Marcian1234

PROBLEM Z BRONĄ WIROWĄ LELY 3M Mmia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marcian1234    17

A mianowicie jest bardzo duży problem.Po włączeniu wałka bardzo mocno coś wali i głośno.Co to może być tego przyczyna bo zbliża się wiosna ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

albo wyszczerbił się tryb, albo łożysko poszło, a może masz agregat podniesiony i wałek włączasz to wtedy zawsze się tłucze bo wałek jest pod skosem dużym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

no właśnie jak wysoko podniosę to strasznie wali !!!! ale jak go spuszczę to też wali i na wałku tnie zabezpieczania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

może masz za długi wałek, albo masz ramiona podnośnika za mało wysunięte... weź je wysuń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

nie wiem jak ci się tam tłucze, z reguły każda wydaje takie dźwięki jak chodzi na pusto bo przecież tam są same tryby... sprawdzałeś olej jest do opowiedniego poziomu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

jak do góry jest podniesiona to tak w niej coś wali jak by miało ją coś rozwalić i zaraz zabezpieczenia ucina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

bo do góry nigdy na włączonym wałku sie nie podnosi.... góra na włączonym wałku do poziomu kiedy wom wyjscia traktora i maszyny są na tym samym poziomie... to wina jak wcześniej mówiłem dużego kąta na jakim pracuje wałek i daltego się tak tłucze.... skoro w ziemi sie nie tłucze to to napewno to, więc łożyska bez potrzeby wymieniałeś

 

podobne stukanie jest jak z rozrzutnikiem skręcasz i nei wyłączysz wałka... też tak stuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

bo do góry nigdy na włączonym wałku sie nie podnosi.... góra na włączonym wałku do poziomu kiedy wom wyjscia traktora i maszyny są na tym samym poziomie... to wina jak wcześniej mówiłem dużego kąta na jakim pracuje wałek i daltego się tak tłucze.... skoro w ziemi sie nie tłucze to to napewno to, więc łożyska bez potrzeby wymieniałeś

 

podobne stukanie jest jak z rozrzutnikiem skręcasz i nei wyłączysz wałka... też tak stuka

 

 

to co zrobić aby ten kąt był odpowiedni ??? wałek już obciąłem jakieś 4cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

nic na to nie poradzisz, poprostu podnosisz wyłłączaj wałek, tak mają nowe ciągniki że jak podiesiesz do pewnego poziomu to rozłącza wałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj