Thor

Groch Polny (peluszka)

Polecane posty

krzysiekb37    0

Nie pamiętam ceny, ale wychodzi taniej niż basagran. Ja też nie stosowałem herbicydów bezpośrednio po siewie i dlatego też będę dawał butaxone w dawkach dzielonych razem ze wspomagaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ten Butoxone w jakiej fazie zastosować?Na etykiecie pisze aby opryskiwać gdy rośliny są w fazie początku wąsów czepnych,pierwszy raz to sieje i nie wiem kiedy to będzie,ile mniej więcej ten groch będzie miał wysokości wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Butoxone tańszy ale likwiduje mniej chwastów - ponoć też w późniejszej fazie może uszkadzać rośliny - najbardziej optymalny program odchwaszczania to niestety Afalon doglebowo i później Basagran


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

stosowałem osobiście butoxone i jestem zadowolony z efektu.jest dużo tańszy od basagranu stosowalem w póżnej fazie i jakis uszkodzeń nie było.

jeśli nie masz przytuli to jest najlepsze i najtańsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

koledzy mam pytanko-nurtuje mnie problem odchwaszczania mieszanki jeczmien -pelucha.Posiałem po raz pierwszy i nie mam doswiadczenia.Kupiłem już basagran-ale na środku nic nie pisze czy bierze rzepak.A to u mnie problem największy.Czy ktoś stosował mieszaninę 2l basagranu+chwastox extra np.1l/ha?Bo takie coś chodzi mi po głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A czy chwastox uszkodzi peluche??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

koledzy mam pytanko-nurtuje mnie problem odchwaszczania mieszanki jeczmien -pelucha.Posiałem po raz pierwszy i nie mam doswiadczenia.Kupiłem już basagran-ale na środku nic nie pisze czy bierze rzepak.A to u mnie problem największy.Czy ktoś stosował mieszaninę 2l basagranu+chwastox extra np.1l/ha?Bo takie coś chodzi mi po głowie

 

tylko musisz uważać aby nie wypalić jęczmienia z mieszanki - w zasadzie w mieszankach nie ma potrzeby odchwaszczania chemią


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie posiałem groch tak jak wcześniej pisałem. po siewie było pryskane pendiganem. późno bo po 7 dniach ale wtedy były te niby przymrozki także nie przypaliło. groch wzeszedł ładnie. kupiony już mam "agil" ale jeszcze coś by się przydało basagran za drogi biznes. co proponujecie może jakiś inny zamiennik. a może basagran 600 a nie 480 trochę wychodzi taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Witam, mam bardzo ważne pytanie: czy można łączyć pantere z basagramem 480 a więc jednoliscienne z dwulisciennym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub2812    19

Koledzy czy trzeba teraz od czegoś pryskać ten groch bo ja mam go pierwszy raz i niewiem od czego i czym..

Możecie mi poradzić jakieś opryski i kiedy pryskać i od czego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fant25a    0

Czy ktoś używał środka Barox w mieszankach zbożowo-strączkowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola134    16

witam mam takie pytanie czy pryskacie groch od grzyba ?? ktoś wcześniej pisał ze jak siał groch to zaczęło padać i nie miał jak opryskać afalonem. afalon to środek doglebowy i lepiej działa jak jest mokro ja pryskam afalonem + comand lub reactor i w tym roku pryskałem w deszcz i wyszło pięknie zero chwastów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Milwa, a nawożenie to dokładnie nie pamietam, planowane było 250kg/ha polifoski8 a wyszło coś mniej, chyba 200kg/ha, od żadnych chorób i szkodników nie pryskany, tylko leopardem od owsa głuchego, a plon conajmniej 4tony z hektara, da sie więcej wyciągnąć, miałem na polu kawałek gdzie rzepak całkowicie zagłuszył peluszke, gdy kwitła jakiś robak ją trochę zjadł, także na wiosne lepiej się zadba i licze że pod 6ton z hektara wyciągnę B) Wszystko na paszę, bo zaproponowali mi 1tysiąc za tonę, za tyle to prawie pszenica jest/była :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek175    1

WITAM chce zasiac mieszanke zbozowa ( owies , jeczmien, pszenica ) z peluszka odmiamy MILWA. Jakiego srodka uzyc do odchwaszczenia czy zamiast basagramu ( drogi interes ) moge uzyc BUTOXONE M 400SL czy jeszcze cos do niego dodac mozna czy sam wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

To było już jakiś czas temu, chyba z miesiąc, a dostałem od rodziny co robi mieszanki dla gołębi czy coś w tym stylu, z mojej wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Pytam bo myślałem że w godziszowie lub okolicach skupuje ktoś strączkowe. Wkurza już mnie to że ludzie przyjeżdzają i biorą po 100kg łubinu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Mieszkam w starej wsi, to niedaleko bychawy. Szukałem ale nic nie mogę znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Witam. Ile dodajecie grochu dla trzody ? Chciałbym się dowiedzieć ile konkretnie % dla danej grupy wiekowej dodawacie. Nie mogę nigdzie poszukać a bardzo mi na tym zależy by nie przedawkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

.

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
    • Przez Muciek
      Witam. Nabyłem 2,5ha ziemi, dwa lata nie było nic tam robione w tamtym roku w sierpniu opryskałem od perzu i tak zostało do teraz, jest to ziemia od IV po V i trochę VI, zastanawiałem się nad łubinem lub  wyką jarą z pszenżytem, nie wiem czy pierwszy rok po zasianiu to kosić? czy tak zostawić?, i jak z dopłatami do wysokobiałkowych lub łubinu jeśli nie będzie ziarna?, może ktoś ma jakieś inne rady co tam zasiać?. Pozdrawiam forumowiczów.
    • Przez pynczor
      Siemka po przerwie
      mam pytanie do tych co sieją bobik i potrafią tak zrobic aby był czysty bo u mnie mieliśmy w tym roku 1 ha bobiku i wygladał strasznie a po przemłynkowaniu byla cała dwukołówka o wymiarach 2mx3m lebiody a bobiku było 30 worków po ok 50-60kg....
      Jeśli ktoś wie co zrobić czym opryskać lub coś innego żeby nie było tyle lebiody to prosze o rady.
      Aha jeśli chcielibyście wiedziec czym było pryskane to moge zapytać szfagra bo to on nam pryskał
      tak wiec prosze o pomoc i z góry dziekuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj