Zaloguj się, aby obserwować  
karban

Agregat aktywny 2,5 m + siewnik. Co go pociągnie?

Polecane posty

karban    33

Przymierzam się do kupna TD 5050/JX 95 albo Polmot 102 KM. Ziemie ciężkie 3-4 klasa. Czy pociągną zestaw jak w temacie i go udźwigną (siewnik może byc nabudowany)? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siolek    0

kolego bez urazy ale to są ziemie lekkie

Ja bym wybrał osobiście case polmot mi sie nie podoba zbytnio ale nh też fany ale ja bym wolał case

Ale z ziemiami to przesadziłeś to powiedz mi jak wygląda lekka ziemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

spokojnie ja 105 belarusem 1025 ciągam 2,5m rabewerka, z 3m amaozne nabudowanym też jeździłem i nie ma problemu... Trzeba tylko o jakies 200 kg dociążyć przód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie też jest 3-4 kl ziemi i też powiem że one są ciężkie bo to jest cholerna glina mega trudna do uprawy jeśli chcesz to wstawię filmik że ciągnik 90km siada przy pługu 3x35.

a co do agregatu po da radę spokojnie. ja gdybym nie kupił wcześniej siewnika 3m to też bym kupił do swojego 2,5m.aktywny

Edytowano przez szymonek5320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

Jw. mam glinę i wierz mi, że to nie są lekkie ziemie. Klasa bonitacyjna nie mówi wszystkiego o glebie. Co do pytania to bardziej boję się o udźwig, bo to będzie jakby nie patrzeć z 1,5 tony minimum i wolałbym, żeby traktor mi się nie rozleciał :)

Edytowano przez karban

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZCBooster    3

Ja bym trochę uważał i taki agregat tylko jeśli będzie lekki, a i tak pewnie będziesz musiał go składać na uwrociach. Ja mam Steyra 9105mt (4,5t) i 2,5m agregat uprawowo siewny pottinger i nie ma problemu ale jak mi u dilera wyciągali ten zestaw casem jxu85 (4t), który jest cięższy od jx95/td5050(3,7t), to przednie koła ledwo dotykały ziemi, jak by szarpnąć to by się odrywały, a był pusty siewnik i w dodatku złożony na agregat. I Belarusa też trochę nie bardzo porównywać bo to cięzkie bydle jest. Tak więc po polu ciągnąć to nie ma probemu tu mocy wystarczy, ale masa trochę za mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

na 3 klasie wujek ciagal agregat aktywny 2.5m Proxą 8441 i radzil sobie fajnie


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ten zestaw pociągnie C-360 3p, ale tylko użytkownika Ursus16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj