MrValterka

Pottinger Siloprofi II

Polecane posty

MrValterka    4

Witam.

Co sądzicie o tej przyczepie, udany model Piottingera czy klapa?

Łąk będziemy zbierać około 40ha 4, 5 razy w roku na nowych łąkach.

Z tego co wiem ma ładowność 8ton i 40m3 oraz 37 noży.

Na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie?

Jak widzicie tą zbierającą z ciągnikiem 120-140km?

Jaki ma rodzaj zarządzanie hydrauliką?

Po Ilu sezonach trzeba wymieniać noże i jaki jest ich koszt?

Czym się różnią noże gdy są w dwóch rzędach od tych co są w jednym rzędzie i co to jest

wyłącznik krańcowy załadowania skrzyni?


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Mój znajomy ma jednak jego jest większa od mojej przyczepy więc siloprofi II ma raczej 50m3. U niego pracuję z 110 konnym Case. Ogólnie moc którą podałeś starczy do 50m3. Ja rok ciągałem 40 914 i jakoś to szło ;) Co do hydrauliki to widziałem że ma panel i bodajże 3 przewody hydrauliczne. Co do noży to zależy dokładnie jaki model ale 150zł trzeba liczyć. Pochodzą kilka sezonów a i spokojnie co sezon można ostrzyć na magnesówce. Ja mam noże w jednym rzędzie i bardzo dobrze tnie, ale niewiem które rozwiązanie jest lepsze. Wyłącznik to taka blaszka z czujnikiem. Jest na końcu przed wałkami. Trawa gdy dojdzie do końca to składa to blaszke a Ci świeci się kontrolka że już trawa jest na końcu przyczepy i żeby już nie posówać taśmy.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ja mam Siloprofi II z 91roku. Ładowność 8t, 33 noże w dwóch rzędach. Elektrohydrauliczne sterowanie, działa to tak że są dwa węże hydrauliki, jeden podlączasz pod rozdzielacz a drugi pod gniazdo '0' czyli szybki powrót prosto do skrzyni bez rozdzielacza. Włączasz sobie rozdzielacz w ciągniku tak aby cały czas dawał ciśnienie oleju do przyczepy a on sobie swobodnie wraca do skrzyni. Jak chcesz coś przesterować to tylko przełączasz pstryczek na konsoli i elektrozawór 'wysyła' olej do odpowiedniego obwodu(np. klapa, dyszel, taśma, podbierak, noże). Bardzo wygodne i proste w obsłudze, przynajmniej tak jest u mnie ;)

U mnie chodzi w tej przyczepie Proxima plus 90KM i spokojnie daje rade tylko jak pryzma ma z 1.5m to jest problem wiechać bo przód lekki. Noże ostrze raz w sezonie i to w zupełności starcza. Zbieram trawe z 20ha łąk.

Kupując taką przyczepe trzeba uważać na to czy rama nie jest pęknięta zaraz za podajnikiem jak się skrzynia zaczyna, druga sprawa to czy podajnik jest bardzo wytarty, wybity itp ale to w innych też trzeba sprawdzać. Dużo o stanie przyczepy może powiedzieć koło zębate od podajnika, jak bardzo przeciągnięte zęby to trzeba sie dobrze zastanowić. U mnie było tak że przy zbiorze 3 pokosu za dużo chciałem nabić i mi podajnik oderwało od ramy i przekrzywiło. W następnym sezonie sie łożyska i końcówki wałków dozujących rozwaliły, żeby zrobić to cały tył trzeba rozebrać :(

Ale ogólnie przyczepa godna polecenia, jakbym miał drugi raz kupować to napewno byłby to Pottinger i jeśli nie coś nowszego to też Siloprofi ale w lepszym stanie i młodsze.

Edytowano przez bodzio1108

Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

Na allegro jest siloprofi II za 16 800zł bardzo ładna się wydaje, ale nie widziałem jej na żywo. A możliwe ze jest ona z 2000r. ? I ile takich zbierających będzie z jednego hektara o trawie około 70cm?


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Daj linka do tego ogłoszenia. Raczej nie możliwe że Siloprofi II z 2000roku za 16800 tylko. Jeśli wogóle były te przyczepy jeszcze w 2000?? Siloprofi II lata budowy 1990-95r to powyżej 20tyś trzeba dac za coś w dobrym stanie. No chyba że Siloprofi I to masz połowe noży, burty nie są w nich pełne do samej góry tak jak to jest w Siloprofi II no i sterowanie tylko hydrauliczne na rozdzielaczach. U mnie przy takiej trawie jak piszesz to mieści sie w przedziale 3 max 4 przyczepy z ha. Wszystko zależy od noży, im drobniej pocięte tym więcej wejdzie. Znajomy ma właśnie Siloprofi I to z hektara też takiej trawy na 5 przyczep zabrać nieraz nie może. U niego chodzi z JD 6630 a łąk ma prawie 100ha :D:D i dwa pokosy zawsze ida w pryzme a reszta dopiero w baloty.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Faktycznie taka sama jak moja, z wyglądu o wiele gorsza nie jest od mojej. Ciekawe jaki stan jest na żywo bo cena jest dość zachęcająca. Musiałbyś ją obejrzeć i pogadać z gościem bo na zdjęciach nie jest zła. Ale rok to najwyżej 92 a nie 2000 :D

Jakbyś jechał ją oglądać to daj znać bo ja do brzezin mam góra 50km ;)

Ja niewiem czemu takie tanie te przyczepy tutaj, patrzyłem kiedyś troche na zagranicznych stronach to nawet po 7tyś euro takie stoją

Edytowano przez bodzio1108

Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

w jednym rzędzie noże lepiej tną materiał a gdy są podzielone na dwa rzędy to w drugim już tak nie tnie

a co do maszyny lepiej kup z rotorem a nie grzebieniową z rotorem jest mniej problemów i lepsza wydajność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

A o długość sieczki mi nie chodzi, mam paszowóz wiec on też potnie a jak znów bedzie mocno pocięte to u krów kwasica sie wrąbie. A jakie są problemy z tymi nożami grzebieniowymi? A tą ile można zrobić max kursów jak na polu pryzma 3, 4?


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Z tym to racja że nie powinno być zbyt drobno tym bardziej że w wozie będziesz mieszał ;)

Ja w tym roku robiłem kursa w 20 kilka minut. Zbiór i rozładunek trwał 15minut i reszta to dojazd w obie strony, z końca łąki do pryzmy z 1.5km równą drogą. Więc jeśli pryzma na łące to w ciągu godziny 4 powinieneś dać rade a 3 to z palcem w nosie. Zostaje tylko kwestia dobrego ubicia.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

140 km z rotorem to śmigasz ino tak 7 /10 minut na załadunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

No to u mnie załadunek też dłużej nie trwa ;)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

Jeżeli stan rzeczywisty tej samozbierającej będzie pozytywny to pewnie zawita u nas już nie długo, a jak nie sprosta zadanej przez nas wydajności to pewnie zmienimy ją na większą z rotorem. Dzięki koledzy za informacje :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

tak, jest jeszcze w niemczech, ale jak byśmy ją kupili teraz to od razu jedzie do nas a nie do łodzi :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALEK111    0

WITAM . A co myslicie o przyczepie POTTINGER EUROPROFI II z2001 roku

Edytowano przez ALEK111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

Tamta została sprzedana, wiec kupiliśmy claasa 35m3. Wiec koniec tematu :D

Edytowano przez MrValterka

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Moscov
      Witam. Mam problem z przyczepą Claas CARGOS 9400, przy ciągniku fendt 936.Przyczepa jest sterowana z isobusa. Po podłączeniu kabla, coś się jakby wyświetla, ale w ustawieniach ciągnika, w opcjach isobusa, pole Pobierania programu przyczepy jest puste i stoi na 0%. Iso-messages na poziomie 185-195.Jakies pomysły gdzie w ogóle zacząć szukać? 
    • Przez Type255
      Witam,
      To mój pierwszy post i witam wszystkich.
      Czytałem nieco zanim napisałem ale mam wątpliwości i proszę tych co wiedzą coś na ten temat o poradę.
      Przyczepy potrzebuję w cenie powiedzmy do ok.5000 PLN ale widzę ze można i za 3-4 tys. kupić. Zamierzam zbierać tylko siano na powierzchni do 2ha.
      Celuję raczej w polskiej produkcji przyczepy z racji większej dostępności części z podbierakiem hydraulicznym. Nie wiem do końca jak to jest z wielkościami ale dla mnie to jak najmniejsza bo pole mam blisko i nie ma problemu zwozić siano na kilka razy. Dmuchawę mam.
      Przeglądając sieć natrafiam najczęściej na modele z Mirosławca T-010, T-050, T-072 i każda ma jeszcze dodatkowy numerek po ukośniku np. T-010/5. Czy ktoś może mi powiedzieć co to oznacza i który typ będzie dla mnie najlepszy?
    • Przez bamber14
      Wujek chce kupic przyczepe samozbierajaca class sprint 4000 s ale chcialby wiedziec jakie jest zapotrzebowanie mocy i jaka jest minimalna szybkosc walka ?. Bo na przyczepie cos tam pisalo ale nie wiadomo o co chodzi a na necie nie umiem znalezc
       
      Z góry dzieki
    • Przez ŻakowskiSławomir
      witam, ma ktoś taką przyczepę lub był oglądać tą z ogłoszenia? jak się sprawują te przyczepy? jak z dostępnością części? na co uważać przy zakupie? jaki jest koszt wymiany podłogi w takiej przyczepie? pozdrawiam  https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-samozbierajaca-CID757-IDV3Hv3.html?isPreviewActive=0&reason=observed_ad&sliderIndex=2
    • Przez sebastian1224
      Witam mam problem z posuwem w swojej przyczepie Claas sprint 445s 
      Mianowicie chodzi o to że nie mogę cofnąć taśmy 
      Chodzi tylko do przodu i to tylko z jednego guzika a z guzika który jest do cofania nie chodzi 
      Ktoś miał z was taki przypadek i wie na czym polega usterka?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj