rolnikursus

Ilość redlic w siewniku zbożowym

Redlice w siewniku zbożowym  

13 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile redlic ma Twój siewnik na 3m?

    • 19
      0
    • 20
      0
    • 21
      5
    • 24
      8


Polecane posty

rolnikursus    21

Nie znalazłem podobnego tematu więc założyłem nowy. Chodzi mi oto ile ma być redlic do siewu żeby nie było zamało i za dużo. Mój tato miał starego Amazone D4 trzy metrowy i było 21 redlic i to jest stanowczo za mało ponieważ za rzadko są siane chociaz zboż siało się dużo to i tak nic nie dawało bo za dużo ziaren leciało w jedno miejsce. Stary siewnik został sprzedany tak jak i agregat uprawowo siewny więc teraz poszukujemy innego. Oglądaliśmy Famarolu nowego i miał 29 redlic no i tyle powinno być (moim zdaniem) chociaz niektórzy mówią że to za dużo że powinno byc 24 lub 25. I tu do was pytanie ile powinno byc redlic i jakie macie siewniki i ile w nich macie redlic. Trochę się rozpisałem ale to tyle z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja mam siewnik reform semo 99 2.5m 21 redlic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Przez 30 lat tata wypraktykował, że optymalna liczba redlic w Poznaniaku 2,7 m to 19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

w moim nordstenie 2,5m orginalnie jest 21radlic. Ale odiołem dwie i myśle że jest optymalnie i się nie zapycha. Mój wójek ma hassie 2.5 m i 14 radlic.

 

w moim nordstenie 2,5m orginalnie jest 21radlic. Ale odiołem dwie i myśle że jest optymalnie i się nie zapycha. Mój wójek ma hassie 2.5 m i 14 radlic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

a teraz to żeby siać pszenicy 120kg/ha a nawet mniej (już słyszałem o takich dawkach jak 90kg na ha) i kożystać z nasłonecznirenia to mało kto to zrozumie.....

 

mało który imbecyl na to pujdzie bo nie zna terminu siewu... i ODR tak nie poleca,,,, teraz kupiliśmy siewnik vaderstad spiryt 4metry to w opcji nie dało się więcej jak 16 cm w między rzędżiach. Już pierwszy siew wykonany w dawce 180kg/ha. ajle wiosennego siewu...

Edytowano przez Ginterpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

w starym siewniku miałem 21 na 3m czyli 14.6cm

teraz bede miał 24 - jednak bardziej mi się podoba układ takiego rzędu na polu - dalej od siebie roślinki w rządku


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodzio    0

Ja mam w polonezie 3m 31 sztuk 9.96 cm na stopkacc

w talerzach nie da się dużo stąd 12.5 do 16 cm rozstaw rzędów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj