Marcian1234

PROBLEM Z BRONĄ WIROWĄ LELY 3M Mmia

Polecane posty

piotrb14    192

przecież musi iść pod skosem, jak może robić brona jeśli wałek byłby na prosto (chyba w powietrzu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

wałek w bronie wirnikowej zawsze będzie szedł lekko ukosem ze względu tego że przekładnia znajduje sie nad 5 wirnikiem(tak jest u mnie 2,5m)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

je

 

jeżeli agregat 2,5 m ma 10 wirników a przekładnia znajduje się nad piątym to jakim cudem może znajdować się na środku? Analogicznie jest w przypadku 3-metrowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Mam ten sam problem coś mi się tłucze w przekładni i nasila się przy podniesionej bronie. Wydaje mi się że jest mało oleju tylko teraz pytanie ile go tam powinno być? Wie ktoś? I jeszcze jedno jeden wirnik ma dużo większy luz niż reszta co z nim może być nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

Poziom oleju powinien być taki aby jego lustro przy wypoziomowanej maszynie sięgało do połowy wysokości kół zębatych. Luz na wirniku może oznaczać że poluzowała się śruba mocująca, to może być przyczyną tego tłuczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

A jak tą śrubę dociągnąć? Od góry po odkręceniu pokrywki czy od dołu? I jak się ściąga tą całą przekładnie bo odkręciłem wszystkie śruby z góry ale coś ją jeszcze trzyma? Czy od dołu też się coś odkręca?

Edytowano przez pasiu66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie a ja mam taki pomysł czy te wszystkie stuki nie rozwiązał by wałek podwójnie łamany na dwóch krzyżakach od strony brony?? wydaje mi się że powinien załatwić sprawę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Takie rozwiązanie nazywa się wałek szerokokątny ( specjalny przegub z dwoma krzyżakami ). Dość powszechnie stosowany w maszynach, umożliwia pracę ciągłą przy kącie 50* oraz chwilową do 80*. Są też wady - cena, ponad 1000 zł za sam przegub no i gabaryty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam

koledzy miałbym zapytanie ,jakie są gabaryty  brony aktywnej lely ile może ważyć np taka z wałem   rurowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

dzięki za odpowiedz , to taka 2,5 m będzie  mieć jeszcze kilka kilogramów mniej pewnie 750 -800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Tak. Tylko spotyka się różne wyposażenia: listwa zgarniająca, spulchniacze do śladów kół ciągnika itp. wiec masa też może się różnić. Dobierz szerokość brony pod względem mocy ciągnika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

mnie pasował by agregat 3 m bo taki mam siewnik ale belarusek 90KM nie poradzi , pola też są z pochyłami  górkami  , pytałem bo niektóre brony 2,5 m mają ponad tonę  , a u mnie tylko taka lżejsza 2,5 m i zmiana siewnika wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek538    15

Do ciągnika 80 KM brać 3 metry czy to za dużo i jednak 2,5 metra będzie w sam raz dodam że mam gliny ale zestaw na razie bez siewnika tylko brona ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89
Panowie na co zwrócić uwagę przy kupnie takiego brony (lely 3m) jakie są dopuszczalne luzy, a czy mtz dał by radę z taką bez siewnika? Mały jest wybór tych 2,5m. 3 m jest duży więcej ale boję się że ruski może nie podołać, chciał bym żeby wypowiedział się ktoś kto ciągnie lub próbował taką 3m przy mtz 82.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DobryxD    1

Jak dokręcić śruby żeby luzy były mniejsze ? Odkręcić z góry i wtedy nakrętką dokręcić czy jakos z  dołu ktoś to robił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DobryxD    1
Dnia 31.08.2012 o 07:10, pasiu66 napisał:

A jak tą śrubę dociągnąć? Od góry po odkręceniu pokrywki czy od dołu? I jak się ściąga tą całą przekładnie bo odkręciłem wszystkie śruby z góry ale coś ją jeszcze trzyma? Czy od dołu też się coś odkręca?

Czy ktoś odpowie na to pytanie bo też mam taki problem ze jest luz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj