rolnik0

przeciwwaga w sipmie z224

Polecane posty

rolnik0    2

Witam mam pytanie czy c330 da sobie rade w sipmie z224 bez przeciwwagi?czy nie będzie szarpać 30-stką


massey ferguson 87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

sa tacy co jezdza ciapkiem z taka prasa, ale jak dla mnie to katowanie ciagnika, 60 dostaje po skryni a co dopiero ciapus


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu101    0

u mnie sąsiad kiedyś tak jeździł i mówił mi że za każdym razem gdy tłok uderzał to 30 szarpało i musił uwazac żeby szyby przedniej nie wybic głową hehe po takim sezonie założył przeciw wage w mowi że o niebo lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin6666    0

Ciapkiem można prasować, tylko ma mianowicie jedną wadę mało biegów :D, bo prasując słomę to tylko 4 się pyka i nic więcej.

C-360 jest pod tym wzglem lepsza, z przeciwwagą faktycznie mniej rzuca, prawie wcale nie czuć uderzeń. Takie jest moje zdanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

u mnie sąsiad pracował c-330 z tą prasą bez przeciwwagi to szarpało traktorem , najlepiej jak to możliwe dorób do prasy przeciwwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik0    2

no właśnie jest problem z zamontowaniem przeciwwagi bo nie ma dziur żeby ją przykręcić:(


massey ferguson 87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Dziury się nawierca, i kawałek wzmocnienia wycina. Nie ma problemu z założeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Ciapek musiał by pracować na 2000 obr/min, upał i tak ciążka praca to dla niego zbyt duży wyczyn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik0    2

ale ja nie znam wymiarów żeby dziury wywiercić :(

Edytowano przez rolnik0

massey ferguson 87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Jak kupisz przeciwwage i przymierzysz ja to bedziesz wiedzial gdzie dziury wywiercic i jakie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Powiem tak jak nie bandzie luzów na szynie i rolki dobre ustawiony dobrze nóż tłoka to szkoda zakładać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik0    2

ale boje się że co 2 czy 3 lata będe musiał robić remont traktora


massey ferguson 87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Tu nie ma się co zastanawiać tylko kupić i zakładać koszt jest te 600zł ale inna praca nawet jak byś miał większy ciągnik to i tak szarpie ja kiedys też się zastanawiałem szkoda kasy było a że potem skrzynie dwa razy robiłem w 60 tce to kase musiałem i tak wydać i robota ,Po zatym u nas znajomy ma 60 i 80 tkę a presuje nawet u ludzi ciapkiem bo ma przeciwwagę mniej paliwa spali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

kupiłem już presę przechodzoną teraz to już większość robi zwijki ale wtedy ciężko powiedzieć ile ha ale u mnie ok 15 ha kostka u ludzi w sąsiedniej wsi byłem z tydzień dziennie ok 10-15 ha robiłem to było by co najmniej 100 ha rocznie tylko tu hektary nie liczyłbym po prostu kupuj ,ja kupiłem przeciwwage z cztery lata temu teraz robie może 20 ha rocznie innym ciągnikiem ale jak sobie przypomne szarpanie w 60 tce to i tak skrzynie mają mocną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik0    2

ja na sezon sprasował bym ok 5ha (u siebie) i niewiem czy mi się opłaca kupować ale z drugiej strony to szkoda mi ciapka:(


massey ferguson 87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

nawet sie nie zastanawiaj bo bodziesz zalowal pozniej jak ci przyjdzie ciagnik robic bo to nie tylko skrzynia ale sprzeglo odrazu dostaje po d*pie bo nie ma jednakowego obciazenia tylko takie szarpanie no i silnik tez bardziej bedzie dostawal po "jajcach"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Jeszcze raz tobie podpowiem kupić przechodzoną to małe szanse ja dałem ogłoszenia w kilku miejscach nikt nie odpowiedział mi kupiłem nową wiertło 12 i masz na pewno szlifierkę kawałek blachy przy tłoku odcinasz i sktęcasz 2 śróbami 2 godz roboty i w pole po za tym dla twego kręgosłupa ulga bez takiego kiwania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Po prostu ustawiasz całość na korbowód w presie na górze nic nie mierzysz zaznaczasz ołówkiem w otworach mocowania przeciwwagi 4 miejsca z boków korbowodu zdejmujesz wagę wiercisz te 4 otwory wstawiasz dokręcasz i kręcąc kołem zamachowym pomału zaznacz ile tego wzmocnienia z blachy przy tłoku wyciąć ,dla mnie proste ale jak zakładałem skoczyłem do kolegi co ma przeciwwagę i rzuciłem okiem i do roboty z bratem ,myślę że też masz możliwość zobaczyć u kogoś co ma w okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik0    2

a w sipmie z224 jest tak samo montowana przeciwwaga jak w sipmach z224/1???


massey ferguson 87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

z224 byly produkowane jeszcze jako Agromet i nie mialy przeciwwagi, o ile mi wiadomo,

pozatym nic sie nie zmienilo od strony technicznej i napewno sie da bo i w naszej jest


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj