MafiaNewChrapow

FARMTRAC 7100 CZY NEW HOLLAND T5050

Polecane posty

tomek73    579

Ja w tamtym roku miałem taki dylemat. Dużo naczytałem się o Farmtraku i nawet mi się podobał,,,, póki do niego nie wsiadłem. O odechciało mi się go. Sam plastyk i nie zbyt ciekawie wykończony, I te koła 30" Potem kupiłem T 5060 i nie żałuję. Spalanie spada i oby tak dalej. Ale porównywałem go z TD bo takiego myślałem kupić.

W z Zetorze zdenerwowało mnie to że wszystko musiałem zamówić i dopłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfmf    1

Przestan, na niecalych 60l zaoralem 5h plugiem 4x44 obrotowym na resorze, farmtrac spali pewnie 5l??? o ile pociagnie taka obrotowke

 

ps, zreszta t5060 tez piernie przy takim plugu

Edytowano przez mfmf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Tyle że Zetor duzo wiecej spali od Perkinsa.

A skąd wiesz, że akurat 7100 spali mniejj od frotki115 jak tego ft mało kto ma, 16 zaworowy silnik zetora wygrał testy na spalanie ale legendy o spalani Zetora dalej krążą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfmf    1

ja mam forterre 115 a nie 135 i spalanie powiedzilbym, ze niskie. A bardzo mozliwe, ze 135 spali jeszcze mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W każdym temacie chwalisz Zetora, nie znudziło się jeszcze? 10 postów dziennie, w każdym polecasz Zetora.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfmf    1

W każdym temacie chwalisz Zetora, nie znudziło się jeszcze? 10 postów dziennie, w każdym polecasz Zetora.

 

 

W przeciwienstwie do Ciebie pisze na teamt, jak mam co to chwale!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREK135    0

ja stoje też nas podobnym wyborem a mianowicie nad New Holland t 5060 ,Massey Ferguson 5430,Zetor 135 (wiem że jest duża różnica w km ale jak zetora to tego) ciągnik miałby pracować głównie z ładowaczem czołowym,agregatem siewnym (1.8 t ).Mam do wydania na ten cel 220 tyś brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni16pl    1

Czy ten temat jest o zetorach i innych, czy o jakimś dokładnym modelu, bo jeśli o wszystkich to zmieńcie nazwę tematu i przenieście to do innego działu, bo niektórzy się trochę za bardzo rozpędzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Przypominam : Temat nosi nazwę "Farmtrac 7100 czy New Holland T5050" , od mojego postu kolejne OT będą nagradzane %% .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miodek69    0

NH T5050 daje zdecydowanie bogatsze wersje wyposażenia. Przede wszystkim seryjnie mokre sprzęgło, gdyby ciągnik miał posiadać ładowacz mokre sprzęgło jest wręcz pożądane. Za dopłątą NH oferuje sterowanie Elektryczne TUZ-u.

 

Farmtrac podaje suche sprzęgło.

 

Skrzynia NH może być na półbiegach 24x24. NH posiada zdecydowanie większy udźwig podnośnika 5700kg ze względu na wydajniejszą hydraulikę i większe siłowniki.

Masa Farmtraca istotnie jest nico większa. Do maszyn uprawowych większa masa jest wręcz pożądana, natomiast przy pracach zielonkowych nie koniecznie i większa masa daje nieco wyższe spalanie paliwa. (oczywiście dociążenie ciągnika wedle potrzeb to żaden problem).

 

Możnaby jeszcze porównać zużycie paliwa.

 

Farmtrac-Perkin niestety nie podaje jednostkowego zużycia paliwa-szkoda. (możnaby te parametry porównać). :)

pozdro

Edytowano przez miodek69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Może lepiej zadać pytanie sobie w której marce będzie mnie stać na serwis i za 10-20lat kupno i ceny części bo nic nie jest wieczne oraz odległość od serwisu czy sklepu z częściami potem?. I brać ten co ma jaknajwięcej mechanicznie włanczane a elektrycznie, hydraulicznie i elektronicznie najmniej to mniej będzie głowa boleć w przyszłości niedalekiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

NH T5050 daje zdecydowanie bogatsze wersje wyposażenia. Przede wszystkim seryjnie mokre sprzęgło, gdyby ciągnik miał posiadać ładowacz mokre sprzęgło jest wręcz pożądane. Za dopłątą NH oferuje sterowanie Elektryczne TUZ-u.

 

Farmtrac podaje suche sprzęgło.

 

Skrzynia NH może być na półbiegach 24x24. NH posiada zdecydowanie większy udźwig podnośnika 5700kg ze względu na wydajniejszą hydraulikę i większe siłowniki.

Masa Farmtraca istotnie jest nico większa. Do maszyn uprawowych większa masa jest wręcz pożądana, natomiast przy pracach zielonkowych nie koniecznie i większa masa daje nieco wyższe spalanie paliwa. (oczywiście dociążenie ciągnika wedle potrzeb to żaden problem).

 

Możnaby jeszcze porównać zużycie paliwa.

 

Farmtrac-Perkin niestety nie podaje jednostkowego zużycia paliwa-szkoda. (możnaby te parametry porównać). :)

pozdro

 

 

U nas rolnicy posiadaja nh z ładowaczem niestety skrzynia ulega awari i to owe mokre sprzęgło się pali i zużywa do nie miara. Wiec czy to kwestia polemiki ? Czy wady fabrycznej

Ft piekny prosty traktor dla prawdziwego rolnika nie dla chłopca z miasta

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co zmienie nazwe tematu na chyba ZETOR FORTERRA VS FARMTRAC bo tego nh juz nie dostane bo nie produkuja teraz bedzie nh t5.95 ale to nowe silniki i jescze na pompowtryskach to stanowczo odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

@Risto czemu takie głupoty opowiadasz, że elektronika w ciągnikach jest zła, kolejny durny mit, weźmy np. taki rewers w ciągniku, moim zdaniem łatwiej jest uszkodzić mechaniczny niż elektrohydrauliczny, kolejna sprawa to komfort użytkowania, kto ma ciągnik z ehr i elektrohydraulicznym rewersem wie co mówię. Wracając do tematu, w takiej konfrontacji osobiście wybrałbym zetora, nie twierdzę, że FT są złe ale ja bym im dał jeszcze trochę czasu niech dopracują te ciągniki, a paliwożerność zetorów też raczej wsadził bym między bajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

U nas rolnicy posiadaja nh z ładowaczem niestety skrzynia ulega awari i to owe mokre sprzęgło się pali i zużywa do nie miara. Wiec czy to kwestia polemiki ? Czy wady fabrycznej

Ft piekny prosty traktor dla prawdziwego rolnika nie dla chłopca z miasta

Chcesz powiedzieć, że mokre sprzęgło jest słabsze od suchego :lol: pierwsze słysze pozatym co do elektroniki to ja mam MF 3085 z 93r jak na tamte czasy naszpikowany elektroniką i zaskocze cię nie mam z nią żadnych kłopotów a ciągnik ma już prawie 20 lat, zobaczymy jak

te proste ciągniki od FT za 20 lat będą chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zixov    1

wiesz co mokre sprzegło jest moim zdaniem bardzo dobre mam zetora Proxime na takim a moze w poniedziałek 30 kwietnia mi przywiozą nowego New hollanda t5050 na takim samym sprzegle wiec moim zdaniem jest bdb :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do elektroniki to podobnie jak kolega wyżej mam mf 3080 z 92r. i mogę potwierdzić ze to bardzo fajna i wygodna sprawa jak na razie nie było z nią większych problemów. A teraz zamówiłem nh T5060 i tez wziołem z ehr ( chociaż dopłata była około 6 tys.) i rewersem eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj oglądac zetora forterre akurat na placu byl model 115.Powiem wam pierwsze wrazenie bardzo pozytywne ciągnik masywny i wysoki , w kabinie tez fajnie .Teraz jeszcze trzeba jechac na składnice zobaczyc nh i ciekawe czy jeszcze mozna go zamówic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zixov    1

wiesz co zamówić chyba będziesz mógł ale odradzam ci proxime ponieważ ona strasznie dużo pali w porównaniu np do nh t5050

Edytowano przez Zixov

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Ja odradzam farmtraka z prostych powodów iż to jest Polska maszyna a u nas niestety jeszcze nigdy nic dobrego nie zrobili. U znajomego po 1,5 roku użytkowania są już luzy w przednim napędzie i sprzęgło zaczyna się ślizgać. Więc Polska cena Polska jakość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Jak zwykle piszesz brednie.

Polska jakość :lol: Przedni most Carraro - Made in Italy. Skrzynia biegów Carraro - Made in Italy, Silnik Perkins Made in UK, Sprzęgło firmy LUK - o ile wiem to takie same było w Fendtach montowane

A w 7100 DT skrzynia biegów jest firmy ZF

 

Proszę cie jak masz takie brednie wypisywać to lepiej zamilcz, bo nie masz tego ciągnika i tak naprawdę g*wno o nim wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Skrzynie cararo, ale a łożyska Indie. Koledze zmieniali.

Mi też podobał się FT, tyle się o nim na forum naczytałem, póki do niego nie wsiadłem. Złudzenia znikły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jaculek13
      Witam.Panowie czy ktoś miał problem z blokującymi się hamulcami w farmtracu 555
    • Przez mlody_772
      Witam, Poszykuje kogoś kto ma ciągnik Farmtrac 555dt z ładowaczem czołowym z okolic Sandomierz + 100 kilometrów. Chciałbym zobaczyć jak wygląda konstrukcja wsporcza i gdzie jest zamocowana.
    • Przez semyutah
      witam
      problem jest taki ze leje sie olej ze zbiornika oleju ukl. kierowniczego kiedy uzywana jest hydraulika zewnetrzna tj. tur, podnosnik a nie uklad kierowniczy. czy ktos miam podobny poblem.
       
      podrawiam
    • Przez Stanisław89
      Tak jak w tytule. Mianowicie rozważam kupno Farmtraca Hertige 6075 DT i tu nasuwa się pytanie czy warto się pchać w niego czy może jednak popularnego 675.Cena jaką mi powiedziano wyniosła nie całe 107,000 w wyposażeniu jakie mi jest potrzebne . Farmtrac miał by zastąpić Zetora 7211 , który pracuje od 89. Nie robił by jakiś ciężkich prac gdyż stoją nad nim inne. Wiem ,żę model nie zbyt popularny ale przewinął się na forum.
    • Przez krzychomen
      Witam czy wie ktoś z jaka siłą należy dokręcić głowice w farmtracu 690DT z silnikiem perkinsa 4cyl.
      Gdyż w instrukcji napisali że dokręcić głowice może tylko autoryzowana stacja obsługi (śmiech na sali xD) i nie ma podanych takich informacji.
      Czy ktoś już to robił i czy mógłby mi w jakiś sposób pomóc ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj