Thor

Groch Polny (peluszka)

Polecane posty

milanreal1    319

no kolego tylko woda pomoże nic więcej.... To motylkowate, azot same sobie pobiorą, tylko wody trzeba.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

jest nadzieja ze jutro moze popadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

@krychu ja daję 25 % + premix + Metionina od 30kg do końca tuczu ale włączając groch do mieszanek najpierw trzeba świnie powoli przyzwyczajać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tandam    4

Witam!

Stosowałem ten środek trzy lata temu w grochu jadalnym, a w ostatnie dwa sezony pryskałem środkiem Spodnam i muszę przyznać ze byłem zadowolony z działania obydwu środków, pomimo tego, że dwa razy stosowałem zbyt późno ze względu na pogodę. Dwa lata temu po oprysku, groch stał na polu ponad miesiąc za nim został wymłócony, ponieważ ciągle przepadywł deszcz i mimo tego nie wiele nasion wyleciało, przy czym tydzień może troszkę później od momentu pryskania sklejaczem, stosowałem desykację plantacji środkiem Reglone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielony92    1

witam,

Mam pytanie odnośnie ochrony peluszki przed ptakami, konkretnie chodzi mi o gołębie.

Co stosować żeby skutecznie odstraszyć te szkodniki?

groch będzie u mnie siany po raz pierwszy na obszarze 1 ha.

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polo1234890    1

Mam problem panowie... Groch wysiałem późno, 23 kwietnia, bo wcześniej sie nie wyrobiłem. Ziemia była bardzo sucha z wierzchu, bo grzało słońce, ale groch już wypuszcza kiełki i dzisiaj popadało. Nie pryskałem, bo tak jak pisałem ziemia była przesuszona, choć mam kupiony afalon+command. Ma ktoś doświadczenie z pryskaniem ok. tygodnia po siewie? Uszkodzi groch?

Edytowano przez Polo1234890

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemorw    0

witam mam pytanie w jaki sposób oddzielić połówki peluchy od całych,czym to oddzielacie? Chodzi mi o jakiś prosty sposób bo mam tego niewielką ilość 500 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wons    1

Witam.

Produkuje material siewny dla Saatbau Polska Sp z O.o., miedzy innymi groch pastewny ( peluszka ).

- 200 - 250 kg/ha polifoski 6-20 -30,

- 200- 220 kg /ha nasion szczepionych nitragina,-

- siew jak najwcześniej ( wytrzymuje do - 9 ),

- herbicyd : Command 480 EC 0,20 l/ha + Afalon Dyspersyjny 450 SC 1 l/ha , oprysk po siewie,

- jeśli wystapią chwasty jednoliścienne to od fazy 4 lisci proponuje Targa 10EC od 0,5 do 1 l/ha

- na szkodniki proponuje Proteus 110 OD 0,6 l/ha lub Mospilan 20 SP 0,12 kg/ha

jeśli bedzie odpowiednia ilośc wody w glebie przez okres wegetacji to plon nie powinien być mniejszy niż 20 - 25q /ha

co do desykacji plantacji przed zbiorem to nie polecam

szkoda kasy

jak by interesowala uprawa soi to prosze pytac............. :)

Edytowano przez wons
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

W tym roku uzyskałem plon średni 2,5 t/ ha, co uważam za porażkę, mimo iż połowa areału to V klasa, 15% pozostałej powierzchni było bardzo nadmiernie uwilgocone, a siew był wykonany dopiero 20 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Gleba pierw musi się ogrzać plus jest spore ryzyko wystąpienia mrozu. Ja bym zaczekał, a Ty rób jak uważasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Jakie rekordowe plony osiągacie przy optymalnej agrotechnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jaka jest wartośc nawozowa peluszki przyorana na poplon?Po zbiorze pszenicy wysiałem ją po 200kg/ha i przyorałem jak juz kwitła i miała wysokość 70cm.O ile mniej azotu moge wysiać pod roślinę następczą którą bedzie kukurydza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lawrenowicz    1

Witam serdecznie w związku z tematem chciałbym spytać o biostymulatory ? czy orientujecie się może jakie są obecnie biostymulatory wykorzystywane w uprawie peluszki i czy są one dostepne w Polsce ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krono    2

siał ktoś odmianę grochu MODEL faktycznie jest taka sztywna jak podają i nie wylega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udzio    4

Ja nabyłem od znajomego peluszkę HUBAL. Podobno też ustoi.

 

Jak nawozicie?

 

Ja planuję 200 kg polifoski "6" i może z 50kg saletry. - wystarczy? (przewaga - IV klasa).

 


URSUS 2812 AgroBis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

To zależy kiedy się sieje jakie benda pogody i czy masz kobajn.Ale tak w sierpniu bynajmniej ja tak ostatnio kosilem i zdążył em przed deszczami bo później to tylko pług i poszło by to w ziemię tak była pogoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilo255    0

zasialiscie juz peluche bo mi sie nieudaje no niema wgl pogody tylko 3dni deszczu jeden dzien slonca I powiedzcie mi jaka jest ostateczna data siewu
I siewnikiem konnym da sie zasiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj