mocek14

Prasa rolująca New Holland

Polecane posty

mocek14    0

Witam

Mam zamiar kupić prasę new holland'a do 13 tysięcy co sądzicie o tych prasach.

Może ktoś używa takiej prasy to coś podpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocek14    0

Prasy które mnie interesują to min. 835, 865, 841 w każdym bądź razie zmienno komorowa łańcuchowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

ja mam 841 i jest ok[po wymianie łańcuchów, prowadnic]. Ciekawa propozycją jest 835....zamiast dolnych łańcuchów w 841[koszt w grene około 300 za sztukę http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/166207 + prowadnice około 130 za sztukę] ma w podłodze duży walec. Jest to o tyle dobre gdy będziesz miał ją na owijanie siatką-bela na siatce nie uszkodzi ci się przy wysypie. Jeśli będziesz miał ją na sznurek to wtedy nie ma znaczenia czy na dole walec czy łańcuchy. Poza tym dojdzie zapewne koszt górnego łańcucha około 2700 http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/166169 .Podaje ceny, gdyż handlarze z reguły sprzedają z starymi rozciągniętymi łańcuchami. 865 nie wiem co ma dole....ale zapewne walec...ma szersze opony i podbieracz, a więc na podmokłych terenach nie będzie się zapadać. Z tych wszystkich 3 jakbym miał ponownie wybierać to zapewne byłaby 865[szerokie ogumienie] i siatka. 835 ma węższy podbieracz i standardowe "balonówki" tak jak 841, przez co na łąkach robi koleiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocek14    0

dzięki za informacje i interesuje mnie jeszcze czy te prasy dobijają dobrze słomę i siano pod koniec bo znajomy mówił ze jest z tym problem i że są awaryjne. Wymiana łańcuchów to dość spory koszt i ile one wytrzymają po wymianie.

Edytowano przez mocek14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radzio18    0

witam urzytkuje prase nh 835 ubija ona bele jak kamienie cieszko ruszyc samemu poduszki jak sie spierdziela to pasuja od tira a łancuch jest drogi ale wytrzuma 4 lata w zaleznosci od ilu bel robisz

 

wiec ja jej bym nie zamienił na zadna sipme czy metalfach

jest ona letka na ciagnik ciagam ja mf255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocek14    0

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące tych pras a mianowicie jaki są tam łożyska słyszałem że są w wymiarach calowych a z tym ubijaniem tak myślałem ze to kit albo coś nie tak z jego prasą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radzio18    0

łozyska ale to zaden problem mi jak narazie po 8 latach walneły dwa zawiozłem do tokarz przerobił mi na polskie był to koszt ok 60 zł a do ubijania nie ma lepszej a po zatem to niemiecka jakosc a w polskiej metalfachu słoma staje jak zasucha a tu idzie tylko łoskot a opony tesz ma szerokie nie to co w deutfahrach wiec ci polece ja jak cos jeszcze to pytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy86    9

Zastanawiałem się nad zakupem NH 835 ale obejrzałem dwa filmiki na youtube i się do niej zniechęciłem. Bale wychodziły im strasznie krzywe, z jednej strony ładny, a z drugiej kapeć, jednemu kolesiowi bal po wyrzuceniu odtoczył się i od razu stanął pionowo, taki był krzywus. Zastanawiam się czy to kierowcy tacy zdolni czy tą prasą tak ciężko jest zrobić prosty bal?

 

Radzio18 od jakiej ciężarówki dopasowałeś poduszki? Bo słyszałem, że oryginały po ponad 2 tys sztuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocek14    0

Dzięki za wyjaśnienie co i jak bo różne są opinie a mi chodziło właśnie o kogoś kto użytkuje te prasy i wie co z czym na razie jestem przekonany będę szukał jakiejś na allegro, mam kilka na oku ale muszę jechać i je obejrzeć dzięki za pomoc odezwę się jak coś znajdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

ja mam 841 i jest ok[po wymianie łańcuchów, prowadnic]. Ciekawa propozycją jest 835....zamiast dolnych łańcuchów w 841[koszt w grene około 300 za sztukę http://www.sklep-gre...ducts_id/166207 + prowadnice około 130 za sztukę] ma w podłodze duży walec. Jest to o tyle dobre gdy będziesz miał ją na owijanie siatką-bela na siatce nie uszkodzi ci się przy wysypie. Jeśli będziesz miał ją na sznurek to wtedy nie ma znaczenia czy na dole walec czy łańcuchy. Poza tym dojdzie zapewne koszt górnego łańcucha około 2700 http://www.sklep-gre...ducts_id/166169 .Podaje ceny, gdyż handlarze z reguły sprzedają z starymi rozciągniętymi łańcuchami. 865 nie wiem co ma dole....ale zapewne walec...ma szersze opony i podbieracz, a więc na podmokłych terenach nie będzie się zapadać. Z tych wszystkich 3 jakbym miał ponownie wybierać to zapewne byłaby 865[szerokie ogumienie] i siatka. 835 ma węższy podbieracz i standardowe "balonówki" tak jak 841, przez co na łąkach robi koleiny.

jestem ciekawy ile ten łańcuch za 2700zł wytrzyma jak ja szukałem to nie było w polsce a jak ktoś miał mi przywieź z zagranicy to ponad 7 koła chcieli oczywiście za nowy

ogólnie prasa dobra(841) ale do c-360 za duża (jeżeli chce się zrobić dobrego balota) 80 potrafi przy niej zakopcić. jak potrzeba to mam taka na sprzedaż!!! więc pisać za małe pieniądze ja opyle obecnie na allegro jest za 6700 :D sprzedaje bo mam JD 550 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radzio18    0

witam od tora normalnego ceba jakies 7oo zł za jedna a to czy ładnie ubije zalezy od kierowcy - operatora a z kad chłopcy jestescie moge dac namiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

@Filipoo górny łańcuch u mnie chodzi bez zarzutu już 3 sezony[ponad 3500 belek]. Na dolnym się przejechałem, bo zakupiłem w ubiegłym roku od Chojnowskie łańcuchy i niestety po 200 belkach zostały z niego strzępy. Teraz dolny mam również z grene i jestem zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

a ten od 835 w grene jest za 900zł tyle ze szczebel jest co 3 ogniwko a nie co drugie ale tańszy, nikt pewnie nie próbował takiego założyć a ja to polecę bo mam tez założony łańcuch i szczebel mam co 3 ogniwko i jest dobrze.

@boo45 a nie myślałeś zdemontować na tych dolnych łańcuchach te wystające zęby???(chyba wiesz o co mi chodzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radzio18    0

a Filipoo mam pytanko masz prase 835?

a ile czasu masz ten łancuch załozony i czy nie ubija bel ona słabiej bez kilku szczebelkow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

@Filipoo bez tych zębów-zabieraków jest gorzej szczególnie przy krótkim materiale....przerabiałem już to. Co do ogniw na górnym....to tak na "chłopski rozum" łąńcuch powinien bardziej dostawać po d... jeśli jest więcej ogniw[łączących szczeble] wtedy siła jest bardziej rozłożona chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

a Filipoo mam pytanko masz prase 835?

a ile czasu masz ten łancuch załozony i czy nie ubija bel ona słabiej bez kilku szczebelkow?

 

nie nie ja mam 841 i miałem oryginalny łańcuch gdzie szczeble były co dwa ogniwka( szczeble- ogniwko-ogniwko-szczebel) w poprzednim poście trochę źle napisałem) a teram mam inny łańcuch i szczeble są co 3 ogniwka i powiem ze różnicy w ubijaniu nie zauważyłem, jest mała różnica ale w drobnym materiale (balot nie jest ładny równy tzn gładki tylko poprzecznie pofałdowany, tez to występowało przy oryginalnym łańcuchu ale fałdowania były mniejsze)

łańcuch od 841 a 835 różni się właśnie rozstawem szczebli 841 ma co 3cie ogniwko(czyli co 2) a 835 ma co 4te ogniwko (czyli co 3)

wiec jeżeli 835 dobrze ubija to 841 tez musi teoretycznie.

łańcuch u mnie założony (ten o większym rozstawie szczebli)jest ponad rok za wiele ta prasa na tym łańcuchu nie zrobiłem, 60 sianokiszonki, 110 siana i jakieś 50 słomy, dlaczego tak mało? bo jak każdy użytkownik (NH841) wie ze ta presa potrzebuje trochę koni w ciągniku, a pech chciał ze w trakcie sian 80 zaczeła odmawiać posłuszeństwa wom wysiadał, wiec były dwie możliwości szybko robić 80 ( a dobrze wiedziałem ze jak zacznę rozbierać to tydzień zejdzie i jeszcze przy kasie nie byliśmy wtedy)albo kupić inna prese i wybraliśmy to drugie, pół dnia poszukiwania, szczęście dopisało i tanio sie znalazła JD550 ^^

 

@Filipoo bez tych zębów-zabieraków jest gorzej szczególnie przy krótkim materiale....przerabiałem już to. Co do ogniw na górnym....to tak na "chłopski rozum" łąńcuch powinien bardziej dostawać po d... jeśli jest więcej ogniw[łączących szczeble] wtedy siła jest bardziej rozłożona chyba?

zgadza się szerzej rozstawione szczeble czyli ich mniejsza ilość na danym odcinku= większa siła rozciągania na ogniwie przymocowania szczebla.Ale mimo wszystko te łańcuchy nie są robione na tysiąc belek( chociaż na pewno by się znalazł agenty co by nowy łańcuch przywiózł w kawałkach po właśnie tym tysiącu bel).

Te dolne łańcuchy to są dobre i nie dobre, żeby uznać ze są dobre to najpierw trzeba się nauczyć żyć z tą maszyną... następny plus to - w 99% nie możliwe jest zatrzymanie się beli w komorze właśnie dzięki tym zabierakom...

Ale na minus jest wycieranie się tych listw pod spodem ( ja cały czas myślę dlaczego ten łańcuch trze po tych listwach a nie toczy się na rolkach zewnętrznych? nie było by wycierania się i zmniejszył by się opór znikło by w pewnym % tarcie.

@boo45 rozumiem ze miałeś zdemontowane te zbieraki a listwy pod łańcuchami miałeś założone? ja bym jeszcze te listwy wyciągnął i wyciął z grubej blachy ( takiej grubej by łańcuch toczył się na rolkach) paski szerokości wewnętrznej łańcucha co o tym myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

dolne łańcuchy miałem bez zabieraków w ubiegłym roku....jak po 200 belkach z nowiutkich "szajs" łańcuchów z chojnowa zostały strzępy. Prowadnice miałem z poliamidu+olej 2cm i się nie przetarły a łańcuch tak. Wziąłem stary górny poodcinałem te "klamry" do łączenia belek pociąłem na odcinki i założyłem na dół. Najciekawsze że ten składany przeze mnie dolny wytrzymał do końca sezonu bez pęknięć[około 900 belek]. Najgorsza była jednak jesień->tj krótki materiał....musiałem wolniej jeździć na większych obrotach. Kolejnym minusem było to, że po odcięciu tych "klamr" porobiły się ostre krawędzie i pocięły mi poliamid....dlatego na ten sezon mam dolne z grene+ zamówione prowadnice do dolnego z grene[mają być na początku kwietnia].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocek14    0

Witam nie odzywałem się długo bo szukałem znalazłem i mam prasę a z prasą (Nh 865) pojawił się problem.

1 łańcuchy zwijające są luźne czy można je napiąć i są różnej długości jeden zwisa bardziej od drugiego

2 nie wiem jak ustawić owijanie siatką a konkretnie ilość owinięć

Edytowano przez mocek14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

to chyba to samo co BR 6080 czyli prasa łańcuchowa bez rotoru i jednego walca inicjującego podobna z ogólnej budowy do Krone 130 B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj