Thor

Groch Polny (peluszka)

Polecane posty

MECHANIZATOR    159

hmm - aż tak tajników grochu nie zgłębiłem jeszcze ale cześciowo chyba ten azot jakos jest pobierany przez zboża - upewnie sie i odpisze jutro ok ?


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ok, bo kumuś naściemniałem , ze tak jest i nie jestem pewien czy czasem mu prawdy nie powiedziałem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Tak na chłopski rozum to roślina motylkowa pobiera azot z powietrza i wykorzystuje go do budowy własnego organizmu. Po zebraniu plonu jak resztki pożniwne trafią do gleby następuje ich rozkład i azot może być pobrany przez rośliny nastepcze. Do tej pory żyję w takim przekonaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

jak pisałem prace inż. to miałem kilka publikacji w ręku odnośnie tych mieszanek i ogólnie coś tam te zboża pobierają w trakcie. Ogólnie roślina nie pobiera azotu z powietrza tylko bakterie brodawkowe żyjące w symbiozie z korzeniami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Co stosujecie na peluszkę od chwastów? Oczywiście chodzi mi o zabiegi po wschodzie, miałem już kupiony środek doglebowy ale po siewie deszcz padał i nie opryskałem, oczywiście wiem że basagran tylko ta cena :blink: Jest coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

było po siewie prysnąć Afalonem i po sprawie - teraz to se możesz...


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

to teraz jedynie basagran


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Nalistnie nie ma opcji żadnej. Jak nie mineło 7 dni to pryskaj ta do glebówką, po za tym jak nie to tylko randap przed żniwami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

Ale może ktoś pryskał jakimś środkiem co nie ma rejestracji w peluszcze czy tam grochu i nie spalił?

ja pryskałem na jedno liscienne pilotem po wschodach i nie spaliło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@farmermf - minęło 17dni, siany w czwartek a w środę byłem tam dosiewać bo zabrakło nasion to większość już miała kiełki i znowu zaczęło padać. Może jakoś chwasty nie będą w tamtym roku miałem jeczmień ozimy nie opryskany od chwastów i gdzieś się trafił oset a tak to czysto.

@krzysiekb37 - wiesz jaki koszt na hektar?

@radek83 - w jakiej dawce i jaki koszt?

Basagran na te moje 1,5ha wychodził chyba 400-450zł :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Pisząc że roślina motylkowa pobiera azot z powietrza miałem na myśli udział bakteri ale nie chciałem razpisywać sie nad tym procesem.

W jaki sposób roślina rosnąca obok strączkowego może pobierać azot od niego? Czy część związków azotu jest uwalniana do gleby w trakcie wegetacji rośliny motylkowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

@farmermf - minęło 17dni, siany w czwartek a w środę byłem tam dosiewać bo zabrakło nasion to większość już miała kiełki i znowu zaczęło padać. Może jakoś chwasty nie będą w tamtym roku miałem jeczmień ozimy nie opryskany od chwastów i gdzieś się trafił oset a tak to czysto.

@krzysiekb37 - wiesz jaki koszt na hektar?

@radek83 - w jakiej dawce i jaki koszt?

Basagran na te moje 1,5ha wychodził chyba 400-450zł :blink:

kosztu nie pamiętam, dałem 0,4 l/ha ale możesz dać troszke mniejszą, tam gdzie się oprysk nakładał to przychamowało troche groch , to jest cherbicyd na jedno liścienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

@Mech a jak sądzisz, czy siejąc mieszanke zbozowo straczkową już podczas okresu wegetacji , strączkowe dokarmi rosline sąsiadującą, czy azot ten jest dostępny dopiero dla rosliny nastepczej?

 

Mam odpowiedź na to pytanie - dzisiaj przypomniało mi się że mam je komuś zadać :) - w trakcie wegetacji w mieszance rośliny zbożowe nie pobierają azotu asymilowanego przez roślinę strączkową


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

tak - ale dzięki temu możesz zmniejszyć nawożenie N pod roślinę nastepczą o 30% :) a to już coś


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Niby tak, na ziś po grochu mam najlepsze pszenice, ale z tym zmniejszeniem to wiesz, ja tak lubie dac tak samo dużo jak na inne i zobaczyć ile z niej wyciagne. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no z drugiej strony jest to sposób na obejście "dyrektywy azotowej" zgodnie z którą w ciągu roku można wysiać nie więcej niż 190 (bodajże) kg/ha czystego składnika


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Dyrektywa dyrektywą a wielkość otwartej dziury dozującej w rozsiewacza to juz inna sprawa. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no wiesz narazie to jest tak jak piszesz - ale są plany większej kontroli zużycia nawozów azotowych - oczywiście pod pretekstem walki z terrorystami bo z saletry amonowej (i nie tylko) można wykombinować materiał wybuchowy - więc jak zaczną kontrolować przeglądać faktury to może się okazać ze przekroczyłeś normę i zonk bez dopłat przez trzy lata


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

co do grochu to mój na dzisiaj wygląda tak :)http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/357517-groch-model-wschody/


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

no z drugiej strony jest to sposób na obejście "dyrektywy azotowej" zgodnie z którą w ciągu roku można wysiać nie więcej niż 190 (bodajże) kg/ha czystego składnika

170 ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj