grzesiek5672

Opryski 2012

Polecane posty

grzesiek5672    53

Witam wszystkich nadchodzi nowy sezon 2012 :)

Więc myślę że taki temat się przyda :)

Pomóżmy sobie w doborze środków Ochrony roślin czym pryskać w jakich dawkach?

Czym będziecie pryskać zboża, buraki cukrowe, rzepaki ? :)

Pozdrawiam :)


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanuni5125    0

Witam, ja zwracam się z pytaniem czy teraz z na wiosne można pryskać na ugur czymś, np. randap czy glifos. a potem to przyorać i zasiać mieszanke ? można tak zrobić ? czy takie opryski stosuje się wyłącZnie na jesień? Dodam że ten oprysk by sie przydał bo nie chce żeby mi perz obrósł zboże.


URSUS C - 328 POTĘGA MOCY
Nie ma że nie da rady, gaz do końca i musi iść !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

Wiesz co najlepiej jest pryskać latem po zbożach czy też jesienią. Wiosną zapewne też da radę tylko musi mieć perz zielone pędy parę cm, do tego po oprysku trzeba czekać ok 2 tygodni.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanuni5125    0

Dzięki za odpowiedź, ale czy to nie bedzie za późno na siew? bo zielone pęde wzejda pewnie pod koniec kwietnia.

Edytowano przez milanreal1

URSUS C - 328 POTĘGA MOCY
Nie ma że nie da rady, gaz do końca i musi iść !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

wiesz co do końca kwietnia to mieszankę bym jeszcze siał wiadomo nie będzie idealna bo późno siana. A nie myślałeś o siewie jęczmienia jarego wg mnie jęczmień można siać na początku maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanuni5125    0

Problem w tym ze potrzebuje coś z owsem, bo to ma być dla owiec więc sam jęczmień odpada.


URSUS C - 328 POTĘGA MOCY
Nie ma że nie da rady, gaz do końca i musi iść !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

A dużo tego perzu jest i czy na całym polu? Bo jak nie jest tak bardzo zawalone perzem to może odstaw pryskanie rundupem czy też innym pochodnym środkiem po żniwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Czy do oprysku lancetem dajecie siarczan magnezu? Chodzi o to ze lancet jest ze wspomagaczem- czy nie zaszkodzi roślinie lub skuteczności środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanuni5125    0

Dobra dzięki za porady, ale jednak odstawie oprysk na jesień, będzie co będzie.


URSUS C - 328 POTĘGA MOCY
Nie ma że nie da rady, gaz do końca i musi iść !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Witam, ja zwracam się z pytaniem czy teraz z na wiosne można pryskać na ugur czymś, np. randap czy glifos. a potem to przyorać i zasiać mieszanke ? można tak zrobić ? czy takie opryski stosuje się wyłącZnie na jesień? Dodam że ten oprysk by sie przydał bo nie chce żeby mi perz obrósł zboże.

 

Z etykiety wynika, że preparaty na bazie gligosatu można stosować wiosną, a zabiegi uprawowe, siew można wykonac po 5-7 daniach.

tu jest link do etykiety Roundup 360 SL


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

ja mam podobny problem! w jesieni pryskałem randapem odłóg ale coś marne efekty wyszły teraz posiałem jęczmień i czy jest jakiś oprysk co by w zbożu z palił resztki perzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Jakie macie praktyke w kombinacjach z Protuganem(izoproturon) z Linturem lub Mustangiem, Chwastoxem w pszenzycie ozimym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrbogiwogi    0

mam pytanko kupiłem nawóz dolistny "ekolist standat" i środek chwastobójczy "arena 70 wg" obydwa środki powinno się stosować w fazie krzewienia i zastanawiam się czy można je zmieszać w opryskiwaczu bo poco dwa razy jechać na pole, odpiszcie mi czy obydwa środki zadziałają waszym zdaniem zadziałają i czy nie upali zboża od takiego szejka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

a nie lepiej wyszło by lintur i coś do niego jeszcze na jedno liścienne ?:)


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

A co radzicie na żółknącą pszenice ??? dodam że żółknie miejscami ta gdzie słabsza gleba , na jesień dawałem Polifoske i obornik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

może jakąś odzywkę z wapnem? ja też mam takie miejsca na pszenicy zimowej i też zastanawiam się co zrobic ? koledzy co radzicie na takie coś?


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Jakie macie praktyke w kombinacjach z Protuganem(izoproturon) z Linturem lub Mustangiem, Chwastoxem w pszenzycie ozimym

w zeszłym roku pryskałem mieszaniną Protugan+ Mustang, i byłem bardzo zadowolony, ale moim zdaniem Lancet jest najlepszy, w tym spróbuję Protugan+Galaper Strong na próbę,

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

z tego co sie orientuje galaper strong kosztuje na 2,5 ha ze 160zl a glowna substancja to metsulfuron metylu poszukalem i znalazlem podobny srodek do galapera Pike 20WG koszt 150-160zl opakowanie 100g 3-5ha i wlasnie teraz chce pryskac izoproturonem i metsulfuronem metylu czyli Protugan + Pike(spektrum zwalczania ogromne moze tylko przytulia ale u mnie nie ma)podobnym srodkiem do Pike jest Galmet ale ciezko dostac tylko wylacznie w pakiecie Galaper Strong

 

metsulfuronem metylu:

bodziszek drobny chaber bławatek fiołek polny gorczyca polna gwiazdnica pospolita iglica pospolita jasnota purpurowa jasnota różowa komosa biała kurzyślad polny mak polny maruna bezwonna miłek letni mlecz zwyczajny niezapominajka polna ostrożeń polny poziewnik polny poziewnik szorstki przetacznik perski rdest kolankowy rdest plamisty rdest ptasi rumianek pospolity rzodkiew świrzepa samosiewy rzepaku sporek polny starzec zwyczajny szczaw polny tasznik pospolity tobołki polne wilczomlecz obrotny

złocień polny

 

izoproturon:

 

dymnica pospolita, gorczyca polna, gwiazdnica pospolita, komosa biała, maki, miotła zbożowa, niezapominajka polna, rumian polny, rumianek pospolity, tobołki polne, tasznik pospolity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

wczoraj prysnąłem pszenice Tytanit 0,5l i siarczanem magnezu i Plonwitem , jak myślicie kiedy będzie widać czy oprysk coś dał ??? dodam że całą noc nie padało i temperatura była dodatnia, tylko jak pryskałem troszkę wiało ale i tak ustawiłem opryskiwacz nisko i na pewno coś spadło na nią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizmesmen    1

Kamis 2010 powinno być widać za tydzień. Ja też pryskałem taką mieszaniną i widać efekty po po tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1207    16

panowie potrzebuje rady a raczej informacji, doswiadczonych i sprawdzonych rolników. Jakie dawki mocznika dajecie do opryskiwacza dokarmiajac dolistnie? Jeśli bedziecie juz odpowiadac chcialbym abyscie napisali czy jest to dawka w kg. na hektar czy na okreslona ilosc wody? Chcialbym sie dowiedziec takze ile mozna maksymalnie jednorazowo dac Azotu oraz ile krotnie mozna to powtarzac? Sytuacja wyglada u Mnie tak. Pszenżyto ozime na start posypalem 200kg Saletry i jeszcze w ten sam dzien opryskalem odzywka. Po dwóch tygodniach opryskalem chwastobójczym srodkiem + 5kg mocznika na h. I teraz nie wiem czy nie troche za malo tego Mocznika dalem? kiedy bede mogl dac drugi zabieg, w jakiej dawce i oczywiscie w jakim odstepie czasu?? z góry dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj