby nie darnina to myślę udało by się uzyskać lepszy wynik. Dodam że na jesieni przed orką owej łąki zostało wysiane wapno w ilości 2,5t/ha.

Według mnie ilość wysiewu ziarna możesz jeszcze zwiększyć to jest moje zdanie bo nie będzie dobrych warunków do krzewienia się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i jaki plon udało ci się uzyskać? ja chce siać 170 kg/h, zalecana 160...póki co czekam aż śnieg na polach stopnieje :)

 

Zwiększając norme o nie całe 5 % za wiele ci to nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Już nie przesadzajcie

Filantrop

takiej dawki azotu nie warto dzielić.

jakim siewnikiem masz zamiar to siać??

kundza150

Jęczmień na 4,5-5 to i by nie ustał?, to jakieś jaja. Widzę tylko jedną możliwość wylegnięcia - owies głuchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundza150    6

matava: pryskane było pumą ani jednego źdźbła owsa głuchego... przy ulewnym deszczu i porywistym wietrze nie było mowy o ustaniu do żniw, kto nie skrócił w mojej okolicy ten miał problem ze zbiorem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

O ile zwiększycie norme wysiewu? Myslałem aby wysiać 350 roslinach na metr.

Mam 2 odmiany wg etykiet:

Kormoran MTN 51gr,siła Kiełkowania 87% wychodzi że musiałbym posiac 205kg

Bassic MTN 42gr siła kiełkowania 97 przy 350 roslinach wychodzi tylko 151kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundza150    6

Wcześniej była o tym już mowa te 20% należy zwiększyć od normy wysiewu zalecanej w optymalnych warunkach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Jęczmień jary skarb ktoś siał?Na 4 klasie chcę zasiać tylko o nim nic niewiem,nigdzie nie pisze co i jak z jęczmieniem "skarb"

Edytowano przez sybiuszek24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

Już nie przesadzajcie

Filantrop

takiej dawki azotu nie warto dzielić.

jakim siewnikiem masz zamiar to siać??

kundza150

Jęczmień na 4,5-5 to i by nie ustał?, to jakieś jaja. Widzę tylko jedną możliwość wylegnięcia - owies głuchy

 

 

siewnik unia amber na redlicach talerzowych, jestem z kotliny kłodzkiej, miejscowość u podnuża gór, 500m.n.p.m.,

 

 

chce zasiać 150 kg polifoski na pastwiskach a na łąkach dożucić do tej polifoski po 100 mocznika. wszszytko pod korzeń. potem ze 150 saletry w fazie strzelania. dobrze bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondek    0

jak tam siejecie już jęczmienie? ja będe siać w następnym tygodniu jak pogoda bedzie dobra. 200kg na 1ha myśle wystaczająco. Dam jescze 250 kila amofoski i 150 kila saletrzaku pod korzeń i myśle że będzie dobrze jescze później sie szurnie saletro na wieszk w dawce 100 kilo. i MYSLE ŻE BĘDZIE DOBRZE JAK UWAŻACIE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondek    0

no i na ochrone coś pójdzie na raz i jakis antywylegacz myśle że zastosuje żeby nie polożyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundza150    6

To raczej będzie nieuniknione chyba że dopisze pogoda i będzie dobra wilgotność. I oczywiście racjonalne nawożenie wraz z ochroną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Mam zamiar zaprawiać baytanem. Co proponujecie później od grzyba? Tak myślałem jak ości zaczną się pokazywać dać tebukonazol. Czy to dobry pomysł? Stanowisko po pszenicy ozimej i średni poplon z gorczycy, celuje w 5 ton może trochę więcej jakby się udało :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja stosowałem modus i bardzo ładnie ustał. Ile nawozu nasypać, jeśli chcę osiągnąć 7 ton jęczmienia jarego ? Myślałem, żeby dać 300 kg pół na pół sól i polidapu i 300 kg mocznika i nie dawać już nawozów pogłównie żeby uniknąć strat podczas ewentualnej suszy i uzupełniać dolistnie ? Wystarczy tyle nawozu ? Ziemia III klasa a i b, zawartość w składniki wysoka i ph w granicach 6,5 do 6,7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj