batim

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro

Polecane posty

pioter    46

pewnie cena brutto Zetora, będzie ceną netto CS.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

Koledzy @Pirell i BarrtosieczkaAF, 'święte' słowa, zgadzam się z Wami. Teraz już tak się nie starają jak kiedyś. Ja też słyszałem o przypadkach że Fendt się sypnoł (skrzynia Vario), ba, nie ma nic doskonałego. Ogólnie to słysze że ludzie się strasznie na elektronikę skarżą, nie ważne w jakiej marki ciągniku, i czy nowy czy stary. Ja osobiście też nie uważam za bardzo ciągnika naszpikowanego elektroniką. A co do tej sprzedaży zetora to ostatnio chyba spadła drastycznie, bo u mnie bynajmniej np zetora 95KM można mieć prawie że od ręki, a np na Case 95KM trzeba czekać 3-4 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfmf    1

Nie pomyslales, ze delerzy zamawiaja ciagniki na plac i akurat u Twojego jest taki ciagnik wolny, okres oczekiwania na zetora to 2-3 miesiace,

 

po za tym okres oczekiwania nie jest wyznacznikiem poziomu sprzedazy, case przeciez ma nizsza sprzedaz niz zetor ;)

Edytowano przez mfmf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a wiesz kolego że Polska nie jest jedynym krajem na świecie gdzie Case sprzedaje ciągniki :P Za to nasz kraj jest dla Zetor największym rynkiem zbytu (około 40% produkcji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek03    0

Moim zdaniem co do żywotności to nie miałbym zastrzeżeń do żadnego z tych ciągników.Jeden znajomy rolnik,który zjadł zęby na wielu ciągnikach i to właśnie tych najnowszych,przesiadał się z nich i subiektywnie ocenił że najlepsze są Ferguson,John Deere,Case i Valtra w miarę ale siadają w nich skrzynie.Ale jednak ja jestem za Zetorem i wielu sąsiadów decyduje się na modele Forterra 115-135.

Te ciągniki są naprawdę godne uwagi i dobrze wykonane.O Case też źle się nie mówi ale jednak lepiej kupić sprzęt który jest chwalony i polecany w większości.

1-0 dla Zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfmf    1

a wiesz kolego że Polska nie jest jedynym krajem na świecie gdzie Case sprzedaje ciągniki :P Za to nasz kraj jest dla Zetor największym rynkiem zbytu (około 40% produkcji)

 

 

Przeciez napisalem, ze termin oczekiwania nie jest wyznacznikiem ilosci sprzedanych ciagnikow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersja Cs Case nie ma tyle elektroniki jak inne wyże ciągniki.A co z czekaniem to teraz wszystkie sprzęty są zamawiane specjalnie na twoje nazwisko i dopiero w fabryce składają Ci na dane zamówienie ciągnika.nie jak kiedyś wszystko na masę szło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalkucza    4

witam posiadam zetora 135 jestem zadowolony z niego po wzgledem mocy silnik jest bardo mocny praktyczni nie idzie go zadusic teraz kupili do spoldzielni w mojej okolicy 105 narazie go maja od jesieni to ma 70 mtg i tez sa zadowoleni ogolnie jest duzo zetorow w mojej okolicy moj ma 700 mtg i jestm zadowolony jedyne co brakuje to rewersu ale to teraz nie problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

W mojej okolicy mają 2 zetory to w jednym siada co chwile Tylni podnośnik a w drugim siadło sprzęgło i skrzynia sie sypie.

Zetor sie bardzo dobrze sprzedaje w polsce bo to tania siła robocza która za 10 lat zacznie zapychać szroty i serwisy.

Case to 45% ciągników sprzedawanych na wielkim rynku amerykańskim i 35% Australijskim. Mało case jeździ bo do niedawna był tylko jeden dealer w toruniu. Pracuje na case mx 160 od nowości ma juz 16tys godzin i tylko 2 razy żarówki wymieniałem w przednich reflektorach no i oczywiscie oleje. Według mnie case jest górą ale to tylko moja opinia.

 

 

EDIT:

Sorki ale niezauważyłem że temat jest przedawniony poniewarz spojrzałem na date mojego przedmówcy który trochę odkopał

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

Jeszcze może ktoś tutaj zajrzy i mu się przyda, nie piszcie że stare CS są słabe, czołówka tak jak MX czy JD 7x00 które potrafią przy odpowiednim użytkowaniu przepracować 15tys. mth bez poważnych awarii,a z tymi awariami to różnie bywa szczególnie starsi nauczeni jazdy na c360 potrafią orać z opartą nogą na sprzęgle, jeździe na półsprzęgła i brakiem podstawowej wiedzy na temat użytkowania skrzyni albo jak nie wchodzi to z całej siły jak w ursusie a później zdziwko że siada skrzynia sprzęgło itd.


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj