DOMINIK19995

Claas Arion 610

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam

Jaka jest wasza opinia na temat Claasa Ariona 610 bo myśle nad jego kupnem :unsure: ? Jak się sprawuje, czy jest awaryjny i czy go polecicie ? Pytanie kieruje do użytkowników tego ciągnika lub podobnego :P . Miał by to byc ciągnik do ciężkich prac w gospodarstwie takich jak siew, orka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brat19    0

Od końca stycznia jestem jego szczęśliwym użytkownikiem - 610C Wykorzystywany do tej pory do siewu pszenicy, prac z ładowaczem i małym transporcie. Zużycie paliwa podczas siewu - brona aktywna 3m + siewnik wraz z dojazdami około 14-15l/ha - . Dla mnie to satysfakcjonujący wynik. Niebawem przedstawię wyniki spalania w agregacie ścierniskowym i orce. Lejesz paliwo i do przodu i oby tak jak najdłużej. Ciągnik godny polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

brat19 chyba nie daleko siebie mieszkamy. Ja mam 620C ogólnie masywny duży ciągnik. Co do spalania to w bardzo ciężkiej ziemi spalił mi 20l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brat19    0

Piters182 chyba nawet się znamy;) Wczoraj z agregatem ścierniskowym Mandam 3 m około 13-14/ha, prędkość robocza 9-13,5km/h,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

witam mam ariona 640 cis i co mogę o nim powiedziec to to że w orce po burakach kopanych ropą z pługiem unia xxl 4x50 spalił 20 l /ha ale wiecie jak to jest po ropie ziemia ubita drogi z zwożonych buraków no i do tego dośc górzyste pole a tak poza tym mam go od marca 2012 roku z awarii które w nim wystąpiły to zaworek w butli z powietrzem był wadliwy i powietrze uciekało, uchwyt od koguta się sam przekręcał, wymienili teraz jest ok. Był jeszcze dziwny dźwięk podczas zmiany biegów pomiędzy zakresami ale przyjechali i stwierdzili że zawór był źle zakręcony teraz jest ok,polecam ten ciągnik bo gdy ja go kupowałem był tańszy od JD a miał skrzynie automatyczną pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć chcę kupić Claasa arion 610 c. potrzebuję jakiś opinii na temat tego ciągnika. może ktoś z Was pracował na takim sprzęcie? co możecie o nim powiedzieć? jak się sprawuje? jak awaryjność, spalanie. słyszałem że Claas pracuje tylko na oryginalnym oleju claasa czy będę musiał teraz wymieniać go we wszystkich maszynach a co za tym idzie i pozostałych ciągnikach? Z góry dziękuje za pomoc. pozdro

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Są jeszcze w sprzedaży?? Mają własny olej więc puki masz na gwarancji to trzeba raczej wymienić w maszynach bo jak coś nie tak w skrzyni to gwarancja nie pomoże bo powiedzą że pomieszane oleje i z tego wina awari. Potem juz jak sobie chcesz. Posiadam 610C ale od listopada więc mało info. jak narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam takiego arionka i nie narzekam swoja moc ma i wystarcza w zupelnosci poco komus 200km traktor jak tak sieje 3metroym zestawem co jedynie brakuje obrotow ekonomicznychw transporcie a tak w zupelnosci polecam nie bedziesz narzekał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati1990    0

Witam, chcem kupic nowy ciagnik i chciałbym się coś od was dowiedzieć na temat Ariona 610c bardzo proszę o jakies opinie o tej mszynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

A co chcesz wiedzieć :) ~34t z tyłu wciągał pod górki bez zmiany zakresu, ale miejscami już schodziło na D1 do 1500obr. Przy dociązeniu masa na przód może podchodzić do 54% co jest ważne przy poprawieniu trakcji w polu. Jak pisałem wyżej mało informacji narazie, nawet w polu niebył tylko transport na który nie narzekam, tylko troche trzęsie lepiej brać tą kabine amortyzowaną bo pro activ jest od CIS'a dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati1990    0

A jak ze spalaniem w transporcie i w pracach polowych o ile cos juz nim robiłeś bo silnik johnego to chyba lubi troche łyknąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Spalania nie mierzyliśmy, a komputerek niestety dopiero w CIS jest :mellow: prace polowe będa w marcu dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

tomek a niemyslales a o tym uniwersalnym komputerku co reklamowali w tvn turbo

 

No podaj link jak możesz bo ta cena to całe nic można sobie pozwolić na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez kris1
      Witam
      Mam kosiarkę Claasa Corto 210 S i talerze robocze w niej sa w tragicznym juz stanie. Dlatego tez mam do was pytanie czy ktos moze orietuje sie gdzie takie talerze można by znalezc jakis zamiennik albo pasujacy od innej kosiarki bo raczej orginaly to sa w kosmicznych cenach?
    • Przez marcino84
      Witajcie
      Znajomy chciałby kupić sieczkarnię do 100k plnów, Jaki z modeli serii 600 szukać? JAkie są typowe przpadłości tych maszyn na co zwracać uwagę, Docelowoma być cięte maks do 50 ha w sezonie, Czy lepiej poszukać maszyne serii 800 do 200k ?
    • Przez vegeta23
      Witam. Nie dawno kupiłem model 88SL z silnikiem Mercedesa i mam kilka pytań. Mianowicie chciałbym dowiedzieć się co oznaczają poszczególne kontrolki na zegarach. Większość wiem co jest co ale może sie myle więc piszcie proszę wszystko z numerkami żebym sie nie pogubił ;D
       
      Kokpit numer 1
       
      http://zapodaj.net/15dcd6e6d1dc3.jpg.html
       
      Kokpit numer 2
       
      http://zapodaj.net/d5cfe33f4b934.jpg.html
       
      Joistick
       
      http://zapodaj.net/033c5ed224ca5.jpg.html
       
       
      Kolejne pytanie mam co do obrotów biegu jałowego. Są dosyć wysokie wydaje mi sie że mogły by być nieco mniejsze lecz nie moge zejśc ponieważ silnik gaśnie lub później nie chce odpalić z tak ustawionymi jałowymi. Ponizej wrzucam filmik. Czy może te silniki tak już mają i muszą pracować tak na "wolnych"
       
      https://www.youtube.com/watch?v=pnT1kdF_7Jo&feature=youtu.be
       
      Chciałbym zapytać jak ustawiacie wiatr do poszczególnych zbóż. Rzepak, pszenica, jęczmień itd ...
       

       
       
      Słyszałem że w Domianatorach kabiny są podnoszone. Prawda to?
       
      Zgóry wielkie dzięki za odpowiedzi.
    • Przez PaweBokiniec
      witam chodzi mi dokładnie o wysokośc klepiska sit na kturej dziurce powinien być wiater i czy można go kosić na sicie do zborza mam taki problem bo strączki a raczej kawałki stronczków wpadają do zbiornika z góry dziękuje za pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj