grzesiek5672

Opryski 2012

Polecane posty

soltys48    19703

jare na chwasty dwuliścienne opryskane:

-owies Helm Tribi 75 WG+ Agritox 500 SL+Olmax, w dawce 18g+0,4l+0,1l/hektar

-jęczmień, pszenica i pszenżyto Helm Tribi 75 WG+ Hudson 200 EC+ Olmax, w dawce 18g+0,4l+0,1l/hektar

na każdy hektar dodałem po 3litry Plonvitu,8,5 kg siarczanu magnezu i 7,5 kg azotu w czystym składniku

 

co sądzicie o takim rozwiązaniu...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Nie, Medax nie musi iść na pierwsze kolanko, ważne żeby się wyrobić do końca strzelania w źdźbło


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus21    0

mam pytanie do pana z Basf co poleciłby pan na drugi zabieg na grzyba w pszenicy? na pierwszy dałem jakiś bumper a teraz chciałbym cos lepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Jaką ochronę Pan planuje dwu czy trzyzabiegową? Jak w tej chwili wygląda sytuacja jakich chorób jest najwięcej?


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

Panowie jaki antywylegacz stosujecie teraz na pszenicę Zimową i jęczmień jary i w jakiej fazie ? :)


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus21    0
Napisano (edytowany)

ochronę planuję dwuzabiegowa a najwiecej jest maczniaka czy JUWEL TT 483 SE własnie zwalczył by tego mączniaka

Edytowano przez piotrus21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

Jare od owsika popryskane zastosowałem Axial 100ec+Adigor 400ec w dawkach 0,3l+0,9l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Ja wczoraj pryskałem nawozem w płynie owies i pszenice jarą a pryskałem plonowit opty z mikrokomplex stosowałem to pierwszy raz zobaczym czy coś da B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Koledzy czy Gold 450EC działa na żółtlicę drobnokwiatową ?? Nie ma jej na etykiecie , patrzyłem w necie i nie ma wzmianki o niej.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrbogiwogi    0

Koledzy zrobiłem troszkę głupią rzecz zasiałem 3 hektary mieszanki zbożowej jarej (owies jęczmień pszenica) i teraz nie mogę dobrać oprysku zapobiegawczego przeciw grzybom jak byście znali jakiś fungicyd na te zboża to piszcie nazwę.

Mam jeszcze jedno pytanie czy jak zastosuje fungicyd tylko na pszenice i jęczmień to czy nic się nie stanie z owsem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Owies nie ma rejestracji na fungicydy bo praktycznie żaden grzyb go nie bierze, a nawet jak bierze to są to inne grzyby niż te które atakują inne zboża.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

jeżeli chcesz zastosować fungicyd w takiej mieszance to nie przejmuj się owsem,jego jak już @milanreal1 wspomniał grzyby się nie imają, zadbaj o pozostałe i tu poleciłbym Ci Falcon'a sam w zeszłym roku stosowałem w takiej mieszance

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

waszym zdaniem pryskać na chwasty jak teraz jest tak sucho i zboża są przesuszone i w słabej kondycji ??? czy dokarmić dolistnie można jak sucho ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Generalnie jak rosliny mają stres należy uważać z ŚOR<a zwlaszcza herbicydami> ,czy to mroz ,susza , wysoka temp .

Czy pryskac na chwasty ? Ja bym sie spytal dlaczego jeszcze nie opryskane ? Od czwartku mowia ochlodzenie ,to wtedy bym pryskał od rana , bo na deszcz to narazie nie ma co liczyc i ostrożnie z dawkami. Co do dokarmiania to zwlaszcza odnosi ono efekt gdy roślina ma trudności z pobieraniem składników , temp. , susza . Tez ostroznie z dawkami zeby nie popalic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie jest w chwili obecnej jest 29*C. Chcę dać modus z fungicydem jutro o poranku jak będzie ok.15. Jak myślicie będzie jakiś efekt gdy w ciągu dnia będzie znowu gorąco czy czekać nie wiadomo jak długo kiedy te pieprzone upały się wycofają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Nie ma innej opcji tylko wykonać zabieg rano i to jak najwcześniej, wtedy nie będzie problemu.


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

Pryskał już ktoś antywylegaczem jęczmień jary?:)


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

Tak używałem po kolei przez trzy lata:

-Antywylegacz płynny

-CCC

-i ostatnio Modus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

nie pryskałem na chwasty wcześniej bo ich po prostu nie było a teraz się pojawiają, faktycznie mógłbym tydzień temu pryskać ale były te przymrozki i ogólnie zimno więc tez wolałem się wstrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Zmieniłem decyzję i wyjeżdżam za 15 min, Bo widzę, że z daleka chmury się tworzą więc zaraz pojadę i powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrbogiwogi    0

mam pytanie mam mieszankę jarą w fazie "ukazani się ostatniego liścia" i jak narazie była tylko pryskana na chwasty a nie była dożywiana dolistnie ani nie była pryskana fungicydem i teraz mam pytanko czy można zrobić na raz taką mieszankę: caramba 60sl + ekolist standard + siarczan magnezu i mocznik 46N. Czy może lepiej rozłożyć to na dwie dawki np: Pierwsza Caramba 60sl + Ekolist standard +mocznik 46N

i po 7 dniach Druga Siarczan magnezu +mocznik 46N i może coś na wyleganie co wy na to PROSZĘ O ODPOWIEĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

Moim zdanie to lepiej na dwa zabiegi rozłożyć :)

Ja polecam Maximusem opryskać efekt naprawdę zadawalający ;)


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

Pryskał już ktoś antywylegaczem jęczmień jary? :)

 

Ja pryskałem ;)


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

Mam pytanie, czy można zmieszać w opryskiwaczu owadobójczy i grzybobójczy + odżywki ? Myślę o BI-58 i duett ultra 497 + mangan i miedź, będzie dobrze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj