Budzu321

Mtz czy warto

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Budzu321    0

Witam jestem nowy. Proszę o nie zamykanie lub usuwanie tematu gdyz chodzi o dokladne spalanie mtz 50/550 lub 80 w poszczegulnych maszynach . Nie ma takiego tematu gdzie jest podane jak mtz spala np w zgrabiarce czy bronach itp. Więc tak chodzi mi czy warto bedzie kupic mtz czy lepiej c-360 mam 10 ha 5 krówek 2 swinki 2 byczki i 2 jalowki no maszyny mam takie rozrzutnik 3,5 tonowy, kultywator 2.0m opryskiwacz 400l, plug 2 skibowy, przetrząsacz taki maly 2 karuzelowy no zgrabiarke gwiazdowa, kosiarke rotacyjną 1.65m. Jezeli bym kupil mtz to plugi 4 bym zalatwil i kultywatro wiekszy.Kokretnie chodzi mi o spalanie co lepiej kupic mtz czy c360. Traktor bede kupywal za t-25 kturego sprzedam mysle z 5000zł. a kredytu wezme 20 000zł. No a jezcze bym chcial kupic prase kostke z tego ale to juz odbieganie od tematu. Na traktopr mysle moge przeznaczyc 16 000zl. Dobra chodzi mi o spalanie obydwu ciagników traktor bedzie pracowal jako glowny np t-25 spalil mi przy przetrząsaniu siana 2-3 litry a przetrząsałem 1.5ha. Nie chciał bym żeby traktor duzo palił bo nie spię na pieniadzach a wiadomo ropa teraz droga. Dodam ze moze jak by sie udalo to moze jeszcze wezmiemy z 1 laka w dierżawe i jak da rade z 1 pole w dierżawe to bedzie ze 12 ha bo stado krowek moze sie powiekszy ;d ;p . To jak co bardziej polecacie mtz czy c360???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR12    1

Z tego co nam wyszło to na zrobienie jednego balota potrzebował 0.5litra.

Balot sianokiszonka, prasa warfama a ciągnik Belarus 920

Edytowano przez KACZOR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

zalezy jakie masz ziemie i czy masz gory czy rowne pola ja mam mtz i mysle ze nie wiele wiecej spali od 60 a szybciej sie zrobi ale jak nie masz trudnych warunkow to bierz 60 sam musisz ocenic czesci sa za grosze do mtz do ursusa duzo drozej wychodzi wiem bo mam 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

C360 to by starczył spokojnie :) kuzyn ma 10 ha i on właśnie też ma sprzęt po ciapku i jak wpadnie to nie ma co robić przecież to nie jest dużo. a Za ta kase to jakąś c360 to wybierzesz w miare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

tak ale mtz przy zgrabianiu tego areału spali 5-6 litrów ON bo puto sam na mtg pali 6.2l tak jest w instrukcji i mtz z przodem na sporo większy skręt niż c 360 ale w mtz o wiele lepiej się uprawia pole i bez poślizgów kół tak jak c-360 ja tam mam mtz i c-330 masz sporo większy wybór sprzętu do mtz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Takie coś do MTZ-eta?? No bez przesady, w tym to ciapek nie ma co robić. Nie spali dużo bo ciągnik naprawde oszczędny. Ja C-360 w karuzeli 5.2 metra ze spalaniem wychodze w granicach 4l. Ale do takich sprzętów to lepiej ciągnik z bardziej płynnym podnośnikiem, bo w Mtz-ecie podnośnik jest na troche innej zasadzie.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cojotx    5

napisałeś że planujesz powiększenie areału i stada, czy planujesz cos wiecej? jeśli nastawiasz sie na rozwój nawet niewielki to mtz. jednak jeśli nie c360 ponieważ wiecej maszyn masz do niej niz do mtz.

Edytowano przez cojotx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

Po mojemu MTZ-a kabina w standardzie dobry uciąg i spalania na poziomie C-360 i mtz hydraulikę lepszą ma chyba :rolleyes:


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

Budzu321 do prac które wymieniłeś to c-360 odpowiednia spali 4 litry , mtz 7 litrów ,u mnie są oba to do siana,oprysku ,kosiarki to 60-tka mtz nie poręczny jest ,orka, uprawa to zadania dla mtz-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Weż mtz-a widze że koledzy poruwnóją spalanie przy grabieniu siana a tego siana niebędziesz robił cały rok ,w orce ,uprawie niespali więcej od c 360 w transporcie też jest poruwnywalnie mtz szybką skrzynie ma i nietrzeba gazować ,mam mtz-a i c-360 3p ,perkins pali mniej ale jak sie nim pyrka, bo w orce to taki oszczędny nie jest ,ślizga się trzeba pomagać pompą ogólnie nie jest to ciągnik do orki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Trochę rozsądku, przy tych maszynach to MTZ więcej nagniecie niż zrobi.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekjsp    8

ja polecam mtz dożo biegów dopasujesz każdy do wykonywanej pracy ma 4x4 kabine w miare dobrą a większy to zawsze większy a 360 to dorgie są i troche dołożysz i masz dobrego mtz


KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja bym wybrał c-360 na tyle pola nie opłaca ci się kupować taki traktor.

Ta MTZ kupi prawie w podobnych pieniądzach co C-360.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zamiast mtz 82 wystarczył by ci mtz 80. Spali mniej jak z napędem, waga troche wieksza od 60-ki a reszta nieporównywalnie lepsza. Na tym co masz do roboty bedzie bezawaryjnie chodził z 20 lat.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Bierz Mtz potem będziesz żałował że kupiłeś c-360 chodzi nic do nich nie mam.

Może za 2-3 lata kupisz jakąś maszynę np prasę rolkę lub sieczkarnię i co 60-ka nie daje rady.

Ja zdecydowanie polecam mtz san mam chęć na taki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

W domu tak właśnie zrobiliśmy. Rok temu kupiliśmy mtz 80 w dużej kabinie za ok 12 tyś- wymagał trochę poprawek głównie w kabinie (tapicerka). Uciąg nieporównywalnie lepszy niż c-360 mimo że ma podtarte opony 15.4 (jakby mu założyć nowe oponki 16.9 to by już całkiem nie było źle), a chodzi z pługiem 5x25 akpila (tam gdzie chcieliśmy głębiej zrobić to się odkręciło ostatnią słupicę, aby się nie męczyć z blokadą i trzaskaniem podnośnikiem, a mam pola ze sporymi górkami). Teraz to możemy tylko żałować że nie jest on z przodem, ale za taką cenę czego można wymagać. Ale ja nikogo nie będę namawiał na mtz, musi to być indywidualna decyzja poparta kalkulacją (czy np. mam w pobliżu dobry dostęp do części, czy w przyszłości będzie miejsce na ciągnik o większej mocy)- jak dla minie jest to dużo lepsze rozwiązanie niż c-360.

Edytowano przez grzepo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

To zostaw sobie ciapka T-25 dokup MTZ-a i będziesz zadowolony ,ciapek będzie do lekkich prac ,mtz do cięższych kiedyś agregat uprawowo siewny wiekszy pług albo prasa rolka będzie jak znalazł i sprzęt dokupisz lub zmienisz jeden raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Prawda jest taka toporeny z letkimi wyciekami ale mało pali żadko sie psuje i m,ałe koszty napraw ,można nim tyrać

nia kupuj jeżeli chczesz mieć cignik idealny i presztiżowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam:) proponował bym jak kolega STANK. Ciapek do lekkich prac będzie samo git a mtz do ciezkich. Sam posiadam c360 i mtz 80 pracuje na 20h c360 mam do opryskiwacza 600L i ogólnie do lekkiej pracy a mtz do ciężkiej. MTZ pracuje z pługiem 5x30 czasami jedna odkręcam gdy jest mokra jesien i agregaem 2.8m gdy bedziesz miał dwa bedziesz zadowolony bo mtz w lekkiej pracy nie bedzie ekonomiczny dokładnie nigdy nie mieżyłem ale swoje spali... jednak przy ciężkiej pracy bedzie palił mniej c360. Spalanie mtz przy agregacie około 8-10L na hektar (czas pracy 45minut do godziy) przy orce 12-16 w zalezności od warunków. sam zdecydujesz jak bedzie dla ciebie najlepiej jednak jeśli masz zamiar rozszeżyć gospodarstwo to zostaw T-25 i dokup mtz do tego jakiś pług i agregat wiąże sie to z dodatkowymi kosztami jednak mtz szybko obgonisz cieżką robotę sam musisz zdecydować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Prawda jest taka toporeny z letkimi wyciekami ale mało pali żadko sie psuje i m,ałe koszty napraw ,można nim tyrać

nia kupuj jeżeli chczesz mieć cignik idealny i presztiżowy

Q..wa,co za pisownia.Wszystko na czerwono.Z cały szacunkiem, postarajcie się trochę. Przecież jest pomoc edytora.Klikamy prawym przyciskiem na zaznaczonym słowie. I czytamy przed wysłaniem!


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj