franko

Jaki ciągnik pomocniczy do opryskiwacza 2000L i rozsiewacza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
franko    1

Witam, i tak jak pisałem w temacie planuję kupno nowego ciągnika do opryskiwacza 2000L, siewnika 1,5t oraz siania QQ. Pewne jest to że przydał by się aby prześwit dolny był większy, rewers, cena jaka była by najlepsza jak dla mnie to tak do 120tyś netto chyba ze nic w tym przedziale ciekawego nie znajdę to wtedy do 150 tyś podciągnę.


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Witam, i tak jak pisałem w temacie planuję kupno nowego ciągnika do opryskiwacza 2000L, siewnika 1,5t oraz siania QQ. Pewne jest to że przydał by się aby prześwit dolny był większy, rewers, cena jaka była by najlepsza jak dla mnie to tak do 120tyś netto chyba ze nic w tym przedziale ciekawego nie znajdę to wtedy do 150 tyś podciągnę.

Z nowych to poleciłbym ci coś z rodziny Farmtraca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W tej cenie to NH t4020 deluxe a jak nie to t4.55 :)

 

Albo tak jak kolega wyżej Farmtrac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A może Forterre 95 km

Z rozsiewaczem sobie poradzi z opryskiwaczem to będzie fruwać tylko nie wiem z jakim ogumieniem ona występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

A dlaczego polecacie farmatraca.

Co do zetora hmmm


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A o jakiej wadze jest siewnik do qq ile km potrzebuje i rozsiewacz jest zawieszany czy ciągany??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

Siewnik do QQ ma wagę 900kg +500kg nawozu, rozsiewacz nawozu do 1500kg łącznie

Mama JD 6630P, lecz do prac ciężkich to pierwsza liga jak dla mnie ale mniejsze to lubią przy lekkich dużo paliwa z tego co poczytałem.

Edytowano przez franko

http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfmf    1

chyba najlepszy wybor do takich prac, i cenowo mniej niz 120000 netto proxima plus 90 z full wyposazeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

w życiu do takich pierdół nie kupił bym nowego a tym bardziej zetora a o ursusie i ifarmtraku nie wspomnę!!!!! wolał bym jakąś normalną markę typu CNH (NH,case, steyer) CLAAS, DEUTZ FAHR MF lub w najgorszym przypadku VALTRA i john deere.!!! doświadczenie nic innego nie podpowiada i nie chce mi się tłumaczyć dlaczego... po prostu doświadczenie

Edytowano przez Ginterpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olszak    1

A może Nh td5010, 5020; t4020. Jak znalazł do takich prac. Nh t4.55 ma słaby podnośnik.

Moim zdaniem traktory ponad 80km do takich prac to przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Ginterpol Ale w tych pieniążkach co on podał nic innego nie kupi sam bym brał do takich prac porównanie NH Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

Cóż, ale ja chcę właśnie nowy ciągnik.

A co do tego zetora to sam nie wiem, musiał bym podjechać i pooglądać.

Co do NH to pewnie myślicie o modelu T4000.

Edytowano przez franko

http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

jak nie będzesz robił 1000 mtg/rok to głupotą jest kupować nową brykę!!!! możesz kupić dwulatka z przebiegiem 500mtg. kupę tańszego!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfmf    1

Co te male hn i case maja takiego do zaoferowania,

 

 

proxima ma lepszy udzwig, jest wieksza, kabina przestronna, mocniejsza no i tansza, wiekszy przeswit

 

 

nie widze plusow dla cnh

Edytowano przez mfmf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Popieram Ginterpola :)

No chyba że unia daje kase to bierz nowego, zawsze masz gwarancje i te sprawy.

Wynalazi typu Farmtrac i Farmer sobie odpuść odrazu. Jeśli miałbyś trochę więcej kasy, a większy JD nie zawodzi to bierz jakieś 80km tej marki. U dealera pewnie dostaniesz większy upust jak brałeś już tam większego. Jeśli nie no to w tych 120 netto to Forterra 95 była by pewnie dobrym wyborem. Nie jest to to co JD albo DF, ale cena też jest od nich niższa, a robote zrobią tą samą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

1600Kg z tyłu więc albo Case JXU ale to cena już za duża, więc jednak ten zetor może być rozsądną alternatywą, ew Df agrofarm mechaniczny, prosty ciągnik, do nawozów najpewniejszy bo wszelkie EHR jednak nie przepadają za nawozami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

DFy są dość ciekawe.

A co do Proximy to na pewno nie zapomnę odwiedzić dilera (3km) raczej specjalizującego się w sprzedaży niż naprawach bo nie widzę warsztatu.

Zastanawia mnie to czy kabina w Proximie jest szczelna i posiada filtr powietrza celem zastosowania wkładów węglowych do oprysków.

Edytowano przez franko

http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

W sumie duzo sie zabiegow robi od wiosny do zniw ja opryskiwacz HARDI 2.5 tys litrow i rozsiewacz sipma ładownosc 1 tona ciagam zetorem 8145 w zupełnosci wystarcza 80 km sasiad ma opryskiwacz lemkena ponad 3 tys litrow 30m szerokosci ciaga to casem jakims malym 80-90 km pracownik mowil ze spala mu jakies 8-9 litrow ale case nie dostaniesz za 120 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

opryskiwacz upatrzyłem sobie tad-lena


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Popieram Ginterpola :)

No chyba że unia daje kase to bierz nowego, zawsze masz gwarancje i te sprawy.

Wynalazi typu Farmtrac i Farmer sobie odpuść odrazu. Jeśli miałbyś trochę więcej kasy, a większy JD nie zawodzi to bierz jakieś 80km tej marki. U dealera pewnie dostaniesz większy upust jak brałeś już tam większego. Jeśli nie no to w tych 120 netto to Forterra 95 była by pewnie dobrym wyborem. Nie jest to to co JD albo DF, ale cena też jest od nich niższa, a robote zrobią tą samą.

 

Co ty nie powiesz ? Masz chociaż ten "wynalazek" na podwórku ? Pracowałeś tym ciągnikiem ? A czy w ogóle go widziałeś ? Jeśli nie to zamilcz, naprawdę denerwują takie posty, jak ktoś pisze negatywnie o ciągniku z którym w ogóle nie miał do czynienia. Wytłumacz czemu ma sobie odpuścić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Specjaliste od Farmera mamy tutaj jednego na forum, który może powiedzieć jak u niego się on spisywał.

Farmtraka i Farmera oglądałem na Agrotechu, siedziałem, macałem i stwierdziłem że nie kupiłbym go na 100%. Jak dla mnie odpadają w przedbiegach. Za zetorem przemawia przedewszystkim renoma i trwałość którą sobie wyrobił swoimi produktami przed tyle lat. Także wykonanie w środku jest o wiele lepsze w zetorach. A myślę że cena nie różni się tak bardzo na korzyść F i F.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

ja od czasu do czasu pracuję zetorem... najbardziej wku==ia mnie przedni napęd i blokada mechanizmu różnicowego.. ostatnio wyciągana przyczepa załadowana pod góreczkę i ciągniczek zaczyna grzebać.. to buch szybko przedni napęd i co się stało?? gó=no się nie załączyło więc aby drogi nie ryć stop. Ponowna próba (napęd zaskoczył) i już nie ruszył :(. trzeba było wołać pomoc!!! a z blokadą orząc i wyjeżdżając na uwrociu, skręcać nie idzie i zaś kombinujesz aby się rozłączyła blokada.

moim zdaniem są normalniejsze traktory!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mnie jeszcze denerwuje skrzynia na wstęcznym 18 biegów kiedy 4 polową używa się do orki to ta mniema że przełączysz ją na wsteczny.

Ginter Jakiego zetora masz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj