Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Generalnie gniazda i wtyczki zapalniczki robione są na prąd 8A i takim prądem mogą być obciążone. Oczywiście dotyczy to elementów dobrej jakości, a nie ryżowych wynalazków. Nie kombinuj, tylko montuj porządne gniazdo w ciągniku i będziesz miał spokój z podłączaniem różnych maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabek    0

dobrze ze mi wyjasniliscie bo tak to bym podłaczal to i moglo by być ze bym cos spalil albo zepsuł sterownik w rozrzutniku i wtedy by był problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie byłoby żadnego problemu, wszystko jest do naprawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad18    3

Jeżeli chodzi o mnie to polecam się na przyszłość chętnie coś podpowiem chociaż ostatnio często tu nie bywam brak czasu :(

Ja również uważam że lepiej spytać kogoś kto wie niż coś zepsuć dlatego też pisałem wyżej z tym gniazdem że jeżeli ktoś tego nie ogarnia to lepiej dać sobie spokój i oddać to komuś.

Nawet jeżeli coś jest do naprawienia to na pewno wiąże się z kosztami i zmartwieniem ze strony właściciela ponieważ kupił maszynę aby ułatwić sobie prace a nie aby stała gdzieś w warsztacie.

I z tym że wszystko jest do naprawienia to w dzisiejszych czasach nie był bym tego taki pewny ponieważ obserwując wiele urządzeń to odczuwam wrażenie ze zrobione są po to aby zepsuły się po okresie gwarancyjnym i wykonane w ten sposób ze nie da się nawet zagladnąć do środka co się stało nie mówiąc już o tym aby dostać jakaś część to jest ogromnym problemem.

 

Nie rozumiem dlaczego dawniej do jakiegoś pojazdu można było stworzyć instrukcje obsługi gdzie było podane jak naprawić większość usterek. A dzisiaj... rozumiem ze to już nie tak proste maszyny jak kiedyś ale jak przeglądałem instrukcje obsługi do auta z 2006 roku i wpadło mi w oko ze w przypadku konieczności regulacji hamulca ręcznego proszę udać się do ASO a kiedyś to robiłem i praca polega na wyjęciu popielniczki i wykonaniu kilka obrotów nakrętki kluczem 13...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wykonane w ten sposób ze nie da się nawet zagladnąć do środka co się stało nie mówiąc już o tym aby dostać jakaś część to jest ogromnym problemem.

Kolego, w tym kraju naprawia się wszelkie sterowniki w mniemaniu producenta uznawane za nienaprawialne. Z częściami też nie ma żadnego problemu. Oczywiście zwykły Kowalski nie kupi np. tranzystora stopnia końcowego sterownika ECU, bo ma on tylko numer znany producentowi sterowników, ale dla wtajemniczonych nie stanowi to żadnego problemu. Mimo, że producenci wymyślają coraz bardziej wyrafinowane metody zabezpieczeń przed naprawą depczemy im po piętach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

W myśl teorii : "Polak potrafi".


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad18    3

Elektrotechnik pewnie masz racje bo sam jestem jak zwykły kowalski ponieważ mimo skończonej szkoły zawodowo zajmuje się czymś innym z tad pewnie dostrzegam takie problemy

Ale z tym się zgadzamy ze producenci robią wszystko by byle drobna awaria zmusiła do kupna nowego urządzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabit500    12

Chłopie ale kombinujesz. Jeśli nie ma tego w najbliższym sklepie to na twoim miejscu wziołbym gniazdo i wtyczkę do zapalniczki, np. 20 cm przewody na 2mm^2 lutownice i po 15 minutach masz gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Witam 

 

Mam taki problem. Mam gniazdo do maszyn zewnętrznych w mf6190 i podlaczam do niego prase. Wszystkie funkcje chodzą oprócz owijania siatka. Robi się tak jak by aktywowalo jednocześnie obie cewki na elektrozaworze. 

Brat z racji tego, że bardziej się "zna" na elektryce zajrzal do tego gniazda w traktorze(dodam że przy starym wszystko działa dobrze) i okazało się za przy traktorze do tej wtyczki wchodzi 5 kabli A w prasie tylko 3. 

 

Według mojego brata tworzy się jak to nazwał podwójny plus i idzie przez zaczep. Kiedy pociągnął kable od rozrusznika plus i masę i połączył z komputerem z prasa to wszystko działało.

Teraz plan jest taki żeby plus i masę do gniazda pociągnąć bezpośrednio z rozrusznika. 

 

Ktoś może wie dlaczego tak się dzieje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Uważam że jest coś nie tak z wtyką w prasie, tzn układ połączenia.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
1 godzinę temu, Sadek napisał:

Uważam że jest coś nie tak z wtyką w prasie, tzn układ połączenia.

Przy innym ciągniku wszystko chodzi dobrze, więc dlatego raczej obstawiam tu winę traktora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tylko pytanie czy połączenia są zgodne w ciągnikach.

Najprostszym sposobem to gniazdo w ciągniku A i B doprowadzić do stanu tak aby działało.

Jakby gdzieś znalazł schemat jak jest prawidłowo było by super.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
3 minuty temu, Sadek napisał:

Tylko pytanie czy połączenia są zgodne w ciągnikach.

Najprostszym sposobem to gniazdo w ciągniku A i B doprowadzić do stanu tak aby działało.

Jakby gdzieś znalazł schemat jak jest prawidłowo było by super.

Boje się odpinać w ciągniku jakieś kable( idzie ich aż 5 do tego gniazda), bo mam złe doświadczenia z elektroniką w MF i wiem, że nie jest to c-385

 

Podciagnę tą mase i plus z rozrusznika i zobaczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Sprawdź czy w jednym jak i drugim ciągniku "+" i "-" jest na tych samych pinach.

Edytowano przez Sadek
Edycja

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
21 minut temu, Sadek napisał:

Sprawdź czy w jednym jak i drugim ciągniku "+" i "-" jest na tych samych pinach.

Ale to nic nie zmienia, bo gdyby tylko o to chodziło to bym sobie zamienił. Problemem jest to że MF daje masę przez zaczep bo podlaczajac  sam plus do prasy sterownik zaczyna działać, a masa jest niepodlaczona do gniazda. 

 

Nie wiem dlaczego tak się dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Na samym "+" nie zadziała, masę każdy ciągnik ma na ramię/zaczepie ale to nie powinno robić problemu.

Tzn jak prasa nie przypięta do ciągnika to działa prawidłowo?

A jak podłączysz minus i plus z rozrusznika to podpięta działa prawidłowo?

Edytowano przez Sadek
Edycja

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Zawsze była podpięta. Tylko jak dałem minus i plus z rozrusznika to działała dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Z rozrusznika na wtyczkę w prasie?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Tak. Wziąłem kable do rozruchu i podłączyłem do wtyczki w prasie i wszystko było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Czyli jest bałagan w gnieździe ciągnika.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
1 godzinę temu, Sadek napisał:

Czyli jest bałagan w gnieździe ciągnika.

Pewnie tak, ale boję się tego ruszać. 

 

Zrobiłem tak jak mówiłem o działa. Jedyny minus że po podłączeniu wtyczki z prasy cały czas jest prąd, niezależnie od pozycji kluczyka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek10734
      Wyskakuje błąd 5034 traktor steyr i przekaźnik (won) się wyłącza . Po odpaleniu traktora przekaźnik chodzi 5 sekund a za chwile wyskakuje błąd i się wyłącza . Z błotników tez nie działa 
    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim df 5110G, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kostki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub mrygają kontrolki awaryjek pomimo braku uruchomienia ich. Dodatkowo gdy dzieje sie to co pisałem wyżej ciągnik odcina zapłon i przerywa raz gaśnie raz chodzi. Jakby coś odcinało prąd. A czasem działa jak powinien. Bezpieczniki sprawdzone. Może ktoś z was miał taki przypadek lub wie do czego zajrzeć?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj