Skocz do zawartości
grzesiek5672

Opryski 2012

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

donprezesso    0

Mam pytanie . pryskając zboże na glebie piaszczystej środkiem którym się nie zaleca pryskania upraw na takich glebach (konkretnie: piaszczystych i torfowych) jaki może być tego efekt?

Konkretnie mowie o lentipur flo

slawcioken    0

Witam- Panowie - co radzicie zrobic- Opryskałem jesienią TOLUREXEM pszenżyto, które całe wymarzło. Więc wsiałem mieszankę pszenicy jarej z owsem pół na pół- 6 klasa ziemi ( rok temu też była pszenica ). Na owsie liście bledną - pszenica jakoś się trzyma- Próbuje dac INSOL 1l/ha + Asahi 0,5l/ha + Mocznik 25kg/ha.

Mówią że to nic nie da bo oprysk jesienny dałem doglebowo i on nadal działa i wybije cały owies, czy da się jakos to zahamowac lub zapobiec? Mogę dodac że na innym polu wsiałem w wymarzniete pszenżyto sam owies- tam się robi naprawdę tragedia.

Wiadomość z agroFakt.pl

Nowy81    22
Napisano (edytowany)

U mnie tez po toru....widac dzialanie hamujace zboze, owies i jeczmien (na poprzecznikach gdzie zaszlo podwojnie zolknie, nawet usycha). Expert met tez hamuje jeczmien. Dawki byly normalne klasa ziemi 4 . Robiłem orke, ogolnie jesien susza i teraz tez (ostatnie dwa dni spadlo 1,5l na metr:( ). A wiem ze hamuje bo wszystkiego nie pryskalem z powodu szuszy . Pszenica bez orki i jest OK! Owies sie juz krzewi chyba bedzie a jeczmien nie wiem ma 3,2 listki i czasem juz konce liscia zolkna. Gdzie nie pryskany krzewi sie. I takie problemy nie tylko u mnie.... Oczywiscie chwasty sobie rosna w najlepsze.

Edytowano przez Nowy81

misiu21692    2
Napisano (edytowany)

Koledzy mam pytanie czy mogę mieszać Mustang Forte 195 SE z Linturem 70WG i z Atlantis 12OD i w jakich dawkach na hektar ?

Edytowano przez misiu21692

soltys48    344

Panowie co moglibyście polecić na "WSZYSTKO"tzn na jedno i dwu liścienne w kukurydzy powschodowo - chodzi mi głównie o chwastnicę jednostronną i chaber bławatek

milanreal1    290

Zajrzyj kolego do tematu o herbicydach w kukurydzy( nie pamietam dokładnie ntytułu tematu ale w dziale kukurydza na pewno szybko znajdziesz.

Mieszanin takich jest kilkanacie np accent+zeagran czy titus+mocarz.

grzesiek5672    53

Witam stosował ktoś z was odżywkę MAXIMUS? Jakie Było jej działanie i w jakich dawkach ją stosowaliście na jęczmień jary i pszenicę ozimą ? :)

losktos    120

ja stosowałem nie dawno, o efektach jeszcze nie mogę nic powiedzieć.. Stosowałem tylko 3 kg/ha bo tylko tyle dostałem w sklepie a musiałem wykonać oprysk :mellow:

areqo    5

ja bede pryskal chwastoxem u mnie w jarych ten srodek swietnie sie spisuje

email9    1
Napisano (edytowany)

Owies lepiej najpierw opryskać czy posypać nawozem? W jakiej kolejności powinno się to wykonać?

Edytowano przez email9

janusz20    105

ile dni musi być ładnej słonecznej nie upalnej pogody aby chwastox trio i mustang zrobiły swoje?

sybiuszek24    3

Widoczne działanie to zaopserwujesz już po kilku godz jak chwasty będą pokręcone ja tak miałem a całkowite zniszczenie nastąpi po około 3 tyg

Kamis2010    1

Dzisiaj pryskałem dolistnie PLONVITEM i mącznikiem owies myślałem że jest bez chwastów ale jak wjechałem dalej to okazało się że jest ich mnóstwo. Kiedy mogę jechać z chwastoksem po tym dokarmieniu dolistnym ??

Dzisiaj pryskałem dolistnie PLONVITEM i mącznikiem owies myślałem że jest bez chwastów ale jak wjechałem dalej to okazało się że jest ich mnóstwo. Kiedy mogę jechać z chwastoksem po tym dokarmieniu dolistnym ??

Następnego dnia śmiało a nawet w mieszaninie nic by sie nie stało chwastox przyjmuje prawie wszystko

eMWu    484

Mam ważne pytanie, może ekspert z BASF-u się wypowie, skoro będę pryskać środkiem z jego firmy (koniec reklamy)...

Zamierzam prysknąć pszenicę fungicydem (duett ultra). I teraz moje pytanie: Czy lepiej zastosować go dzień przed deszczem czy już po deszczu? Zabieg mam zamiar wykonać w piątek, w sobotę ma padać, ewentualnie mogę go wykonać we wtorek, w poniedziałek będę musiał skupić się na kuku (doglebowy powschodowy). Półtorej godziny temu byłem na polu, grzyba co prawda nie widać, ale wolę dmuchać na zimne z wiadomego powodu, pszenica jest w fazie bbch 32/33. Zabieg mam zamiar połączyć z moddusem/medaxem i CCC (0,2l + 1l/ha).

Ale nie wiem, czy jest w ogóle sens pryskać w piątek, bo spodziewane jest spore ochłodzenie, a jak wiadomo, grzybek nie rozwija się zbyt szybko, gdy jest zimno; fungicyd ma też ograniczony w czas działania, więc może lepiej wykorzystać go po deszczu i po okresie niższej temperatury?

Pozdrawiam

janka    0

Panowie co moglibyście polecić na "WSZYSTKO"tzn na jedno i dwu liścienne w kukurydzy powschodowo - chodzi mi głównie o chwastnicę jednostronną i chaber bławatek

zastosuj jakiś nikosulfuron( najtańszy to narval) z zeagranem lub cornmaxem lub wogóle najtaniej to z aminopielikiem super(ale nie ma rejestracji)

Narval 1,0l + Aminopielik Super o,5-0,6l/ ha

Narval 1,0 + Zeagran 1,2-1,5l / ha

Narval 1,0 + Cornmax 1,2-1,5l/ha

BASF    19

Jeśli chce Pan połączyć fungicyd z regulatorem to lepiej zrobić zabieg przed deszczem, Czy to będzie jeden dzień przed deszczem czy jeden po deszczu nie ma większego znaczenia. Wnioskuję, że woli Pan stosować środek zapobiegawczo wiec tym bardziej teraz. Ewentualne ochłodzenie może być tylko kilkudniowe, a nie wiadomo czy nie będzie padało, więc może się okazać, że nie będzie można wykonać zabiegu, a wtedy zdecydowanie spóźni Pan zabieg skracania. Inną opcją jest wykonanie w dwóch przejazdach przed deszczem regulatora a po niedzieli fungicydu ale co zrobione, to zrobione... Planuje Pan dać coś jeszcze na kłos?

eMWu    484

Dziękuję za odpowiedź. Będziemy pryskać jednak po niedzieli, tak wyszło. Na kłos/liść flagowy (zależy od pogody) pójdzie Falcon. Wykonanie dwóch oddzielnych zabiegów: skracania i fungicydowego jest dla nas kompletnie nieopłacalne i czasochłonne. :) A co się stanie jeśli moddus/medax pójdzie na bbch 33? Musi być na pierwsze kolanko?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez tomek2201
      Witam. Chciałbym abyście wypowiedzieli się na temat mierników pH gleby. Czy posiadacie takie urządzenia? Jeśli tak to jakie? Zakupiłem niedawno za niewielkie pieniądze takie urządzenie.  Jeszcze go nie testowałem ale jestem ciekaw czy ktoś ma taki miernik i czy według niego jest on wiarygodny?
      http://allegro.pl/miernik-ogrodniczy-kwasomierz-ph-gleby4-funkcyjne-i5013208473.html

• Przez mtz_820
      jakie zboze radzicie posiac na baaaardzo slabej ziemi normalnie piasek mialem tam juz jeczmien i owies i nakosilem tyle co na swoim z 3ha (tamto ma powierzchnie 5ha) z jednej strony jest ok ale na srodku i pod lasem niema nic normalnie jakby ktos powyrywal na wiosne bylo ok ladnie sie zapowiadalo przyszlo lato zniwa niema nic

wujek chce tam posiac żyto jak myslicie dobry wybor na takie zimie? tam jarego nie bedzie za chiny
    • Przez zielu781
      Witam wraz z tatą posiadamy gospodarstwo o powierzchni 20 ha plus okołu 4 ha nieużytków jest to pole na którym tata kiedyś próbował uprawiać zboże ale niestety z marnym skutkiem bo pole to jest podmokłe i nie posiada melioracji  i nie ma możliwości  jej zrobienia. Jako ze w niedługim czasie przejmę to gospodarstwo chciałbym coś zrobić aby ta ziemia przynosiła dochody. Wpadłem na pomysł wykopania dość dużego rowu o głębokości 2 metrów jednak problem w tym ze woda z tego rowu nie miała by żadnego ujścia bo po prostu  nie ma gdzie dodam ze pole jest dość krótkie ale za to bardzo szerokie i raczej równe rów miałby długość około 200 metrów czy myślicie ze ten rów zdałby egzamin  i umożliwił mi normalną uprawę woda stoi tam tylko na wiosnę po roztopach i posiane rośliny nie dają sobie rady jest to ziemia IVa i  IVb klasy czyli przepuszczalne.
      Rów miałby znajdować się na środku długości pola. Proszę o jak najwięcej odpowiedzi może ktoś ma coś podobnego napiszcie czy takie rozwiązanie przynosi jakieś efekty z góry dzięki
    • Przez Sqowron
      Witam, co posiać wiosną na hektarze pola? Nie chce siać kukurydzy klasa ziemi 4-5 teraz dwa lata z rzędu była posiana pszenica ozima co można posiać oprócz zboża? a jak już zborze to jakie ? Myślałem na pszenżytem jary?