Skocz do zawartości
rolnikursus

Ile redlic

Polecane posty

rolnikursus    21

Nie znalazłem podobnego tematu więc założyłem nowy. Chodzi mi oto ile ma być redlic do siewu żeby nie było zamało i za dużo. Mój tato miał starego Amazone D4 trzy metrowy i było 21 redlic i to jest stanowczo za mało ponieważ za rzadko są siane chociaz zboż siało się dużo to i tak nic nie dawało bo za dużo ziaren leciało w jedno miejsce. Stary siewnik został sprzedany tak jak i agregat uprawowo siewny więc teraz poszukujemy innego. Oglądaliśmy Famarolu nowego i miał 29 redlic no i tyle powinno być (moim zdaniem) chociaz niektórzy mówią że to za dużo że powinno byc 24 lub 25. I tu do was pytanie ile powinno byc redlic i jakie macie siewniki i ile w nich macie redlic. Trochę się rozpisałem ale to tyle z góry dzięki.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja mam siewnik reform semo 99 2.5m 21 redlic

stasiex    23

Przez 30 lat tata wypraktykował, że optymalna liczba redlic w Poznaniaku 2,7 m to 19

Wiadomość z agroFakt.pl

ovi    37

w moim nordstenie 2,5m orginalnie jest 21radlic. Ale odiołem dwie i myśle że jest optymalnie i się nie zapycha. Mój wójek ma hassie 2.5 m i 14 radlic.

w moim nordstenie 2,5m orginalnie jest 21radlic. Ale odiołem dwie i myśle że jest optymalnie i się nie zapycha. Mój wójek ma hassie 2.5 m i 14 radlic.

Ginterpol    17

a teraz to żeby siać pszenicy 120kg/ha a nawet mniej (już słyszałem o takich dawkach jak 90kg na ha) i kożystać z nasłonecznirenia to mało kto to zrozumie.....

mało który imbecyl na to pujdzie bo nie zna terminu siewu... i ODR tak nie poleca,,,, teraz kupiliśmy siewnik vaderstad spiryt 4metry to w opcji nie dało się więcej jak 16 cm w między rzędżiach. Już pierwszy siew wykonany w dawce 180kg/ha. ajle wiosennego siewu...

Edytowano przez Ginterpol

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez cris10
      Witam, stoję przed kupnem zestawu uprawowo-siewnego .
      Siewnik pracowałby na 77 ha ( z tendecją wzrostową) , siewnik docelowo ma pracować z ciągnkiem 150-175 km . Póki co z Deutz'em 130 km . Gleba różna ,trochę gliny trochę piasku nawet . Z przewagą gleb ciężkich . Budżet ? Myśle że coś max do 110 tyś netto.
      Marki które mnie zainteresowały to w pierwszej kolejności Kuhn a dokładnie model Sitera 3000 , wraz s sekacjami SEEDFLEX . Z tego co orientuję się Integra tego nie ma ? Mógłby mi ktoś podać różnice między tymi dwoma modelami ? Do dealera po nowym roku mam zamiar jechać , wolę pierwsze tu wypytać trochę .
      Kolejną marką jest Amazone i model AD 3000 co o nim myślicie i jak wam się sprawuje ? Wiem że jego koszt to ponad 100tys netto .
      I najtańszą opcją jest Kongsklide bo w granicach 80 tys netto kosztuje . Pracuje u nas taki w okolicy i szczerze mówiąc nie odstaje na pierwszy rzut oka we wschodach czy jakości siewu od Amazone AD 3000 .
      Co byście polecili ? Jakie macie opinie i czy ktoś ma styczność z tymi markami i maszynami ? Jeszcze fajnie by było gdyby ktoś napisał mi cenę jakąś orientacyjną . Może być na pw ale równie dobrze pod postem . Zapraszam do wypowiedzi
    • Przez MichaHara
      Witam wszystkich proszę o podanie producentów i modeli siewników pneumatycznych do zboża o szerokości 4,8m. jedna z takich propozycji to pneusej rs ale chciałbym poznać wszystkie opcje w tej szerokości. potrzebuję go do sćieżek na 24m a chciałbym uniknąć połówek i robienia kazdej śćieżki oddzielnie.
    • Przez czarodziej83
      Witam uzytkownikow.
      Zakupilem siewnik Isaria 6000s na skrzyni olejowej i probuje go przygotowac na siew owsa i pszenzyta na wiosne robilem probe krecona i chcial bym porownac z kims kto ma taki siewnik i jak go ustawia na zyto pszenzyto i owies. Przy probie kreconej na pszenzycie, wyszlo mi okolo 200 kg na ha. Czyli ustawilem przekladnie na 50x19,5 razy przekrecilem korba dalo mi 2 kg x 100=200 kg czy macie podobne wyniki. Albo podpowiedzcie jak wy ustawiacie.
      Z gory dzieki za podpowiedz
    • Przez johniy861
      witam,
      przymierzam się do zakupu siewnika  kuhna i szukam jakiś opinii na jego temat
      jest to model stosunkowo nowy ale podobno już gdzieś w Polsce takie pracują
      macie jakieś zdanie na temat takiego cuda?
    • Przez Piters182
      Witam, mam pytanie odnośnie tych siewników, jeden jest dobrze znaczy siewnik AD, i jest nowoczesny model Cataya, więc jakie mają dokładne różnice. Wiem tyle że mają kolosalną różnicę cenową, ale czy warto tyle dopłacać itp.