1994szymon

Prawo jazdy na ciągnik rolniczy

Polecane posty

maroon    186

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/591186,pijany-rolnik-moze-jezdzic-po-wlasnym-polu.html Tyle w tym temacie A to że policja łamie czy obchodzi prawo to nic nowego - podobnie jest jak robią rutynowe akcje sprawdzania trzeźwości na drogach - nie ma w Polsce przepisów które upoważniają ich do tego aby badać wszystkich jak leci Mogą to robić tylko jeśli podejrzewają prowadzenie pod wpływem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

na polu nic nie maja prawa Cię badać alkomatem no chyba że wjeżdżasz na drogę


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Jak to jest, zmienilo się coś? W zeszlym roku zrobiłem B+E i tak mi wbili w prawko a w zeszłym miesiącu kumpel zrobil B+E i dobili mu T. Zaznacze że jeszcze dorobil C ale przy kategorii T jest data z B+E.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

A jak bym sobie teraz wymienił prawo jazdy to też mi dobiją?

Edytowano przez hopper5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

na polu nic nie maja prawa Cię badać alkomatem no chyba że wjeżdżasz na drogę

 

A jeżeli ktoś zamelduje, że robisz w polu na bani i milicja przyjedzie, bo ma taki obowiązek to wtedy chyba mają prawo zbadać stan trzeźwości. Nawet jeśli jesteś trzeźwy a ktoś Ci zrobi na złość.

 

A co do pytania powyżej to może i dopisza T ale raczej sie nie opyla wymienić. Stowe kosztuje odbiór lejców . Zdjęcie musi być kolorowe z lewym profilem. Teraz prawko jest terminowe na 15 lat później znów trzeba wymienić, znowu badania, zawracanie gitary itd. Chyba, że robisz inną kategorie, chcesz jechać za granicę czy coś. Dla samego widzimisię szkoda zachodu.

Za jakieś 2 tygodnie odbiorę swoje to sie dowiem co mi dobija a co nie. Też robilem B+E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Dzwoniłem do wydz. komunikacji i potwierdzili dobijanie kat T.(zmiana przepisów).Chcąc żebym mógł sobie wymienić prawko to muszą mieć podstawę prawną(kradzież dokumentu, zgubienie,zniszczenie). A prawko i tak mam terminowe bo w zeszłym roku zdawałem B+E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

Czy na egzaminie można stosować podwójne eysprzęglenie między gaz.
Chodzi o traktor ze skrzynią niesynchronizowaną..

Edytowano przez Sadownikx2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

Jaki jest koszt prawo jazdy T.
Można podjeżdzać pod zaczep na najwolniejszym wstecznym jaki jest czy nie np.na zówiu jak jest?
Ja jak ruszam to trzymam długo sprzęgło 1min aby nie było zgrzytu przy włańczaniu biegu jest to dopuszczlane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj