tommy83

Deutz-Fahr M660

Polecane posty

tommy83    91

Mam na oku deutz-fahr m660 jest to nie wielki kombajn ale ma być tylko na swój użytek.Jest z 1987 roku bez kabiny za 24 tysiące jest wart tej ceny?Czy ten model ma jakieś bolączki i jak z częściami,martwi mnie też niewielka moc silnika proszę o pomoc za wszystkie wpisy z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1710    0

ja w zeszłym roku kupiłem m770 z kabiną za 27 tysięcy i jestem bardzo zadowolony. przechodził cały sezon bez żadnej awarii nawet żaden pasek się nie urwał ani żadne łożysko. silnik ma ok 70km ale daje radę nie wiem jak z sieczkarnia by chodził bo nie używałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

witam.kolego gratulacje z udanego zakupu i życzę bezproblemowych żniw co do ustawienia kombajnu to kosić musisz jak na pszenżyto bo inaczej owies ci wymłóci a pszenżyto zostanie w kłosach skręć klepisko na 14 z przodu i 6 na wylocie obroty tak około 1050 obr/min wiatr tak na 1/2 i powinno być ok.sita nastawne od 5 -13 a dolne 9 lub 11. przejedz kawałek i sprawdź jak z tyłu kombajnu sprawa wygląda.sprawdź kłosy i czy nie gubi no i w zbiorniku jest tak jak trzeba tzn. czy nie ma połówek lub śmieci reszta to sprawa praktyki

Edytowano przez Marcin91
błędy ortograficzne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Dzięki za życzenia mam nadzieje że będzie dobrze chodził.Mam do niego instrukcje ale po norwesku i tłumacz google nie tłumaczy wszystkich słów chcę też podkreślić że to mój pierwszy kombajn więc dopiero się uczę jego obsługi a chodzi mi o dwie dźwignie 13 i 14 od czego są. http://www.bankfotek.pl/view/1209417

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

ja ci kolego nie pomogę w kwestii tych wajch bo mam m900 ale możesz sam sprawdzić od czego są popatrz na cięgła dokąd idą albo we dwie osoby poruszaj za wajchy a druga osoba niech patrzy co się dzieję na podeście nie masz dużego wyboru jedna jest od załączania hedera druga od zespołu młocarni trzecia od wysypu.czwarty ręczny.i od regulacji klepiska powinny być dwie. więc obejrzyj dobrze jeśli jakiś posiadacz m660 ci nie napisze od czego są te wajchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Faktycznie te wajchy są od regulacji klepiska sprawdziłem już po napisaniu postu.Mam pytanie robert983 masz do swojego parę rodzajów sit z różnymi średnicami otworów czy tylko jedną bo ja do swojego żadnych dodatkowych nie dostałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

część do kombajnu powinieneś mieć trzy sita z otworami 9mm 11mm i 13mm dwa pierwsze do żyta owsu i pszenżyta i jęczmienia ja w swoim mam 9 i 11 ale kosiłem na 11 wszystkie zboża pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

myślę że to może być miernik wysokości hedera od ziemi no taka miarka, napisz dokąd idzie ten przewód jeśli do instalacji hydraulicznej lub siłowników to to będzie to.lub może pokazywać ciśnienie ojeju ciężko stwierdzić wyblakł ci trochę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Miernik wysokości hedera to nie jest to bo jest zboku jest mechaniczna,ciśnienie oleju też to nie to bo on ma tylko lampkę ciśnienia oleju ale z tą hydrauliką może jest coś na rzeczy ten przewodzik idzie pod podłogą jutro sprawdzę gdzie i tak mam zmienić olej w skrzyni to od dołu zobaczę.A tak z innej beczki trzeba mi zmienić nożyki w kosie jakie tam będą pasować od polskiego bizona bo oryginał pewnie drogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

no to zobacz gdzie on idzie to coś wymyślimy co do żyletek to pasują ja zamówiłem sobie na targu tylko bierz z żądełkami nity 5mm jak dobrze pamiętam pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Ten przewód biegnie do trójnika trójnik podłączony do takich dwóch małych zbiorniczków a zbiorniczki przewodem do siłowników podnoszenia stołu żniwnego.Mam jeszcze pytanie o nożyki u mnie w kosie są zbijane na przemian jeden jedną stroną a drugi drugą strona i tak na przemian zrobiłem zdjęcie bo mam zamiar zmienić nożyki i zbijać tak jak było bo dodam że to oryginał noże nie były wymieniane.Myślę też nad kupnem zapasowej kosy gdzie taką dostać a może są podobne od innych kombajnów?http://www.bankfotek.pl/view/1213316

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Zapewne masz normalną kosę SHUMACHER, najlepiej kupuj nożyki SCH. W mojej jak kupiłem to było z 10 różnych rodzaji nożyków. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

szumacher ma inne bagnety nie takie jak w snopowiązałce góra są połączone no i żyletki są tak mocowane jak u ciebie lepiej docina taka kosa.kosy raczej w oryginale nie kupisz dorobić musisz jakąś inna skrócić lub sam płaskownik i klepać.główkę kupisz na allegro.co do tego zegara to te zbiorniczki to są akumulatory gazowe takie amortyzatory, więc ten zegar pokazuje ciśnienie w układzie hydraulicznym takie moje zdanie jeśli się mylę może ktoś mnie poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Przede wszystkim dzięki za radę miałem kupić nożyki od bizona ale po waszych wpisach kupiłem żyletki SCH są identyczne jak oryginały,jakieś sugestie w związku z nitowaniem nowych nożyków wszystkie sugestie mile widziane. Zauważyłem z tyłu kombajnu taką rurkę czy raczej klucz co to i do czego morze służyć-http://www.bankfotek.pl/view/1213923

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Jakie masz otwory na nity w nożykach? Możesz kupic specjalne śrubki do przykręcania, na polu na pewno lepiej się przykręca niż nituje. U mnie prawie wszystkie są przykręcane. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Czyli normalne. Śrubki możesz kupic w sklepie z częściami do kombajnów, a tam gdzie kupowałeś nożyki nie mieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Nożyki zamawiałem w sklepie internetowym gąska o tym że można je przykręcić wiem od ciebie ale czy to nie przeszkadza oryginalnie było nitowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Przeszkadzac nie przeszkadza. Śrubka jest częściowo frezowana, wbijasz ja zgóry w nożyk a od spodu dajesz nakrętkę. Ja z oszczędności daje zwykłe śróbki, odpowiedniej długości. Jeszcze żadna śrubka się nie poluzowała. :D

W mojej kosie nawet w główce były wbijane specjalne nakrętki żeby można było przykręcic nożyk do główki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

ten klucz o który się pytałeś to jest do tego jak ci się bęben młócący zapcha [co w fahrach się nie zdarza cofasz tym bęben.na wałku bębna powinien być taki wałeczek z 4 otworami średnica tego wałeczka to 10cm. ja tak jak marcin91 używam tego do podnoszenia sieczkarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbych1500
      Witam 
      Mam problem z silnikiem w kombajnie Deutz Fahr 4065 hts .( Silnik BF 6L 913 CT)
      Mianowicie chodzi o pracę silnika  który objawia się tym iż w trakcie koszenia gdy kombajn podjeżdża pod wzniesienie to obroty silnika zmniejszają się samoczynnie co za tym idzie również obroty młocarni na zegarze ,i jest to również słyszalne z kabiny a przy zjeździe z wzniesienia silnik dostaje strasznej mocy aż wszystko się trzęsie ,zaznaczę że silnik pracuje tak przy koszeniu jak j również podczas przejazdu z pola na pole .
      Proszę o pomoc w fachowym  rozwiązaniu problemu moi drodzy .
      Z góry dziękuje 
    • Przez kuba93711
      Witam. Zakupiłem kombajn Deutz Fahr 35.70 i doprowadzam go do ładu. Czy ktoś się orientuję jak rozwiązany jest czujnik obrotów silnika? Obroty młocarni już ogarnąłem i pokazuje na głównym zegarze. Jest żółty przycisk z narysowanym zegarem i jak go wcisnę to wskazówka opada, a jak drugi raz wcisnę to spowrotem pokazuje obroty młocarni. Mam ciągnik MF 3635 i tam podobno obroty silnika czyta alternator, a tu nie wiem, jest niby sporo kabli idących do alternatora ale czy tu szukać przyczyny? Liczę na waszą pomoc Panowie. 
    • Przez Pablo8484
      Witam
      Mam problem z odpalenniem silnika dehtz 1012. Motor kreci, paliwo idzie z filtra na pompe. Nie odpala. Sprawdzilem cekwe gaszeniowa, dziala poprawnie. Listwa tez przesuwa sie lekko. Odkrecilem rurki na wyjsciu z pompek i tam nie ma paliwa, na żadnej. Czy mogło sie cos przyciac? Raz na jakis czas uda sie odpalić i wtedy wszystko chodzi bez zarzutu. 
    • Przez PIorr
      Witam. przychodzę do was z problemem, wymieniałem sprzęgło, pompe hydrauliczną, pompę od powershiffta, uszczelniacze we wzmacniaczusprzęgła. I sytuacja wygląda tak że podczas ruszania do przodu musze wcisnąć sprzegło przełączyc rewers na przód i poczekać z 1-2 sek aż przezuci kierunek jazdy, aby pojechać do tyłu muszę wykleszczyć bieg wcisnąć sprzęgło przełączyc kierunek jazdy puścic sprzegło poczekać 1-2sek aż przeżuci i dopiero wrzucić bieg, druga sprawa to po wymianie sprzęgła pół biegi działały dobrze zostały wymienione pompy i zastałem brak jakiegokolwiek pół biegu. podesłał by mi ktoś gdzie pomierzyć ciśnienia oleju na poł biegach? 
    • Przez Szumacher
      Witam 
      Niedawno zakupiłem kombajn Deutz Fahr 1322H i nie wiem do czego służy załączona na zdjęciu konsola. Może ktoś z was ma coś takiego i podpowie do czego to służy?
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj