Polecane posty

ksiaze    234

witam przymierzam sie do kupna siewnika do siania kukurydzy...w gre wchodza monosem, kuhn i gaspardo ze wzgledu na swoja cene i dosc duza popularnosc ktora zaczyna sie pojawiac u nas....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Ja mam używanego monosema i naprawde polecam tą firme bo siewnik pięknie i równo wysiewa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekDzej    0

Witam!

Ja podobnie jak przedmówca mam pneumatycznego monosema, kupiłem używkę jakieś 8 lat temu w bdb stanie i przyznam ,że szanując go i dbająć o niego, odwdzięcza się bezawaryjną pracą przez wiele lat, a sieje ok 40 ha rocznie.

Drugi raz również wybrałbym MONOSEM.

pozdrawiam, udanych zakup życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

koledzy kupilem z 98 roku monosema na redlicach 6 rzedowy stan dobry+ za 26k taniej sie nie da...pytanie ile siejecie jednostek na ha, jaka predkoscia jezdzicie i jakie obroty trzymacie?? pozdraiwm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john84    3

witam.

kupiłem siewnik Gaspardo sp 520 ale nie mam do niego instrukcji.Czy ma ktos moze taka instrukcje lub posiada taki siewnik i podpowiedział by mi ustawianie wysiewu lub jakies cenne wskazówki na temat tego sprzetu na co zwracac uwage. szukałem w internecie i znalazłem instrukcje ale do nowego i troche innego modelu wiec nie wiem czy bedzie odpowiadac do mojego siewnika.

Czekam na jakas podpowiedz i Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

WItam.

 

Jak ustawiać zgarniacze przy sianiu kukurydzy o dużej MTN? Chodzi mi o to, że jak są drobniejsze nasiona to wszystko ładnie idzie i nic nie pika, natomiast przy grubszych nasionach kukurydzy komputer strasznie pika sugerując, że wysiewane jest za mało nasion w stosunku do ilości planowanej. Czy złe ustawienie zgarniaczy nasion może być tego przyczyną czy raczej to coś innego?

 

Siewnik to Gaspardo MTE 6.

Edytowano przez rataj

Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2793    0

Posiadam siewnik 4 rzędowy Gaspardo SP 520.

Gdzie mogę zakupić talerze wysiewające z tymi plastikami?

Jaka powinna być średnica tych dziur? Mam 4,5 lub 5,5.

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
richtik    0

jeśli chodzi o ustawienie siewnika gaspardo do siewu grubych nasion trzeba przeprowadzić test otwieramy na maksa zgarniacz włączamy WOM podciśnienie na zegarze na 40 (jednostek nie pamiętam) i jeden kręci kołem a drugi przez okienko patrzy czy siewnik nie łapie po dwa nasiona jeżeli zdarzają się podwójne nasiona to o przymykamy zgarniacz. a jeżeli przy otwartym zgarniaczu zdarzają się pustostany to musimy podnieść drugi zgarniacz a ustawić go można tylko po przez wysypanie nasion i wyjęcie tarczy wysiewającej i poluzowanie śrubki śrubokrętem. jak jakieś macie pytanka to proszę pisać. posiadam siewnik gaspardo MT 4-ro rzędowy ze zbiornikiem 650l na nawóz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Takie jak w każdym siewniku, 50-70 milibar ,drobne nasiona 200-250 mtn można siać już na 1300 obr i przyciąga,a grube 350-400 mtn trzeba dawać tak żeby wom miał ok.500 obr.Kwestia tego też że do grubych nasion powinny być dziurki 5,5 gaspardo-6 monosem, a do drobnych 4,5- ja sieje na 5,0 ale na następny sezon zrobię tarcze do drobnych i grubszych nasion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PatrykReich
      Witam, Zastanawiam się nad kupnem siewnika punktowego i w grę wchodzą dwie maszyny. Mowa o nówkach. Gaspardo MTER i Monosem NG PLUS 4. Co sądzicie o tych dwóch modelach, proszę o szybkie odpowiedzi bo czas goni. Co Waszym zdaniem jest lepsze i dlaczego. Z góry dzięki
    • Przez malkolm
      Witam.
      Czy użytkuje ktoś pługi tego producenta??
      szukam w necie jakichś opinii i nic znaleźć nie mogę
    • Przez smokus1234
      Witam jak w temacie, stoje przed trudnym wyborem nowego siewnika 3m talerzowego z komputerem, ścieżkami technologicznymi, rolkami dogniatającymi, znacznikami przedwschodowymi, podestem załadowczym. Jeśli macie któryś z siewników lub dokonywaliście ostatnio takiego wyboru proszę o jakieś rady.
       
    • Przez pawelek11
      Witam. Poszukuje redlic stopkowych do siewnika nabudowanego Gaspardo MC300. Próbowałem już szukać w internecie ale nic takiego nie mogę namierzyć. W sklepie grene też tego nie mają. Dlatego liczę na wszą pomoc( namiary na jakieś dobre sklepy itp.
    • Przez lukas980912
      Witam mam zamiar zakupic siewnik do kukurydzy ale za bardzo nie wiem jaki mam trzy nad ktorymi sie wacham oto linki 1.http://olx.pl/oferta/siewnik-do-kukurydzy-monosem-4-rzedy-CID757-IDdfhuN.html#17e08f7305
      2.http://olx.pl/oferta/siewnik-do-kukurydzy-becker-CID757-ID9fIp1.html#17e08f7305
      3.http://olx.pl/oferta/siewnik-do-kukurydzy-gaspardo-4-rzedowy-CID757-ID9AQXW.html#17e08f7305
      Zastanawiam sie nad tymi siewnikami lubsiewnikiem mechanicznym
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj