grzesiek5672

Opryski 2012

Polecane posty

adamgaleon    7

Witajcie mam pytanie chciałem jutro pryskać jęczmień jary antywylegiwaczem CERONE 480SLi chciałem dodać siarczan magnezu oraz mocznika tylko nie wiem czy mogę to łączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

Witam zastosowałem oprysk Duett® Ultra na kłosa w pszenicy. Po 2 godzinach spadł delikatny deszcz. Czy musze powtarzać zabieg czy oprysk zadziała. Na opakowaniu nic nie ma o opadach deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jeżeli deszcz poszedł faktycznie po 2 godzinach to myśle że nie ma sensu powtarzać oprysku ;) na niektórych środkach pisze że wystarczy nawet godzina ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Będzie ktoś pryskał oziminy po kwitnieniu? Nigdy tego nie robiłem ale w tym roku nie wyrobilem się z drugim grzybowym przed kłoszeniem. Na środku napisane że można pryskać do dojrzałości mlecznej. Teraz jeszcze kwitnie więc myślę czy za kilka dni nie wjechać. Pierwszy raz robiłem Tiltem pod koniec krzewienia. Teraz miałby iśc jakiś tebukonazol. Robić czy sobie odpuścić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Wszystko zależy od tego czy zboże jest porażone grzybem czy nie, teraz to pewnie septorioza powinna się pojawiać. Jeżeli plantacja jest zdrowa to nie ma potrzeby pryskać, ale jak znam życie to pewnie grzyb zaatakował i trzeba pryskać, tylko po zakończeniu kwitnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Jak dotąd zboże wygląda zdrowo, jest to żyto więc są mniejsze szanse na septorioze. Na wiosnę zbyt mała dawka Moddusa dlatego jest dośc wysokie. Dobrze przezimowane więc łan gęsty. Będzie trzeba obserwować. Choć kusi mnie by prewencyjnie prysnąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Ja też mam trochę żyta i pryskałem przed kwitnięciem, drugiego oprysku nie przewiduję, zobaczymy co będzie. Moje też trochę wyrosło bo pryskałem tylko raz antywylegaczem a to trochę za mało jak na populacyjne. Ogólnie łan bardzo ładny tylko martwią mnie te deszcze i wiatr, boję się żeby się nie położyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin99    0

Mam taki problem:

popryskałem jęczmień i pszenice jarą na dwuliścienne chiselem i było ok.

teraz zauważyłem że pojawił sie owies głuchy.

czy można jeszcze prysnąć Pumą czy już za późno?

zboża w fazie początek kłoszenia.

jak nie Puma to co?

czy można zmieszać razem z fungicydem i nawozem dolistnym?

słyszał ktoś o nawozach dolistnych Navi??

co o nich sądzicie??

warto je stosować??

Edytowano przez Marcin99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

jeżeli będziesz pryskał pumą czy axialem to nic nie mieszaj, axial będzie bespieczniejszy, jeczmień jary chiselem pryskałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

jak myślicie po tej suszy rośliną nie zaszkodzi jak prysnę je mącznikiem i siarczanem magnezu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafciu    0

Koledzy, nie wiem jak to wygląda w innych rejonach Polski, ja piszę z centralnej Wielkopolski. Przed kilkoma dniami zauważyliśmy, ze spustoszenie w zbożach czyni szkodnik, najprawdpodobniej ploniarka zbożówka. Zwróćcie uwagę głównie na pszenżyta, czy kłosy, liście nie są nagryzione, jak i również liście flagowe w zbożach jarych (np. u mnie najwiecej było na pszenicy jarej). Ma postać glisty, barwy biało-szarej z ciemnym łebkiem, długość 4-5mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

u mnie występuje dużo mszycy i skrzypionki..


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

@rafciu u mnie najwiecej bylo tego w jeczmieniu jarym.W srode jechalem opryskiem.Jeszcze nie widzialem u siebie nigdy tyle owadow w zbozach.Ale najwiecej jest skrzypionki.Ja tez Wielkopolska.

@damian40000 mozesz mieszac bez zadnych przeszkod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Jednak na zyto rzuciła sie rdza :/ Czy oprysk w momencie wystapienia już objawów zatrzyma chorobe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

zależy jaki.. Szukaj środka który będzie działał interwencyjnie zapobiegawczo i przede wszystkim wyniszczająco. Ta ostatnia cecha jest w tej chwili u Ciebie priorytetem


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

zawsze przyhamujesz postęp choroby..


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek5221    0

Witam żeby nie otwierać nowego tematu napisałem tutaj. Jakie herbicydy polecacie w tym roku sprawdzone i wiadomo możliwie najtańsze na żyto przenżyto przenice i mieszanke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Pryskałem jesienią zobaczę czy będą potrzebne wiosną ale już nikt mnie nie namówi na Huzar activ masakra zwłaszcza z miotłą a reklamują go teraz widzę i na głównej forum i telewizji co dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6011    1

Pryskałem dzisiaj pszenicę i po 30 min zaczęła się nie spodziewana burza z deszczem czy oprysk zaczął działać czy będzie jeszcze raz do oprysku wszystko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Oj skuteczność może być dużo mniejsza. na co pryskałeś?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6011    1

pryskane na owsik miotła ponieważ nie dopisywała pogoda na koniec roku i odzywka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj