mati9

Mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mati9    0

Chciałbym się dowiedzieć jak wyglądają w tym zawodzie praktyki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

Witam chłopaki możecie napisać do mnie na GG to wam opowiem bo właśnie w tym zawodzie sie ucze...

Walcie śmiało... Pozdrawiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

A co dokładnie chcesz wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

Witam chłopaki możecie napisać do mnie na GG to wam opowiem bo właśnie w tym zawodzie sie ucze...

Walcie śmiało... Pozdrawiem

 

To tak po krótce opisz jak działa hydraulika ze sterowaniem LS od maszyn lub jak ustawia się wydajność hydrauliki w ciągnikach z tłoczkową pompą oleju gdzie w większości służy do tego komputer ale nie zawsze!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

GINTERPOL Widzę że nie umiesz czytać ze zrozumieniem...

Chłopaka chciał sie dowiedzieć coś o zającach praktycznych np: Gdzie sie odbywają, co sie na nich robi, ile dni w tygodniu, czy można sie czegoś nauczyć i takie tam. A Ty ni z gruchy ni z pietruchy wpierniczasz sie z pytaniem w ogóle nie w temcie.

Co pewnie chciałeś mnie przetestować ?

MATI9 napisał do mnie i odpowiedziałem mu na wszystkie pytania związane z praktykami,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

masz rację.. trochę źle zrozumiałem :) . ale słyszałeś gdzieś o takich zajęciach (nie zającach) praktycznych?? sądzę, że tylko na szkoleniach serwisantów renomowanych marek można by się czegoś dowiedzieć. ale i tak nie zmienia to faktu, że nawet serwisant po szkoleniach nie ogarnie takich wiadomości i wychodzi na to że trafi się jeden na pięćdziesiąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Dzisiejsze szkoły mało czego uczą z takich typowych rzeczy związanych z mechaniką ;) chodziłem do technikum mechanizacji rolnictwa które miało ponad 60 hektarów no i tam z dwa razy może całą C-360 rozbieraliśmy i za jakiś czas składaliśmy ale tak to ogółem nic. Na sprzęcie można było tylko pojeździć ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

ralfMTX140 Dokładnie tak jak mówisz, na praktykach szkolnych nic cikawego sie nie nauczysz..

GINTERPOL- co do zajec praktycznych po za warsztatami szkolnymi to u mnie w szkole jest taka mozliwość (tylko jeden miesiąc w roku). Moja szkoła współpracuje z CASEem i mozna miec tam miesieczne praktyki w serwisie.

Ja osobiście zrezygnowałem z serwisu w CASEie i wybrałem sobie praktyke miesięczną w zakładzie naprawczym cieszącym sie duzym uznaniem wśród posiadaczy nowego sprzetu w którym skończyła sie gwarancja i wszelkich naprawy dokonują własnie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati9    0

Tak dawid0605 wszystko mi napisał . ja w tym roku wybieram się do szkoły ZSR Grabonóg woj. wielkopolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

u nas na tym kierunku na warsztatach szkolnych przez pierwszy semestr byliśmy na obróbce ręcznej a w drugim jesteśmy na spawalni i kuźni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

od kilku lat w szkole rolniczej w Swarożynie jestem jednym z nauczających na kursach kombajnistów.. prowadzę zajęcia praktyczne i zapewniam kombajny na jazdy.... jak omawiam tematy które są dla mnie proste jak budowa cepa to z grupy około 10 osób czasem jeden nie ma bałaganu w oczach i wie o czym mówię... a tak informacyjnie to w tym roku kurs kombajnisty zaczyna się 14 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

u nas na tym kierunku na warsztatach szkolnych przez pierwszy semestr byliśmy na obróbce ręcznej a w drugim jesteśmy na spawalni i kuźni

Czyli masz tak jak na kierunku mechanizacji rolnictwa praktyki ;) też tak mniej więcej miałem


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Czyli dobrze pamietam to co robiłem w poszczegolnych latach :D


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182
:D a co robiliście tak mniej więcej na warsztatach , bo my to robimy to co na co jest zamówienie ale ogólnie lepsze to niż nic bo przynajmniej ma się jakiś kontakt z spawarkami i jakoś się spawa :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Znaczy my ogółem spawaliśmy cały czas, albo robiliśmy jakieś haczyki przez jeden semestr na zamówienie a tak to robiliśmy w polu, kamienie zbieraliśmy, pomagaliśmy przy opryskach, sprzęt myliśmy a czasem siedzieliśmy :D


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

na razie to jestem w pierwszej klasie to w pierwszym semestrze siedzieliśmy lub malowaliśmy maszyny szkoły :D :lol: a teraz to siedzieć się nie da za dużo pracy jest B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Wiadomo wszystko zalezy od prowadzących. Najlepiej nam się robiło z 4 lata starszym od nas prowadzącym. Najlepiej się z nim można było dogadać i zawsze szukał roboty żebyśmy mieli coś do roboty a jak znalazł to ciekawe zajęcia były ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

u nas też z niektórymi się można dogadać a z niektórymi nie za bardzo czyli jak w szkole :P ale i tak lepszy taki kierunek niż nic , a ty potem poszedłeś do jakiegoś technikum uzupełniającego czy coś czy tylko na tym kierunku zakończyłeś edukacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Mi nie było potrzebne technikum uzupełniające bo skończyłem dziennie 4-letnie technikum mechanizacji rolnictwa a teraz studiuję na uniwersytecie technologiczno-przyrodniczym kierunek rolnictwo również dziennie przez 3.5 roku


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

sorry źle cię zrozumiałem i myślałem że byłeś na tym kierunku co ja ;) mam nadzieje że cię jakoś ta moją ostatnią wypowiedzią nie obraziłem czy coś B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez liducha8
      Witam,
      czy kto z Was zdaje egzamin w styczniu?
      Testy rozwiązuję non stop ale nie wiem gdzie znaleźć na stronie szkoły CKeduka rozwiązania zadań z egzaminu praktycznego, podobno są umieszczone  ???  
       
    • Przez Natka95
      Cześć wszystkim,czy ktoś zdawał egzamin przez ck-edukat w Rozprzy?
      Mozecie powiedzieć jak odbywa się taki egzamin, czy jest trudno? Materiału jest bardzo dużo. Czy egzaminy się powtarzają z poprzednich lat?jak wyglada praktyczny?
    • Przez Roksana89
      Witam czy zdawał ktos już egzamin praktyczny ról 04 w styczniu 2023?
    • Przez Aniutka
      Czy zdawal może, ktoś egzamin w czerwcu praktyczny lub bedzue zdawał w sobotę rano?? 
    • Przez Rolnik0404
      Witam.Szukam praktyk na kursie Rol04,proszę i kontakt.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj