Polecane posty

waldi33    1

mam pytanie .czym skrócic jęczmień zimowy?chciałem stabilan 750sl ale nic nie pisze na ulotce że można w jęczmieniu tym pryskac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Nie można w żadnym wypadku. CCC (m.in. stabilan) nie stosuje się w jęczmieniu. To że go nie ma w etykiecie rejestracyjnej to nie przypadek. Można zastosować Moddus lub etefon(np. Cerone).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Panowie że się w trące może ktoś objaśnić na czym polega skracanie CCC? (Nawet jeżeli nie stosuje się w jęczmieniu) Nurtuje to pytanie mnie już od jakiegoś czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

W zeszłym roku pobiłem swój rekord. 7,5t/ha stanowisko po grochu, siane po wymarzniętym pszenżycie,jesienią dane 150 soli potasowej, fosfor bardzo wysoki. Na wiosnę dałem 300 kg saletry 34% w celu ratowania pszenżyta i już więcej nie sypałem. Moddus na 1 kolanko razem z Bumperem, tak na odczepnego ze względu na wzorowe stanowisko i 2 razy zwalczane mszyce. Ustał. kl IVa

 

Coś zabardzo niechce uwierzyć w ten plon, ważone było czy na oko? Jaka odmiana, norma wysiewu? Słaba ochrona fungicydowa, do tego nie dzielona dawka azotu co przydałoby się na tej klasie ziemi.

 

 

@waldi33 coś tańszego to bedzie z substancja etefonu np: retar czy cerone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Na oko to wiesz... Ziemia mimo wszystko zwięzła, plon grochu większy niż doświadczeniach COBORU. odmiana "od sąsiada, pierwszy odsiew" ciężko było rok temu o klasyfikat, wysiew 100 kg. Co do azotu, jak już rozsiałem 100N na pszenżyto, to już nie było sensu dokładać. Ochrona fungicydowa to mało powiedziane, że słaba. Muszę jeszcze trochę popracować nad tym elementem, po grochu jednak wystarczyło, przynajmniej w moim mniemaniu.

 

Panowie że się w trące może ktoś objaśnić na czym polega skracanie CCC? (Nawet jeżeli nie stosuje się w jęczmieniu) Nurtuje to pytanie mnie już od jakiegoś czasu :)

 

http://lmgtfy.com/?q=dzia%C5%82anie+CCC

Edytowano przez matava

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Czym skutecznie skrócić jęczmień jary ? Myślałem nad cerone, nie wiem, jest jeszcze w sprzedaży ? Nie zależy mi na słomie, W ubiegłym sezonie mieszałem cerone z antywylegaczem i miejscami wyległ. Plon ok 4,5t/ha

 

może modus?

 

Jeśli ktoś ma ogarnięty sprawdzony zabieg na jęczmień jary przeciw wyleganiu to proszę o podanie. Z góry dzięki.

 

Planowanie całkowite nawożenie azotem 140-150kg/ha .

 

Czy przeciw grzybkom wystarczy na T1 artea 330 czy może coś dorzucić na t2 ,

 

na chwasty planowałem lintur lub mustang forte.

na miotłę, owsik axail + adigor.

 

Wskazówki mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

ja nie znam sie na uprawie ale nawet ja wiem ze miotla jest to chwast zboz ozimych nie jarych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

oj mylisz się i to bardzo często zdarza się ,że i w jarych jest miotła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Po części zgadzam się z użytownikeim masa24 jednak u mnie dość często trafia się w jęczmieniu jarym. Rzadko spotykana, jednak niszczę ją i głuchy owies axialem. Ładnie czyści.

 

Siewka potrafi przeleżeć nawet 9 lat w glebie.

Edytowano przez javorskyp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Żaden regulator nie daje pewności że 100% bedzie stało, jak dobrze strafisz i radykalnie skrócisz to powinno stać jak drut, ale też niewiadomo. Przy takim nawożeniu to ciężko bedzie utrzymać w pionie. Próbuj coś z etefonu albo moddusem.

Podstawa nie posiać zbyt gęsto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Jaką polecacie zaprawę na jęczmień. Jest coś tańszego a równie dobrego jak kinto duo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

witam ponownie, niedlugo trzeba juz siac nawozy i teraz mam pytanie. Planuje przedsiewnie polifoske 150 kg ha i saletrzak tez 150 kg ha

Czyli moge w ten sam dzien rozsiac najpierw polifoske po polu a jak skoncze to wsypuje saletrzak i jade dalej? Jaka ma byc pogoda do nawozów?? uwazac na deszcz czy raczej deszcz jest powiazany, moze nie ma znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Możesz. Nawozy należy wymieszać na głębokość 10-15 cm. Jak będzie deszcz to dobrze jak nie to też nie zaszkodzi. On będzie miał czas żeby się rozłożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

dobra czyli wysypuje najpierw polifoske, potem saletrzak w ten sam dzien, i potem kultywator np?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaacenty    1

Tak. Potem możesz siać :)

No chyba że masz zestaw uprawowo siewny to robisz wszystko za jednym przejazdem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

do kiedy mozna siać jeczmien na podkarpaciu? pytam bo ze względu na pogodę jak wjadę w połowie kwietnia to będzie cud. Czy lepiej w tym terminie posiac coś innego. Kukurydza odpada ze względu na dziki na dwóch nogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

w tamtym roku browarny odmiana Xanadu siałem 15-17 marca. A w tym roku nie wiadomo. Na szczęście nie dużo mam do posiania bo tylko 6 ha. Czuje ze nie bedzie rewelacji na żniwa bo to jednak miesiąc opóźnienia, chyba że pogoda rzeczywiście będzie wiosenna po ,,tej zimie" a żniwa będą sierpień wrzesień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jęczmień najmniej ze wszystkich zbóż odczuwa opóźnienia. A co dalej to zależy od pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Całe szczęscie że zasiałem sporo ozimego to mam spokój ;) Przy obecnej sytuacji i tak trzeba zasiać jęczmień jary bo to lepszy wybór niż owies.


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Ee tam panowie nie ma się czego bać. Pamiętam że kiedyś dla eksperymentu jęczmień jary się zasiało około 15 maja. Różnił się tylko tym że był wysoki ale i miał trochę szczupłe ziarno :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herrfilip1    5

Co sądzicie o tym aby pod jęczmień jary dać 100% dawki N przedsiewnie? Z tego co wiem w zbożach nie praktykuje się 1 dawki z tego względu, że jak wszystko na raz do bardzo mocno się rozkrzewi, a potem jak strzela w źdźbło to mu brakuje papu na tyle źdżbeł, a teraz z racji późnych siewów nie będzie się chciał zbytnio krzewić tylko odrazu pójdzie w strzelanie i duża dawka N wspomoże krzewienie

 

Kondziu1832 tez kiedyś sialiśmy jędzmień w maju , albo był to jeszcze koniec kwietnia, nie pamiętam dokładnie. Powód był taki że to było 0,5 ha bagna - zatkana melioracja. A jęczmień różnił się tym od normalnego że z jednego ziarna było jedno źdzbło - jęczmień wogóle się nie krzewił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

ja stosuje pod jare zboża jedną dawkę N w formie mocznika, pod jęczmień daje 200kg mocznika oraz później ze 2 razy dolistnie zasilony. Przynajmniej tak było do tego roku bo teraz przerzucam się na RSM.

Edytowano przez Kamilmkm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj