gumis0000000

renault 145.14

Polecane posty

Witam. Jestem tu nowy:D Od niedawna jestem posiadaczem renaulta 145.14 Mam pare pytan co do instalacji, a mianowicie za fotelem jest panel z kontrolkami i po przekreceniu klucyzka miga mi jakaś kontrolka z oleju i nie wiem dlaczego. Dalej przy kierownicy jest kontrolka z blokady i gdy blokada jest wyłaczona to miga ta kontrolka tak jak by gdzies grgał kabel, gdzie jest czujnik z tej kontrolki? Czy ktos mogl by mi zrobic zdjecia wentylatorów z nawiewu bo w moim ciagniku ich nie ma...

 

 

To by bylo narazie tyle. Z góry dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

co do tematu to mogles sie podpiac bo juz jest o tym modelu

migajace kontrolki moga oznaczac ze gdzies przetarla sie instalacja

dmuchawe moglem Ci wczoraj zapodac, jesli ktos nie da to na poczatku miesiaca zapodam


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego jesli tak moge napisac... Konrtolka z oleju z boku fotela miga systematycznie, rowno (nie wyglada to na zwarcie)

a ta druga kontrolka jest jakby z zwierajacych sie kabli, wiec chcialem sie dowiedziec gdzie ten czujnik jest, żeby sprawdzic te kable i wgl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

kolego sam silniczek wglada tak http://sklep-rolmax.pl/product.php?id_product=530676 jest on jeszcze obodowany, w kombajnie JD jest taki sam, wiec warto poszukac uzywki

o kontrolce oleju cos bylo pisane, byc moze jest go za malo

a ta od blokady moze sproboj zlokalizowac najprostszym sposobem, niech ktos naciska pedal a Ty zobacz gdzie idzie dzwignia, pewnie czujnik jest gdzies na obodowie skrzyni,

chetnie bym pomogl bardziej ale noe mam az tyle swiatelek w reni, co do dmuchawy to sie przypomnij jak pisalem wyzej


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szukam i szukam .... ja mam obrotomiez razem z tym drugim wskaznikiem ino nie wiem co to

post-47124-0-50882900-1332277033_thumb.jpg moj wyglada tak tylko w lepszym stanie

Edytowano przez gumis0000000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

to jest ecocontrol lub jak kto woli ekonomizer,

to zwiazane jest z wydechem spalin, w kolektorze masz czujnik,

sam dokladnie nie wiem ale chodzi o to aby wskazowka byla na zielonym


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

koleg ozdjecie w nastepna sobote postaram sie dodac, niestety w tej chwili nie mam czym pstryknac

u mnie przy orce wskazowka dochodzila do polowy tego najmniejszego wskaznika, jesli ktos wie o co chodzi, ale sam nie wiem dlaczego sa podzielone na 3? moze zalezy od biegu?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie ta wskazowka sie nie rusza... ale to pewnie przez to ze w kolektorze ten czujnic jest zaslepiony ...

 

Panowie a moze ktoś wie co to za czujnik jest na koncu tej rółki z obiegu wodnego nad głowicami ? i gdzie jest czujnik z temperatury ? bo moj wskaznik nie zbyt sie przestawia ....:/

Edytowano przez gumis0000000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha to wgl w moim czujniku byly dawa kable do jednego styku podlaczone a jak to rozlaczylem to piszczał ten sygnal .... gdzie mozna taki czujniczek nabyc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

czujnik maja w serwisie classa

zapytaj u kobranka i w rolmax-ie

byc moze rowniez JD, warto zapytac


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

oj kolego bedzie ciezko w tej chwili, po prostu nie mam czym zrobic zdjecia, chyba ze nokia 6820, jakosc nie bedzie rewelacyjna

jak dorwe jakis lepszy telefon i bd mial chwile czasu to wrzuce


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal14514    0

witam.

mam pytanie dotyczące przedniego napędu,to znaczy gdy naped jest właczony przy pełnym skręcie coś w lewym kole czeszczy. oleju dolałem ale nic sie nie zmieniło.jak napęd wyłączony to wszystko ok. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam, mam problem z ciągnikiem renault 103.54 16x16 mechaniczna skrzynia. Kupiłem ją 2 lata temu po wymianie wałka z kołem zębatym odpowiadającym za przenoszenie napędu ze skrzyni na przystawkę. Problemem jest to że podczas jazdy z prędkością powyżej 8-9 km/h z włączonym napędem zaczyna głośno wyć (wiem że napęd zazwyczaj słuchać ale moim zdaniem powinno go być słychać przy większych prędkościach) w ciągu tych 2 lat kilka razy odkręcałem przystawkę w celu sprawdzenia tego wałka z kołem zębatym które było wymieniane i wszystko jest w porządku, brak luzów na łożyskach igiełkowych. Czy problemem może być przystawka, a jeśli tak to co może być przyczyną wycia ?
    • Przez Wojtas974
      Czesc,kupiłem 2 lata temu renowczke i po tygodniu zawiesił mi się rozdzielacz bo nie chciał opuścić maszyny. Oczywiście zdemontowalem go wysłałem na regenerację u siebie w mieście( to był błąd) i po zamontowaniu ciągnik ani nie chciał opuszczać ani podnosić..po wielu próbach wkoncu coś się udało że ciągnik zaczął podnosnic ale nie tylko mniej więcej na 3/4 wysokości... podczas opuszczania maszyny nie działalo to płynie tylko, gdy wajchę dałem całkowicie na opuszczanie to gwałtownie rzucał wręcz maszyna na ziemię.. kupiłem wszystkie sprężynki do wymiany, i mam problem w jednym miejscu jak to złożyć żeby było dobrze..
      Po złożeniu według schematu ten zaworek nie chowa się dokonca, tak powinno być?
      Snapchat-1924693670.mp4 Chodzi mi o sprężynki, numery 20 oraz 2

    • Przez Pawel507366
      Renault cergos 340
      Slabo działa wspomaganie
      Na niskich obrotach  miga kontrolka  niskiego cisnienia oleju w skrzyni i po tej akcji czasem samo włącza się przedni napęd 
      Pompa  wymieniona 3 lata temu i nic nie zmieniło  ostatnio wymieniłem cały olej na nowy fusch  wymieniłem orbitrol chciaz stary założyłem do kombajna i działa idealnie  wiec sam nie wiem co jeszcze może być problemem 
       
    • Przez Kaszlak79
      Witam forumowiczów. Szybkie pytanie, od czego jest przewód hydrauliki siłowej który wchodzi z obu strony skrzyni biegów w miejscu gdzie są hamulce w tym ciągniku?? Foto poniżej.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj