baghis

Ursusa 5314 czy Zetor 7340

Polecane posty

elwis2    14

Ale jeden z forumowiczów się wypowiadał że orały te dwa ciągniki takimi samymi pługami i oba spaliły całe zbiorniki, tylko zetor ma większy zbiornik 120l a ursus 80l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Hehe a ja teraz mogę napisać, że też robiłem taki test i Zetor wyszedł lepiej. Zmyślać to każdy potrafi. Niech ten forumowicz udokumentuje nam przebieg tych "testów", wtedy porozmawiamy :D


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
Ale jeden z forumowiczów się wypowiadał że orały te dwa ciągniki takimi samymi pługami i oba spaliły całe zbiorniki, tylko zetor ma większy zbiornik 120l a ursus 80l.

Wiesz co moim zdaniem to zetor 7340 ma zbiornik o pojemności ok 90l. 120l to ma 7341 ale tego nie ma co porównywać do ursusa. Druga rzecz to jest to ile zaorał zetor a ile ursus. Ursus w ciążkiej robocie nie spali wcale mniej od zetora nie ma na to szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Piszecie dużo o komforcie, że Zetor ma lepszy komfort od Ursusa. Kabina w Zetorze na pewno jest większa. Ale jeśli chodzi o wyciszenie to jest to samo, nawet powiem, że w Ursusie jest ciszej (Zetor ma głośniejszy silnik niż Ursus). Jeśli ktoś ma klaustrofobie to niech bierze Zetora :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

taaaaaa......k i niech siedzi nisko miedzy kołami ursusa i g...widzi co sie dzieje dookoła :D a co do głośności to nie prawda, bo specjalnie sprawdzałem i ciężko ocenić w którym ciszej, i chyba ciszej w Zetorze bo nie przedostają się odgłosy pracującęj skrzyni, co w Ursusie słyszałem wyraźnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co sobie kupic?-Kup sobie ciagnik a najlepiej to tego Ursusa 5314 bo to w koncu POlskie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

bierz zetora, a najlepiej to John deere'a ;)

 

kolejny ban na 3 dni

Edytowano przez majranjd

DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0808    0

bierz zetorka bo ursus to wielka kupa złomu

 

za takie coś ewidentny ban na 3 dni

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

Powiedział co wiedział i uciekł z AF hahha

No właśnie czemu tak piszesz mi sie tam ursus bardziej podoba i jak to ursus wiele potrafi heheh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

nad czym tu się zastanawiać tylko ursus zetor zechla 2 razy tyle w lżejszej robocie a pozatym nic więcej nie oferuje co i ursus ciągniki podobne wyposarzenie masy uciag wyposarzenie dlatego ze względu na najwazniejsze kryterium spalanie wybrać ursusa, a waryjność to pojecie względne znam urzytkoników jednych i 2gich i obaj na awaryjność nie narzekają ze ciągniki dobre i się nie psują tylko że posiadacze tych zetorów dodają zawsze ze mógłby palić mniej więc jak komus zależy na ekonomice to wiadomo co wybierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Ursusa 1614 160km i pali mi ok 15 l na godz. J jest w turbine to jest wygarnięcie i leci 40km/h A gdy orałem 360 na glinie to spaliła mi 60 litrów i jednego dnia nie skończyłem a tym 2 godz i po orce im większy ciągnik tym bardziej ekologiczny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martinos    0

zetor tez dobra maszyna ale te ursusy sa lepsze mniej spalaja ropy sa ekologiczne a chyba ze nie ma w kabinie tyle miejsca co w zetorze i komfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

ten 7340 przy ursusie 5314 to nie ma startu . Ursusowi jeszcze szerokie gumy założyć i "nie ma mocnych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilW    3

Chrzestny ma 5314, 96 rok pracuje ponad 500 mtg w roku awarie to zajechana pompa oleju w skrzyni i jakieś tam simmeringi a wiosną 2010 roku zjarała się kabina. Zwarcie instalacji elektrycznej. Ciągnik jest w miarę żwawy,ciąga pług 3x40 na gliniastych ziemiach, w podorywce 4x40. Komfort na całkiem przyzwoitym poziomie oczywiście przed pożarem. Jeśli już ktoś kupi przyzwoity ciągnik z komfortową kabiną to radzę ten wyłącznik gł. prądu założyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Zetora 7745 starszy i bez turbiny takiej jak 7340 również mam ciagnik Ursus 2812 na perkinsie. Wiem różnica okropna ale dam porównanie, Orka tymi ciągnikami Zetor 68koni i pług 3*35 a Ursus 38koni 2*30 Obciążenia silnika były na tym samym poziomie, Orały podobne kawałki, Na hektar wyszło tak Zetor 14 litrów na Ha a Ursus 18 litrów na ha. Ja Zetor ma odpowiednie obciążenie to nie jest takim smokiem. Tak samo będzie i tutaj z tyjm 5314 jak dostanie w dupe przy maszynie to i swoje wychla paliwa nie ma mocnych i moge śmiało powiedzieć że w ciężkiej robocie może troche więcej wypić od Zetora, fakt w lekkiej Perkins spali mniej. I za Zetorem przemawia już wszystko inne, Komfort, Podnośnik, Skrzynia, hydraulika, Przedni napęd włączany podczas Jazdy, Osobne sprzęgło WOM. No moze w Ursusie jest podnośnik precyzyjniejszy ale to tylko to.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148
Napisano (edytowany)

no rzeczywiście idealnie niemal te ciagniki jeden 68 koni i plug taki a drugi 47 koni i pług zapodłaeś jak łysy grzywa o kant kuli. Czemu mają służyć takie porównania ? Akurat wiem ile może wypić maksymalnie obciążony ursus o mocy 60 koni w pługu kverneland 3x40 oraz innych pracach lekkich. Jeden ciągnik ma pompę wtryskową rotacyjną a drugi tłoczkową. Trzeba sobie zadac pytanie ile ciagnik pracuje obciązony w 80 % i więcej a ile w 40 %. Opdowiednie obciążenie zetora to ile jest według Ciebie. Nie pisze że mam jeden czy drugi ciągnik ale patrzę realnie. Z jednym panem co ma oba ciągniki rozmawiałem i pwoedział że dziś drugi raz by zetora nie wzioł ponieważ pali więcej, ma go od nowości model 5320, poza tym jest zadowolony, komfort w kabinie zetor ma lepszy ale wystarczy podnieść siedzenie w ursusie i wiele spraw się rozwiązuje. Drugi miał mtz82 sprzedał bo mu sie skrzynia sypneła i wziął 7340 własnie to sprzedal go po 1,5 roku bo z tym samym pługiem co mtz nie mogł sobie poradzić przy pagórkach i twierdził że mu sporo pali, kupił więc belarusa którego ma już 4 lata i jest zadowolony. O awaryjności nie ma się co rozwodzić bo psuje się wszytsko we wszytskim w każdej marce. 5314 ma słaby uciąg ? Chyba tylko wtedy gdy ma te waskie opony 14,9 a wysokie, wtedy sie nadaje do redelnia ziemniaków bo inaczej jest zbyt zrywny w porównaniu do masy. Ludzie wy sie kiedyś pobijecie o to spalanie. Najlepsze jest to że najważniejszy w spalaniu jest kierowca a dopiero potem cechy drugorzędne. Tu nikt się nie dowie co lepiej kupić bo każdy będzie przechylał na swoją sttronę według upodobań/bo ma taki a nie inny ciągnik/ bo sąsiad itd. podobał mi się jedynie post @kuki19 który lepiej tego nie mógł ująć. Potwierdzam że ursus w lekkiej pracy cholernie mało pali i to dla mnie jest wyznacznik ekonomii nad resztą która jest podobna i podlega gustom każdego użytkownika. Raz tu przeważa na plus a raz tu, z tym że to koszt godziny pracy jest ważniejszy jak dla mnie i tylko z tego powodu kupiłbym ursusa 5314 niż 7340. Sam dokonałem takiego wyboru w 2004 roku. Przy obecnych ciągnikach prokukowanych ursus wypada marnie w stosunku do zetora

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc tak Ursus ma nie 47 koni a 38 to raz! ciągnie pług o szerokości roboczej 60 cm wynika że na 1 metr orki daje 63 konie (38 razy 0,6) Zetor ciągnie pług 3*35 przy 68 koniach czyli daje na metr orki 64,5 konia (68 razy 1,05) obciążenie ciągników jest bardzo bliskie z tym że Ursusek jedzie dużo wolniej a Zetor dużo szybciej co też wpływa na obciążenie większe na Zetorze, w każdym razie więcej juz te ciągniki u mnie nie pociągną, Obciążenie jest w granicach 80-95% czyli bliskie maksymalnemu i Zetor w taki spala na hektar mniej. Owszem jeśli będzie latał sobie z obciążeniem rzędu 30-40% to owszem spali mnie ale u mnie Zeotr jest do ciężkiej roboty a resztą zajmują sie inne ciągniki! Ja stałem też przy wyborze ciągnika między tymi dwoma i wszędzie Zetor jak dla mnie wygrywał, Ursus jest słabo rozwiązany, ta hydraulika w nich normalnie przysporza o bój głowy, Obrotowy pług przy takim Ursusie to jest rzecz niewyobrażalna a jeśli nawet Orać takim pługiem to na uwrociach jest kupe gimnastyki w kabine :/


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

sorry ubzdurało mi sie 3512. Nie ma sensu takie porównanie jest dziecinne i nic nie wnosi, a opony ? ich szerokość, ciśnienie, typ ? a stan silnika ? liczba korpusów i prędkość tez nie ma znaczenia ? nie da sie w ten sposób porównać ! to są dwa różne typy maszyn. Nawet głębokości nie ustawisz takiej samej. Ja Ci napiszę że na 1 ha moj 4514 w lekkiej ziemi kverneland 3x40 pole nie duże połyka przy obciążeniu niemal 100 % 8 litrów na godzinę przy jeździe 1 soszowa gdzie silnik schodzi do obrotów 1700-1800, z czego w godzinę niewiele braknie mi do zrobienia hektara, ba niech będzie zajmie mi to 1,5 godziny co daje wynik 12 litrów, i co ? jeden powie to mało drugi normalnie a trzeci sie będzie wykłócał że ziemia stawia opory inne bo jest lekka i co ? i ni jak się ma to porównanie do niczego, a 3512 pługiem uni gdzie jest inna masa pługa ciagnik opony i zapewne ciśnienie będę się cackał dużo dłużej bo nie ma napędu i wyjdzie że spali suma sumarum 20 % więcej paliwa na ha a marka ta sama. Nawet prównując orkę dwoma ciagnikami ddwóch marek różnych io podobnej mocy na tym samym polu i tym samym pługu dla mnie pomiary nie są miarodajne. Dają ogląd sytuacji dopiero gdy przy zachowaniu wszytskich kryteriów różnica w spalaniu wyjdzsie 15% albo więcej - wtedy można mówić o próbie porównania


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prędkosc Zestawu Zetora była szybsza, Zetor orał głębiej, opony w Zetorze diagonalne, w ursusie radialne, poślizg opon w Zetorze większy chociaż jest napęd, Ursus orał na siłowej co w ogromnym stopniu eliminuje poślizg. Nie wiem Jakie Ty masz ziemie czy góry ale u mnie przy 68koniach w Zetorze 105cm orki to max i to czasami zdrowo zejdzie mi z obrotów jak jakiejś rędziny złapie., znajomy ma właśnie 4514 na tym szerokim ogumieniu i ora 3*30 i też na wzniesieniach czsami nie dje rady i musi łapać za podnośnik... Ja Ci wierze że Twój 4514 przy pługu szerokości orki 120cm spali te góra 12 litrów na hektar bo jest to możliwe, sam wcześniej miałem pług 4*30 Uni ten stary i na równych polach szło nim orać i że nawet sobie radził a spalanie pewnie tez schodziło do 12-13 litrów (nie wiem nie mierzyłem) ale na górach musiałem odpinać ostatni korpus takze zrezygnowałem z tego. Wiem tak że w cięzkiej robocie Zetor nie pali więcej niż perkinsy ale to prawda że w lekkiej robocie Zetor spali więcej także u mnie tylko do Zetora należą ciężkie roboty.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djibiza11    0

Witam

Poszukuje Zetora 7340. Najlepiej jak by był z woj. łódzkiego rok 96-99 cena tak do 53 tyś. Może ktoś z was ma do sprzedania albo wie gdzie w łódzkim sprzedają zetory???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj