miti199444

Zetor forterra czy powerka ? ciężka decyzja

Polecane posty

mfmf    1

ulepszony zostal tylko podnosnik, ma teraz 2 silowniki zewnetrzne i wiekszy udziwg, jest rowniez hichtronic takze nie ma za badzo co sie zle sprawowac, hochtronica raczej jeszcze nikt nie zdazyl przetestowac, 105 to dobry wybor ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfmf    1

To teraz niech każdy z posiadaczy powerki się wypowie ile ma jego powerka mth i ile było problemu z rewersem :ph34r:

 

 

Ale juz ich nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek    0

maja ma 250 i jest do kalibracji po za tym wszystkie inne funkcje działają poprawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek456788    0

zamówiłem zetora forterre 105 gdyż uważam że będzie tańszy w utrzymania i w sevivoswaniu i przedewszystkim częsci bedą tańsze od innych marek i dostępne w każdej Agromie a nie jak do Jd czy NH częssci na zamówienie do JD rozrusznik kosztuje 9.000 złotych

jakie spalanie jest w zetor forterra 105 może ktoś użytkuje taki ciągnik i już na początku Maja bedę już miał ten ciągnik ? teraz na codzień pracuje zetor 5340 clasic z 2004 roku nie zawodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

czesci do forterry w kazdej agromie? :) no zebys sie nie zdziwił jak bedziesz czekal na czesci czasami po 2 tygodnie:) rowniez wcale nie sa takie tanie jakby sie moglo wydawac, sam sie pewnie o tym przekonasz:) obys jak najpozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deydykal    0

danielhaker jak nie używasz prawie wgl 4 polowej to na jakim Ty biegu np gruberujesz albo talerzujesz czy też orarz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek456788    0

Poważnie @danielhaker orginalny Rozrusznik w Agromie ciechanów do JD kosztuje 9.000 zł i czekać trzeba około 2 miesięcy tak mi powiedział sprzedawca ? Może zbyt do słownie napisałem że bendą tanie ale tańszy jest naprzykład olej do silnika do zetor forterra pytałem się w Agromie to zetor forterra litr oleju kosztuje w granicach 80 zł za litr a DF kosztuje 130 zł za litr tak więc na jednym litrze jest spora różnica .

@Danielhaker jakie spalanie ma twoja forterra w poszczególnych pracach polowych za czynając od orki do naprzykład transportu ile spala na jedną MTG i jaką moc ma twoja forterra .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Poważnie @danielhaker orginalny Rozrusznik w Agromie ciechanów do JD kosztuje 9.000 zł i czekać trzeba około 2 miesięcy tak mi powiedział sprzedawca ?.

To co oni tez rozrusznik sprowadzają droga morską z Australii? :lol: Sprzedawca to chyba sie z choinki urwał, u dilera taki rozrusznik w ciągu trzech dni byś dostał i taniej niz w agromie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Cena litra oleju Aral Megaturboral kosztuje ok 36 zł. Cena prosto z Zetor Polska Kalisz.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

no popatrzcie :P Tani w eksploatacji Zetor, a olej do silnika ma ponad dwa razy droższy niż ja kupowany u Korbankapo (16 zł) półsyntetyk Total 10W 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Kolego nie robię sobie jaj. Dokładnie 4 stycznia miałem przegląd to serwisant zaśpiewał mi coś koło 31 złotych bo mówił, że podrożał od nowego roku. A jak byłem na polarze to pytałem się z ciekawości na stoisku zetora ile kosztuje ten olej. Wiadomo Kalisz ma zawsze drożej, czy to sa ciągniki, maszyny, czy części zamienne i materiały eksploatacyjne.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale później możesz lać supertraktoral jest tańszy, starsze proximy były zalewane supertraktoralem tylko wymianę oleju trzeba robić częściej.


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

no popatrzcie :P Tani w eksploatacji Zetor, a olej do silnika ma ponad dwa razy droższy niż ja kupowany u Korbankapo (16 zł) półsyntetyk Total 10W 40

Ten też jest półsysntetyk, co do ceny to faktycznie tani to on nie jest. Na szczęście ten ma być tylko stosowany w czasie gwarancji a później są podane zamienniki jakie można stosować. Total???? czyli jaki to olej????

 

ale później możesz lać supertraktoral jest tańszy, starsze proximy były zalewane supertraktoralem tylko wymianę oleju trzeba robić częściej.

Supertraktoral jak się nie mylę jest to inna odmiana aralu i faktycznie był stosowanyw silnikach starszych modeli zetorów np 8441, teraz jest stosowany tylko w przekładniach. W instrukcji obsługi zetor podaje jakie mogę być stosowane inne zamienniki Aralu np Fuch Titan Track 15EW 40


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfmf    1

no popatrzcie :P Tani w eksploatacji Zetor, a olej do silnika ma ponad dwa razy droższy niż ja kupowany u Korbankapo (16 zł) półsyntetyk Total 10W 40

 

 

rozumiem, ze jest on lany w fabryce jako oryginal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Claas takim zalewa, MF zalewa BP, ale korbanek w trakcie gwarancji zalewa tym Totalem

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Claas takim zalewa, MF zalewa BP, ale korbanek w trakcie gwarancji zalewa tym Totalem

To powiedz ile cie kosztuje przegląd ciągnika i co ile mth jest on robiony?????


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Ja mam zmieniony na Supertraktoral. 15zł/l

A jaki miałeś olej od początku i co ile mth wymieniasz olej????


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj