Zaloguj się, aby obserwować  
rekord1991

Ciężki skręt w Rekordzie

Polecane posty

rekord1991    1

mam problemy ze skrętem w rekordzie, bardzo ciężko kręci się kierownicą a promień skrętu też znacznie się zmniejszył, może ktoś miał podobny problem, odpowietrzyłem już tłok na tylniej osi i to nic nie pomogło, następnie odpowietrzyłem węże znajdujące się pod kabiną ten który doprowadza olej i powrotny i to też nic nie dało, może warto byłoby spuścić cały olej i przelać go nowym?dodam że weże nie są zapchane bo olej ma w nich dobre ciśnienie.


kupie ursus 912- 1012, najchętniej z turem z okolic woj, pomorskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witekarol    2

mam podobny problem w 934. silownik mam wymieniony na nowy, olej zalany jest nowy, zalozylem srube odpowietrzajaca i dalej nic. nie mam pojecia, moze to wina pompy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rekord1991    1

a czy między wężami tzn. w środku nie ma jakiegoś ogranicznika?i on może zostało zapchany i nie dostarcz odpowiedniej ilości oleju,?

sprawdzę to jeszcze dzisiaj


kupie ursus 912- 1012, najchętniej z turem z okolic woj, pomorskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszM6040    3

Jeżeli w rekordzie jest tak samo jak w z056 to musisz znaleźć dzielnik strumienia jest on pod pomostem na przewodzie dochodzącym do orbitrola od pompy olejowej. Odręć śrubę co na nim jest taka na klucz 27 i wyjmij tłoczek. Przeważnie się on przycina lub podejdzie pod niego jakiś paproch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Jest dokładnie jak mówi kolega wyżej, sam miałem dwa razy taki problem. Wystarczyło rozebrać wyczyścić i po sprawie. Tylko nie wiem czy w rekordzie jest tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

W rekordzie jest osobna pompa do wspomagania, przy silniku na dole, napęd ma z rozrządu. Co do zaworu to nie jestem pewny cz jest, bo w orbitrolu się znajduję.

Rozbierz siłownik i zobacz czy uszczelniacze są dobre. To najszybciej.

Może zwrotnice nasmaruj, bo po przycierały się.

Zmierz ciśnienie, powinno być minimum 80 bar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rekord1991    1

problem rozwiązany, zalałem go nowym olejem, przecisciłem tak jak doradził Janusz...


kupie ursus 912- 1012, najchętniej z turem z okolic woj, pomorskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik8888    6

kolego czy to bylo czyszczenie w rekordzie bo ja mam problem tez ze skretem w jedna strone w rekordzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Damian89
      Witam juz od 2 sezonow wojujemy ze wspomaganiem .. czasem zalapie i kreci sie dobrze a czasem az szkoda gadac ... a postoju jak sa kola uniesione w prawo sie w miare kreci ale w lewo trzeba bylo sie nie zle nasilowac..
       
      Orbitrol wymienilismy i silownik z tylu tez..
       
      co moze byc przyczyna braku wspomagania
    • Przez damaxyz
      Witam,
      Jak najszybciej wymienić sprzęgło w rekordzie, czy trzeba ściągać skrzynie i jakie podzespoły warto od razu wymienić?
      Chciałem to zrobić ponieważ po długim postoju kombajnu jak go uruchomię i chcę ruszyć to podczas puszczania sprzęgła słychać jakieś ocieranie - nie wiem co to ale po dłuższym okresie pracy przestaje być to słychać.
       
      Chodzi mi oczywiście o wymianę tarcz sprzęgła.
       
      Pozdrawiam,
    • Przez daron64
      Witam
      Krótki wstęp - pacjent to rekord '87 - jakiś czas temu elektryk zmieniał mi alternator, potem jeszcze raz grzebał w elektryce. Ja tam szczerze mówiąc nie zaglądałem - działa to działa, akumulatory nowe, kombajn chodzi tylko kilka dni. Teraz wszystko sobie sprawdzam, a tam alternator jest całkowicie odłączony. Od regulatora idzie jeden przewód na bezpieczniki. Nie mam pojęcia czemu elektryk tak to zrobil. Chciałem teraz to popodlaczac, ale mam problem tego typu, że nie moge stwierdzić, czy mam 6 czy 9 diodowy alternator, żeby dobrać do niego regulator. Zacząłem kminic, że może alternator stary był 6 diodowy, a nowy kupiłem 9 i elektryk odłączył go całkowicie. Ale to tylko gdybanie. Nie mam żadnego fachowca pod ręką i jakoś muszę to sam ogarnąć.
      Na alternatorze jedyne oznaczenia jakie się zachowały to ze zdjęcia poniżej.
      Alternator sprawdzałem według tego filmiku 
      Tym pierwszym sposobem wyszło mi niby, że jest przejście w jedną stronę - więc 9diodowy, ale znowu tym drugim sposobem też pokazało mi przejście w jedną stronę. Cos źle robię, czy jak to interpretowac?
      Pierwsze foto alternatora, drugie to łączenie wsuwki ze śrubami, trzecie to łączenie wsuwki ze śrubą, na którą idzie przewód który łączy się z rozrusznikiem. Takie foto zrobiłem, ale generalnie jeszcze tam wszystko odłączyłem, czyscilem i sprawdzałem jeszcze i wskazania takie same jak na foto.
       



    • Przez Misiek55
      Witam.
      Zakupiliśmy kombajn Bizon 5058 hydrostatik z Danii. Kombajn jest wyposażony w komputer LH 965 agro, komputer niestety gdy kupiliśmy nie załączał się ale po wymianie baterii w środku udało się go włączyć, niestety żadne przyciski nie reagują a komputer wyświetla stan pełnego zbiornik i co jakiś czas pika. Miał ktoś podobną sytuację lub jest w stanie coś doradzić?

    • Przez Iwnkr
      Witam, mam Bizona rekorda, wczoraj na polu zaczął się owy problem, mianowicie hydraulika zaczęła słabo działać i wspomaganie siadło. Dzisiaj hydraulika nie działa wcale. Heder sie nie podnosi ani opuszcza, tak samo grabie i kierownica nie ma wspomagania. Przy silniku od strony chłodnicy słychac syk, tak jakby powietrze ulatywalo. Prosze o szybką poradę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj