Marcin843878

Problem z obcym cielakiem - krowa nie chce dopuścic go do mleka

Polecane posty

Witam

Mam problem, otóż krowa nie chcę przyjąć zakupionego cielaka.Gdy on próbują dostać się do wymienia, zaczyna go kopać.Na początku były dwa cielaki, z tym którego wycieliła nie było problemów lecz on zdechł...

Macie jakieś rady, aby oswoić krowę z tym nowym cielakiem?

baranek    3

Podprowadż go od tylu, krowa kopie w bok, z tyłu go nie kopnie ani nie bodnie.A jak nie da rady to dój... ;)

darek1972    117

Daj jej chwilę przed oksytocynę, pomoże. Nazywają ją "hormonem miłości do dziecka" :D :D :D

Wiadomość z agroFakt.pl

mora    14

spróbuj może założyć pęta i uwiązać krowę ( dlaczego cielak zdechł?przy matce nie powinien raczej)

GoRAL1    63

eżeli masz w oboże ciepło polej gfo mlekiem od tej krowy po 10 minutaqch daj go tej krowie pod pysk jeżeli do zacznie lizać to masz po problemie

damian40000    85

proponuje użyć poskromu takiego jak uczy się kopiące jałówki do dojarki. Zakładasz i ciele pije bo nie może go kopnąć. A po paru dniach przyzwyczai się do niego i przestanie go atakować.

spróbuj może założyć pęta i uwiązać krowę ( dlaczego cielak zdechł?przy matce nie powinien raczej)

Oby dwa cielaki miały biegunkę.Ten kupiony się wylizał a tamten nietety zdechł.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja nie mam takich problemow,cięleta są zabierane po wylizaniu,pija z kubelka i nie ma problemu.Ale jesli Ty praktykujesz takie metody to uzyj takiego poskromu jak kolega napisal,moze pomoze,choc nie kazda krowa na tym bedzie stojala. :)

mora    14

Ja nie mam takich problemow,cięleta są zabierane po wylizaniu,pija z kubelka i nie ma problemu.Ale jesli Ty praktykujesz takie metody to uzyj takiego poskromu jak kolega napisal,moze pomoze,choc nie kazda krowa na tym bedzie stojala. :)

tak, jak pisze koleżanka jest najlepiej- wiesz ile cielę wypiło i nie ma problemu z akceptowaniem cieląt. Tyle,że roboty więcej, ale coś za coś...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Grzesiek0090
      tak jak w temacie <_<
      Ile macie aktualnie krow dojnych i ile macie od nich mleka co dzien albo co drugi dzien <_<
    • Przez Bercik92
      Witam. Mam jalowke która jest wysoko cielna i ona stoji razem z drugą jalowka która jak się okazało dojila tą wysoko cielna. Po odzieleniu ich od siebie ta wysoko cielna zaczęła "beczeć" jak była by pelna mleka wynie nie jest za duże ale jest dosyć twarde i co poradzicie na ten przypadek?
    • Przez Spoldriver
      Witam grupowiczów, może ktoś z okolicy miał ten sam problem. Moje gospodarstwo leży w gminie Kościan (wielkopolskie) i za czasów dziadka, ojca i od roku mnie sprzedawaliśmy mleko do OSM Śrem, tak by zapewne było dalej gdyby nie cena jaką proponują. Najbliżej mnie jest SM Mlekovita i tam jest spora przebitka w cenie (wyższa o 30 - 40 gr). Od marca staram się przenieść właśnie do Mlekovity, ale mam problem z komórkami somatycznymi. Pierwsza próba z mlekovity 405 tys. dzień wcześniej brał Śrem i tam wyszło 75 tys. Na początku maja były pobrane próbki przez obie mleczarnie w jednym dniu, mlekovita 730 tys.!!! Śrem 200 tys. z groszami, tydzień później brała znów mlekovita 613 tys!!! Dziś 25 maja znów przyjechała laborantka z mlekovity i wyszło im znów wysoko 691 tys!!! Higiena zachowana przed i po udoju, krowy sprawdzone  (2 ćwiartki od 2 krów nie dojone) żadna nie miała rui, ani test nie wychodził negatywnie (poza tymi dwoma ćwiartkami) . W zeszłym tygodniu rozebrałem wszystkie łączenia przy przewodówce i wyczyściłem w zasadowym płynie (bakterie w sm mlekovita ponad 1 mln, Śrem zawsze poniżej 100 tys.). I teraz pytanie czy Mlekovita inaczej bada to mleko, czy po prostu robią mnie w ciula. Śrem korzysta z zewnętrznego laboratorium (wysyłają próbki do Malborku) Kościan ma na miejscu. Pozdrawiam
    • Przez zaczad
      Witajcie
      Mam problem, kilka dni temu zaczęły się padnięcia krów. Rozpoczęło się od 3 sztuk które nie wstały z nocy. Weterynarz na wzmocnienie dał glukozę i wapno. Rano już  były martwe, a 5 kolejnych zaczęło toczyć ślinę z pyska( dosłownie leciała jak z kranu). Poszła znowu glukoza wapno nasercowe leki, Wieczorem 2 zeszło a kolejne 3 zaczęły toczyć ślinę  pyska. Powiatowy inspektorat pobrał próbki pasz treściwych, krew i wycinki narządów wewnętrznych. W międzyczasie padały kolejne z takimi samymi objawami. Karmię  już tylko sianem, którego praktycznie nie jedzą. Do tej pory padło łącznie 17 sztuk, bydła a 3 już nie wstają. Mało tego słabo wygląda reszta i chyba stado 40 sztuk stracę (całość) . Wyników jeszcze nie ma. Mo ze ktoś coś wie, bo  żadne leczenie nie pomaga (atropina, soda, drożdże) mają tak zbitą treść  że sondą nie daliśmy radę podać płynu by je nawodnić. Mocznika nie stosowałem w żywieniu

• Przez Mircia26
      Witam!
      Jak w temacie. Trapi mnie pytanie. Co dzieje się podczas separacji nasienia. Czy nie jest tak, że przy rasach mięsnych jedni mają 90% urodzeń samców, a inni 90 % samic? I odwrotnie w rasach mlecznych. Teraz tylko uczciwość zakładów rozrodczych i inseminatorów. Czy jest możliwość odróżnienia słomki? Jest to jakoś znaczone? Bo nie sądzę żeby po separacji nasienia i pozyskania chromosomów np. męskich {pożądanych przez producentów wołowiny} żeńskie były  niszczone. Pytanie zadaj, ponieważ rodzi mi się 90% samic ras mięsnych.
      pozdrawiam

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj