Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

He, ale dokładniej jakie modele interesują kolege, bębnówki czy dyskówki? Famarol chyba jako pierwszy producent w Polsce wyposarzył chłopów w kosiarki rotacyjne, a czy teraz jest również atrakcyjna, sma chciałbym to wiedzieć, samasz chyba robi dokładnie takie same kosiarki, ale w samaszu bardziej podobają mi się osłony, bo w famarolu nawet 2,1m są takie jak w starych kosiarkach, i chyb minimalnie famarolki są teraz droższe od samaszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jakto nie masz ciągnika do bębnowej, a obczaj w galerii jakimi bestiami ciagają userzy rotacyjne 2,1m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

mysle ze DF spokojnie da rade z bebnowa. mam takie pytanie. czy kosiarka dyskowa nadaje sie na laki torfowe?? bo slyszalem ze nie bardzo. ja caly czas mecze sie bebnowymi 1,65 m i troche mnie to wkurza a dyskowej narazie nie kupimy puki nie przekonam rodzicow ze da sie nia kosic laki torfowe. moj sasiad kupil nowa dyskowa Khuna (nie znam modelu ale szerokosc cos ok. 2.8 m) i moi rodzice mowia ze to byl zly pomysl bo nie da rady kosic lak torfowych. jak ja bym mial kupowac dyskowa to tez cos ok. 2,5 m do 2.8 i mysle ze ursus 912 by dal rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacu    173

witam, mam zamiar kupić kosiarkę dyskową polska szerokość 2,45 do 80 konnego ciągnika, zastanawiam się nad famarolem bo są to dość znane kosiarki i cena jest taka sama jak samaszu, potrzebuje opinii jak by ktoś miał taką dyskówkę to proszę o poradę czy warto taką nabyć, cena wacha się w granicach 17 tyś brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Przyłączam się do pytania kolegi bo też chcę kupić kosiarkę dyskową i właśnie zastanawiam się nad FAMAROLEM 2.45 a tak że nad SAMASZ 2.60 cena tej to coś około 18200tyś SAMASZ 2.20 15300TYŚ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturektdi    5

Ja również mam zamiar nabyć dyskówke 2.40

Z tego co wiem jf-stoll 2,40 ma być za 22tys wiec to jest nie głupia propozycja tak myślę, kilka tys więcej ale napewno lepsza jakość.

Fella to chyba cena 20.900


john deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

Też się nad nimi zastanawiam

 

Kosiarka dyskowa alka szerokość robocza 2,80 cena ok 17500zł 2.10 cena ok15500zł

Kosiarka dyskowa samasz szerokość robocza 2.40 cena ok. 15000zł

 

Z tego co się naczytałem samasz odradzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

A o używanych nie myśleliście? Ja mam do sprzedania w granicach 7,5tys bardzo cicho pracuje szer 2,4m więcej info na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Posiadam alke 2,45 już trzy sezony, a kosi ok 25 ha na pokos. W tym roku poszedł drugi komplet pasków klinowych i nie wiem czy to jest normalne ale stawia dość duży opór, może trafiłem trefny egzemplarz.

A tak po za tym jak trawa jest położona to się zapycha i nożyki na śrubę ale nie trzeba często zmieniać (co 20ha)


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

Poprzyspawój na dyskach jakieś kątowniki małe takie ze 2 cm szer. i powinno pomóc bo zapycha zapewne się od tego że materiału nie odrzuca? Na pierwszym i ostatnim dysku masz takie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Dokładnie na tym zewnętrznym dysku, masz racje nie odrzuca muszę coś pokombinować. Dzięki kolego.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

tylko uważaj żeby nie zamasywne te kątowniki były i żeby jako tako to symetryczne było z obu stron bo to z obu stron na przeciw powinno być bo może coś porobić z łożyskami albo zębatkami. Obejrzyj kosiarki lely tam jest zastosowane takie coś ale nie wiem czy w nowych tak jest bo co ja ją widziałem to nie wiem który to był rok ale te kątowniki to już prawie poprzecierane były ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Bez wyważenia takiego dysku to strach w pole jechać. Ja bym nie spawał.

 

Mi się wyrwał nożyk w rotacyjnej wraz tym trzpieniem. Cała kosiarka się trzęsła. W dyskowej są większe obroty wiec wyważenie jest jeszcze bardziej ważne.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć u mnie chodzi 2 sezony ogólnie pracuje ok, dobrze kopiuje teren , ale moim zdaniem lepiej żeby składała się do góry a nie do tyłu ale to nie możliwe bo na górze kosiarki są 2 amortyzatory no i wymiana noży uciążliwa bo na każdym nożu trzeba odkręcać śrubę mocującą (no chyba że już zmieniono) do jakiego ciągnika będziesz ją zahaczać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Witam chcę podłączyć się do tematu. Też chcę kupić kosiarkę alka 2,4 która oferowana jest mi za 17 tys brutto. Ale też zastanawiam się czy nie wziąć Fella 2,55 za około 26 tys. Chciałbym poznać opinie, drodzy koledzy co doradzacie w tym temacie, co wziąć dodatkowo w wyposażeniu? pozdrawiam, chetnie bym poznał opinie takze telefoniczną. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxima100    73

Ja takową posiadam. Użytkuje ją od 3 lat i kosi u mnie co roku około 100ha. KIlka razy cos tam pękło ale da sie przeżyć :)

Na jaki areał potrzebujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zulus
      Witam mam prasę z 2012 roku i szkoda że nie wziełem opuszczanej podłogi wtedy to była nowość chcę to przerobić potrzebuję zdjęć i opisu działania jak byście mogli pomóc bardzo dziękuje .
    • Przez macko25
      mam pytanie dla posiadaczy którzy posiadają opryskiwacz górny zaczep z półoautomatyczny skrętem tzn czy wasze opryskiwacza robią takie same ślady ciągnika bo u mnie jak lekko skręce to Oki ale jak skręce na maksa to już nie idzie za śladem ciągnika A mam włączone na automacie
    • Przez PatrykNowakowski
      Witam 🙂 szukam opini na temat pługów obrotowych. Jakie macie opinie na temat pługów tych w temacie? Jaki obrót jest lepszy siłownik z przodu, z tyłu, pionowy czy poziomy, jakie są plusy i minusy tych wariantów? Przedpłużki czy scinacze? Może ktoś poleca jakiś inny pług do 20 tyś zł na resorach 4x40? 🙂

    • Przez podol21
      Witam. Sprzedam agregat podorywkowy Unia Kos 2.6 st. Rok produkcji 2012. Wogóle nie używany. 


    • Przez malorolny121
      Zamienię lub sprzedam komplet talerzy  lm  30 to są  do wysiewu na szerokosc 30/36 metrow a mi są  potrzebne talerze lm do rozsiewu na szerokość  15/18 metrow rozsiewacza uni brzeg. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj