Skocz do zawartości
Quercus78

Kontrolka przedniego napędu URSUS 904

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
Quercus78    5

Witam!!

Wie ktoś czy da się założyć kontrtolkę wlączenia przedniego napędu w URSUSIE 904? Mam rozdzielacz na linkę i nie bardzo wiem czy da się tam jakoś założyć czujnik

Zetor Team

vcc    10

Możesz pokombinować z czujnikiem stopu MF/C330

agrotysk.pl

Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

asasinator666    107

Najtaniej wyjdzie jak założysz przycisk monostabilny NC (Normal Close- chyba takie ma oznaczenie), jest on podobny do tych przycisków, np z c-360 od klaksonu czy uruchamiania silnika, tylko że on ma odwrotne działanie PO PRZYCIŚNIĄCIU rozłącza obwód. Działać bedzie tak: kiedy napęd będzie wyłączony (ciągno na dole) obwód bedzie rozłączony, a kiedy podniesieś cięgno i uruchomisz napęd- przycisk połączy obwód i lampka kontrolna sie zapali. Pozostaje sprawa umieszczenia tego w traktorze. Można umieścić ten przycisk w wywierconym przez Ciebie otworze przy cięgle napędu, a do tego cięgła przymocuj blaszke (co dopasujesz zależy od Ciebie).

PS Dzięki za podsunięcie mi pomysłu z tą lampka kontrolną bo myślę, że u siebie też to zrobie i bedę widział kiedy napęd jest włączony

tomek73    226

Ale wy kombinujecie. W tej kostce co wchodzi linka trzeba wywiercić jeden otwór, nagwintować i założyć czujnik np. z hamulców z 360. Tak jest w oryginale. Podejrzyj w 1634 czy 16245.

Quercus78    5

Dzięki za podpowiedzi. Najlepiej by było tak jak pisze tomek73,ale zobaczymy. Mam jeszcze jedno pytanko, nie wiecie jaki powinien być dokładnie czujnik od ciśnienia mikropompki? Bo ja mam tam wkręcony zwykły czujnik od stopu. Chyba ktoś tylko tak sobie zaślepił ten otwór w pokrywie skrzyni.

Zetor Team

asasinator666    107

Ja też miałem tyłko ten czujnik (na desce rozdzielczej jest kontrolka która powinna być połączona z tym czujnikiem). Teraz po remoncie na jakiś czas wkręciłem wąż z zegarem aby dokładnie kontrolować cisnienie, ale póżenij i tak wkręce ten czujnik.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez caros2
      Jak podłączyć przełącznik kierunkowskazów w 3512?Załączone zdjęcie.
    • Przez norbi222
      Czy rozrysuje ktoś mi taki jakiś schemat jak podłączyć dmuchawę 3 biegową do przełącznika a następnie do wtyczki od zapalniczki?
    • Przez Team_Deutz
      Witam, temat błahy, na wolną chwilę. Zatem, interesuje mnie zakup kogutów, tak wiem mnóstwo tego wszędzie, aczkolwiek interesują mnie koguty szybkoobrotowe w "normalnych" pieniądzach. Fajnie wyglądają na Massey'u Kamila5435 i podobne chciałbym mieć u siebie na Deutz'u. Ceny kogutów od Korbanka czy innych dealerów przekraczają kryteria cenowe. Stąd sprawa do was forumowiczów, elektroników i innych geniuszów internetu. Czy istnieje opcja zwiększenia szybkości obrotów koguta, a może widzieliście jakieś szybkoobrotowe w cenie do 150zł

LINK DO FILMU 4:36 minuta 

https://www.youtube.com/watch?v=yNZ5m7LUDzA 

Jedna prośba, na spokojnie forumowicze
    • Przez bob124a

witam mam problem z mf 3050 nie da sie wyłączyć przedniego napędu .Po skończonej robocie na polu próbowałem wyłączyć naped  ale sie nie dało wróciłem do domu zgasiłem ciągnik , zapłon a kontrolka od napędu cały czas swieci. wczoraj też robiłem w polu cały dzień i napęd  działa ale nadal nie da sie go wyłączyć zauważyłem też że nie da sie właczyć blokady i nie  świeci kontrolka od ciśnienia oleju a poza tym raczej wszystko działa .co może być? gdzie szukać usterki?  
      dzisiaj patrzyłem bezpieczniki sa wszystkie dobre, czujnik sprzęgła ok. stopu też jest dobry.włącznik napędu ok. byłem przy przełączniku to odpiołem komputer a ona nadal świeci. pod ciągnikiem niby wszyskie kable dobrze .Jeszcze tylko nie patrzyłem tych elektrozaworów bo nie wiem który to i nie wiem jak się za niego zabrać i czujnika ciśnienia oleju bo też nie wiem gdzie go szukać 
    • Przez t1o9m8e6k
      Witam!
      Bardzo proszę o podpowiedź w kwestii kupna instalacji elektrycznej do przyczepy D-47B (same przewody). W Internecie jest sporo stron na których można nabyć taką instalację, ale ja nie wiem, którą wybrać i czy one różnią się między sobą. Mam do podłączenia światła pozycyjne z przodu, a z tyłu mijania, stop, kierunkowskazy i wtykę do podłączenia drugiej przyczepy.
      Z góry dziękuję za odpowiedź.
      Pozdrawiam!

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.