kowal3005

Świeci błąd '-' oraz 'H' na podnośniku, nie działa podnośnik Case MX 135

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kowal3005    7

W Case MX 135 w czasie pracy padł podnośnik. Świeci się "-" oraz "H" tzn na początku jedno później H cały czas, podnośnik nie działa poprawnie. Proszę o pomoc i rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Chyba pozostaje ci serwis.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitru    0

Kod błędu H to błąd sworznia sensorowego (dolne sworznie podnośnika) sprawdz kable lub wymień sworzeń i skalibruj podnośnik.

Można skonfigurować podnośnik tak, żeby korzystał tylko z jednego sworznia.

Jeszcze pytanie czy ta pozioma kreska "-" przed "H" jest na dole czy na górze wyświetlacza? bo to są dwa różne błędy albo potencjometra albo zmienionej konfiguracji.


Naprawa maszyn rolniczych i budowlanych
McCormick Case Steyr Jcb Caterpillar itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal3005    7

Już teraz wszystko jasne, w czasie pracy zerwała się obejma z frezami która jest na głównym tłoku, przy tym wyskoczyła dźwignia od potencjometra. Musiałem zdjąć cały tył ten plecak od podnośnika, rozebrać części kupiłem w Zalesiu od ręki i już złożyłem i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Didko    0

Panowie mam problem z EHR w moim Case mx 135, wyskoczył błąd "=" coś takiego tylko że jedna na dole a druga na środku i po pewnym czasie wyskakuje "H" czy ktoś już to analizował?

Edytowano przez Didko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Witam. Nie chce zakładać nowego tematu więc napisze tutaj.

Dziś zauważyłem że jak ruszę do przodu niezależnie z jakiego biegu to tylni tuz mi sie podnosi do góry i nie chce opaść dopiero jak ciągnik stanie w miejscu to opada. Dodam że na wyświetlaczu mam kod 4 bez żadnych znaczków i żadne lampki nie świecą. Kod 4 śweci mi juz od dawna ale wczesniej wszystko działało poprawnie. Liczę na szybką odpowiedź.

 

 

Jeśli sie nie myle to jest potrzebna kalibracja podnośnika. Czy ktoś zna procedure kalibracji?

Z góry dzięki,

Pozdrawiam.

 

Kod 4 pewnie jest od przepalonej żarówki.

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

W moim case świeci się błąd 5 cóż to takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

A WOM ci działa? Jeśli sie nie mylę to od WOM'u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycek5120    29

Mi mrugała 5 i był to bład lewego czujnika siły od tylnich wieszaków czujnik wymieniłem problem znikł. Ale sprawdz dla pewnosci styki rozepnij wtyczke przedmóchaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Po kolei:

- kod 5 to bład sworznia sensorowego numer przed 0 lub 1 oznacza ktory to sworzeń (0 - lewy 1 - prawy) .

- bład 4 to problem z kontrolka w przycisku od szybkiego podnoszenia podnośnika (przy dźwigni zmiany biegów) 

- dwie poziome kreseczki = jedna na dole druga w połowie wyswietlacza to "Fender remote switch has failed" - co jak rozumiem oznacza problem z przyciskiem na błotniku

Ogólnie literka H oznacza problem z podnośnikiem (Hitch)

 

Procedura kalibracji w załaczniku

hitch calibration.pdf

Edytowano przez Lukas85

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafyo    15

Podepne się do tematu. Mam to samo co ziel - więc potrzebna jest kalibracja? Czy u ciebie ziel pomogło? Na postoju podnośnik działa normalnie.

Próba kalibracji niepowiodła się ( sorki próby, duuuuuużo).

- chodzę  w tryb kalibracji,

-pokazuje się duże  "C"

- nastepnie małe "c" i teraz powinno nastepnę być "II"  według instrukcji ale u mnie pojawia się "9", a jak nacisne  Yes to pojawia się"o" i wychodzi z kalibracji.

Jak po dużym "C" przeszłem w tryb wyswietlania błędów pokazało mi: 0, n, 0, odwrócone 9 (lustrzane, P z kreska na dole), 0 i wychodzi z trybu.

Ne wiem co juz robić pomóżcie.

Edytowano przez rafyo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2018 o 09:48, Lukas85 napisał:

Po kolei:

- kod 5 to bład sworznia sensorowego numer przed 0 lub 1 oznacza ktory to sworzeń (0 - lewy 1 - prawy) .

- bład 4 to problem z kontrolka w przycisku od szybkiego podnoszenia podnośnika (przy dźwigni zmiany biegów) 

- dwie poziome kreseczki = jedna na dole druga w połowie wyswietlacza to "Fender remote switch has failed" - co jak rozumiem oznacza problem z przyciskiem na błotniku

Ogólnie literka H oznacza problem z podnośnikiem (Hitch)

 

Procedura kalibracji w załaczniku

hitch calibration.pdf

Dzięki. Bardzo pomogłes. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37
Dnia 12.03.2018 o 17:06, rafyo napisał:

Podepne się do tematu. Mam to samo co ziel - więc potrzebna jest kalibracja? Czy u ciebie ziel pomogło? Na postoju podnośnik działa normalnie.

Próba kalibracji niepowiodła się ( sorki próby, duuuuuużo).

- chodzę  w tryb kalibracji,

-pokazuje się duże  "C"

- nastepnie małe "c" i teraz powinno nastepnę być "II"  według instrukcji ale u mnie pojawia się "9", a jak nacisne  Yes to pojawia się"o" i wychodzi z kalibracji.

Jak po dużym "C" przeszłem w tryb wyswietlania błędów pokazało mi: 0, n, 0, odwrócone 9 (lustrzane, P z kreska na dole), 0 i wychodzi z trybu.

Ne wiem co juz robić pomóżcie.

Podstawowe pytanie zawieszałeś na ciegnach obciązenie? wyświetlane 9 jak piszesz to zapewne literka g co by sie zgadzało z instrukcją


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

image.thumb.png.6dac21ced2baf59ee82b735c37788e02.png

w załaczniku poniżej opis TEST 5 do dokładnego sprawdzenia co sie uszkodziło 

test 5.pdf


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ed2000    5

Witam na wyświetlaczu ehr świeci mi cały czas 5 to uszkodzone dolne sworznie sensorowe tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj