baghis

Ursusa 5314 czy Zetor 7340

Polecane posty

pioter    46

jeżeli stawiasz na ekonomie to 5314 jeżeli na komfort to 7340 ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Witam. Ja mam 4514- ta sama konstrukcja :), tylko że 5314 jest mocniejszy. Ursus jest bardzo ekonomiczny (silnik perkinsa). Mój 4514 pali ok. 17-18l na 1ha orki (pług Unia TUR 4*35). Ursus ma trochę słabszy podnośnik niż Zetor, ale podnosnik w Ursusie jest bardziej precyzyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilku    2

tak precyzyjny jak proca z gumy od majtek

 

ralf co to ma znaczyć ??? Jaki ciagnik posiadasz ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baghis    0

coolman napisz jaka jest wydajnosc pracy ursusa ile zaorzesz przez 1godzine i za jaka cene kupie 5314 nowego lub mlody rocznik np.2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1

Zetor o niebo lepszy a co do ekonomi to bym spekulowal wiadomo ze mocniejszy wiecej spali i komfort lux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Kurde, sorki, ze tak pozno Ci odp na Twoje pytanko. A więc tak: mój 4514 zaoruje ok. 4,5ha na dzień (mam jedno takie pole o tej powierzchni i zaoruje je w ok. 10godzin- razem z wykończeniem). 5314 zaorze na pewno więcej. Co do cen to nie jestem zorientowany w tej chwili. Na allegro widziałem ostatnio takie ursusy (używane jak i nowe). Mój, czyli 4514 z lat 1998-2000 chodzi średnio po 45tys zł (+/-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszP    0

ty chyba sobie żartujesz twoją wypowiedz to można tylko wysłać do maratonu uśmiechu:) ja zetorem 5340 takim samym pługiem orze 1ha w 75min. ;)

 

i pali mi 10l na 1ha

 

Nie pisz posta pod postem

Edytowano przez tommy66692
Post pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7
ty chyba sobie żartujesz twoją wypowiedz to można tylko wysłać do maratonu uśmiechu:) ja zetorem 5340 takim samym pługiem orze 1ha w 75min. ;)

 

i pali mi 10l na 1ha

 

Nie pisz posta pod postem

a ja 1 ha pługiem 3*30 w 1godz 20min orze zetorem 7245 przy wmiare dobrym kawałku.... to ja wcale na tym źle nie wychodze względem Ciebie gleby mam 4 klasy....i spale 11-12litrów

 

Edit a tak po zatym to wybrałbym zetora moim zdaniem wykonanie jest lepsze lepszy komfort itd jedynie mozę tracić na spalaniu wzgledem ursusa....


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Wybierz ursusa,miałem zetora 7745,teraz mam u5314 i mi nim się lepiej pracuje niż zetorem,a podnośnik niema taki słaby jak tu niektórzy gadają,zobacz w galerii z jakimi maszynami mój pracuje jak niewierzysz no i mniej spala paliwa to fakt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Słaby podnośnik, podnośnik są bardzo dobre w moim 3512 już belki pękały tysiące razy od ciężaru a podnośnik nie puszczał ja jestem za Ursusem 5314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

To zależy od gustu. :D Zetor będzie miał większy uciąg,więcej przełożeń,lepszy komfort,mocniejszy podnośnik.W Ursusie będzie mniejsze spalanie w lekkich pracach ale będzie słabszy komfort pracy. ;)

Chyba 5314 jest więcej od Zetorów 7340 i stąd ta opinia że Ursus lepszy.Dużo jest 7211 i mało kto na nie narzeka. :D A chyba 7340 ma podobną konstrukcję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszP    0

Fani ursusa to wiadomość do was nowe ursusy to badziew ;) wiecie skąd pochodzą części do tych uwielbianych przez was ciągników ??jeśli uważacie że ursus jest 100% made in poland to się grubo mylicie podruby perkinsa pochodzą z brazyli a prawie wszystkie odlewy są produkcji arabskiej :D jeśli to wam nadal nie przemówiło do rozsądku to rozmawiałem z wujkiem który pracuje w ursusie i mówił że jak 1 na 100 będzie (dobry) to i tak jest dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORION1    1

bierz Ursusa ja mam Zetora 7340 o gdyby nie przedni napę to bym nic nie zrobił. Ten ciągnik ma słaby uciąg byle co i schodzi z obrotów aczkolwiek jest to ciągnik zwrotny ale dużo pali szybko mth liczy bo w 40-45 minut a pali jakieś 8-10 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

No bo to nie każdy "wujek" mówi tak źle o soim źródle chleba... Ja tam zażartym miłośnikiem ursusów nie jestem, ale gdyby pracował w ursusie to starałbym się robić mu jak najlepszą reklamę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszP    0

3lata temu z tatą braliśmy traktor na sapard i wujek powiedział całą prawdę i osobiście odradzał kupno ursusa :D więc jestem za zetorem .Może i dużo pali ale i dużo robi ;) a co ci po ursusie jak pół roku będzie stał w garażu i nawet nie będziesz mógł nic przy nim zrobić bo pół wagi traktoru to kable :)jeśli już kupiłeś ursusa to zapisz sobie w ważnych telefonach numer do serwisu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0
a co ci po ursusie jak pół roku będzie stał w garażu i nawet nie będziesz mógł nic przy nim zrobić bo pół wagi traktoru to kable :D

Co?!?!?!?!?!?! ;):D :D

Ty chyba nie wiesz o czym piszesz!!! Ja mam 4514 i nie powiedzałbym, żeby był elektroniką naszprycowany. Wprost przeciwnie. Może Ursus w zestawieniu z JD, NH czy innym markowym traktorem to cudem techniki nie jest, ale prostoty budowy to nie można mu odmówić.

Sorry kolego, ale musze Ci to napisać - nie kompromituj się więcej takimi bezsensownymi wypowiedziami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj