baghis

Ursusa 5314 czy Zetor 7340

Polecane posty

MCKYLO    1

Oj koledzy po co się kłócicie ja z kolegą MateuszemP muszę niestety się zgodzić w 100% co do naszego ursusa chociaż bardzo bym chciał aby było inaczej. Z jakością Ursusa jest tragicznie obecnie jeszcze modele do 5314 to ujdą ale te wyższe to koszmar że nie wspomnę o 1934. Co do odlewów to też raczej prawda przecież naszą rodzimą odlewnię Ursusa w Lublinie wykończyli już dawno więc nic nie zostało z niej poza wspomnieniem. A kwestia co lepiej kupić obecnie jako nowy ciągnik to zdecydowanie Zetora przynajmniej jest przyszłość przed tą marką a zresztą Ursus obecnie praktycznie nie ma żadnego silnika EURO III a silniki które są w 4514, 5314 nie wolno ich mylić teraz z Perkinsem jakieś 30 lat temu to tak. Zresztą koledzy przepisy unijne i tak wykończą naszą rodzimą markę na amen ponieważ nie mamy silników rodzimych EURO III a cena Ursusa z np. Perkinsem EURO III będzie równa innym markom więc wybór jest prosty. Można jedynie rozpatrywać zakup używanego co jest lepsze ale zwróćcie uwagę na dostępność części do 5314 z tego co wiem to przy niektórych pozycjach są problemy z ich zakupem ale nie pamiętam czego to dotyczyło.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0

moim zdaniem możesz wziąć URSUSA 5314 niewiem jaktam z ZETORAMI bo nieposiadam ale ja jestem przekonany do polskiego ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszP    0

Buchaj sorry że tak póżno odpowiadam ;) A więc co do twoich oskarżeń to jednak ty nie wiesz jakie są nowe ursusy a różnią się zasadniczo od starych "dziadów"z połowy lat 90 (jednym z takich egz.jest zapewne twój 4514)więc uważam że powinieneś dogłębniej zbadać temat i dopiero póżniej się wypowiadać a nie oskarżać innych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czy naprawde kogoś przeraża elektryka w 5314, jeśli jest tam to samo, a na 90% jest ta sama co w mf 255 to sam podłączyłem całąnową wiązke w 7mej kl podstawówki a i tak po dziś dzień nikt nie wierzy, najwięksi wsiowi mechanicy boją się jak ognia, jeden co kupił 4514 osmalonego tzn lekko spalonego wzioł elektryka i przecudował instalacje elektryczną na taką jak w c360, jednak instalacje w mf-ach z ursusa są niebespieczne bo bardzo często występują pożary tych ciągników i to jest poważny feler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
ty chyba sobie żartujesz twoją wypowiedz to można tylko wysłać do maratonu uśmiechu:) ja zetorem 5340 takim samym pługiem orze 1ha w 75min. ;)

 

i pali mi 10l na 1ha

 

Nie pisz posta pod postem

 

Jak ty robisz na szybkośc a nie na jakość to spoko :D. W to 10l na ha to nie chce mi się za bardzo wierzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Jak ty robisz na szybkośc a nie na jakość to spoko :D. W to 10l na ha to nie chce mi się za bardzo wierzyć...

 

Właśnie, ciągnik słabszy od twojego i taka wydajność, na dodatek mniej pali... ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Mogę dokładniej opisać- moim 4514 orze na 3L (niektórzy jeżdżą na 4L) na obrotak 2tys. Głębokość 26-28cm. Zakleży tez jak wygląda dana powierzchnia, którą orzemy (jej długość, czy nie występują kliny). Oczywiście nie licząc wykończenia pola tylko patrzac na sama pow. zaoranego pola to na pewno więcej bym zdziałał.

 

Nie nie lubie takich wypowiedzi jak ktoś pisze do kogoś "ty chyba sobie żartujesz twoją wypowiedz to można tylko wysłać do maratonu uśmiechu" :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0
Mogę dokładniej opisać- moim 4514 orze na 3L (niektórzy jeżdżą na 4L) na obrotak 2tys. Głębokość 26-28cm. Zakleży tez jak wygląda dana powierzchnia, którą orzemy (jej długość, czy nie występują kliny). Oczywiście nie licząc wykończenia pola tylko patrzac na sama pow. zaoranego pola to na pewno więcej bym zdziałał.

 

Nie nie lubie takich wypowiedzi jak ktoś pisze do kogoś "ty chyba sobie żartujesz twoją wypowiedz to można tylko wysłać do maratonu uśmiechu" :angry:

 

 

zgodze sie z tobą @Coolman mój 3512 pali 4,5l na hektar tylko on ma troche wtryski siadnięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
zgodze sie z tobą @Coolman mój 3512 pali 4,5l na hektar tylko on ma troche wtryski siadnięte

 

4,5 litra...??...chyba w podorywce... ;)

 

A @coolman111 napisał 3L, ale to nie są litry tylko biegi... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem Zetor tak dużo nie ssie a jak ma dużo mocy to wszyscy narzekają ze ssie paliwo że za dużo, ale jak ma moc to musi też coś pić bo będzie odpaliwiony. ;)


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
4,5 litra...??...chyba w podorywce... ;)

 

A @coolman111 napisał 3L, ale to nie są litry tylko biegi... :D

 

No właśnie, 3L czyli polowa.

 

Co do tego spalania Zetorów to jest ono wysokie, ale przy dużych obrotach (przekraczających 2tys.). Jest przecież taki zakres prędkości obrotowych nazywany ekonomicznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszP    0

ja tam orze 2 szosową i pług tak ładnie wszystko kryje ze jest jak na stole żatna łęcina ani rdzycho nie wystaje ponad powierzchnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Szanowny kolego Mateuszu P - mój ursus nie jest starym "dziadem" z lat 90 lecz z 2001roku. I przysiegam z ręką na sercu - nie ma w nim więcej elektroniki niż w c360. W takim razie wytłumacz mi proszę, na czym ma polegać ten nadmiar elektroniki w nowych ursusach? Bo o ile mi wiadomo to nie w nich ani EHR, ani CR ani innych elektronicznych nowości. W takim razie gdzie ta nadmierna elektronika jest? w świałach mijania? w Kierunkowskazach? A może w rozruszniku? Tylko, ze o ile mi wiadomo to zetorach te "wynalaki" tez się znajdują. I żeby była jasność ja NIE JESTEM przeciwnikiem zetora ani też NIE JESTEM zwolennikiem ursusa. Po prostu uważam, że tak jeden jak i drugi ma swoje "+"dodatnie i "+" ujemne ;)

A co do wydajności orki to piszcie tak jak kolega @Coolman - ile wam zajmuje z wykończeniem. Bo ja na jednym długim kawałku, z jednej strony droga, z drugiej odłogowane pole sąsiada, tez osiągnąłem wydajność 0,7ha/h. Ale to były specyficzne warunki. A mogłem jeździc jeszcze szybciej, ale wtydy to nie byłaby orka tylko odwalanie skib. Poza tym na zimę i tak się nie pogrzeje, bo wtedy powinno sie osiągnąć tzw. "ostrą skibę" żeby wystawić glebę na stukturotwórcze działanie mrozu.

Ale na temat, zgodzę się, że technologia ursusa jest nieco przestażała a sama firma znalazła się w nieciekawej sytuacji. Ale trzeba pamietać, ze do tego w pewnym stopniu przyczynili sie polscy rolnicy w latach 90-tych. To dzieki temu zetor niewiele odbiega dzisiaj od innych zachodnich marek a ursus został z tyłu.

Odnośnie spalania - ursus w lekkiej robicie bedzie na pewno oszczędniejszy, ale w ciężkich robotach oszczędności nie ma co szukac. Cudów nie ma. Mam kolegę na roku, który posiada zetora 5320 i ten ciagnik pali mu cały czas 6l/mth. Nie zaleznie od tego czy jedzie na pusto po szosie, czy zasuwa z pługiem.

aha, jesli mówimy o nowym zetorze i nowym ursusie to nowego 5314 się kupi a nowego7340 już nie. Co najwyżej jakąś proximę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Nie jest to możliwe bo 4514 na 4L jest taki jak 7011 na 2 szosowej.A 7340 miał szybszą skrzynię ;)

Więc to jest na pewno nie możliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszP    0

w nowych ursusach jest montowany system który zapamiętuje dane ustawienia i tryb działania silnika więc jak by nie było to jest elektronika i to z wyższej półki dlatego nie mów mi że nowe ursusy są proste jak C-360 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0
4,5 litra...??...chyba w podorywce... ;)

 

A @coolman111 napisał 3L, ale to nie są litry tylko biegi... :D

 

 

aha ale no właśnie o podorywce mi chodziło a w zimowej łyknie z 6do7 litrów ale tym ciągnikem się nie ora u nas tylko NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Kolego @baghis jeśli chcesz oszczędzać na paliwie bierz ursusa jeśli chcesz mieć komfort pracy bierz zetora chodz tak dużo więcej nie spali od ursusa i zetor chyba na pewno ma więcej km ile ma km 5314?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
5314 ma 52KM, a 7340 78KM...

No to na pewno będzie duża różnica w spalaniu a i zetor dużo więcej zrobi. Nie rozumiem porównywania 2 ciągników różnej mocy ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Kurcze trochę się kopłem.... 5314 ma 72KM... sorki za pomyłkę ;), już poprawiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Kurcze trochę się kopłem.... 5314 ma 72KM... sorki za pomyłkę ;), już poprawiłem

Aha to już co innego. Ursus będzie mniej palił i pewnie ma mniejszy uciąg od zetora a zetor ma komfort.

 

Jak komuś tak strasznie nie zależy na spalaniu może wlać te 2l więcej i mieć komfort ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Znów aż takiej różnicy w komforcie nie ma...Zetor będzie miał większą kabinę, a Ursus mniejszą, ale ja i tak jestem za 5314... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj