kaitracid

ruszta żeliwne prosze o pomoc

Polecane posty

kaitracid    0

Witam

Na początku chciałbym się przywitać z użytkownikami Tego forum. jest to mój pierwszy post i od razu zaczynam od pytania( prośby), a mianowicie chodzi mi o ruszta żeliwne. jestem w trakcie modernizacji sektora porodowego i mam mały problem, handlarz który miał mi je przywieść z Danii wystawił mnie do wiatru. Posadzka i kanały mam wylane a rusztów nie ma. I tu jest moja prośba do Was poszukuje rusza żeliwne o wymiarach 90cm X 40cm trzeba mi 170szt. Jeśli ktoś ma takie na sprzedaż lub wie kto ma do opylenia proszę o kontakt 508060011 lub na pw. zapłacę, nadpłacę, przepłacę :) P.S. Dodam ze wszystkie ogłoszenia w sieci już obdzwoniłem i lipa.

pozdrawiam Damian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foster    2

Znalezć ruszta żewliwne nie jest jakimś problemem. Większość firm wyposażeniowych z reguły ma je w ofercie. Oczywiście trzeba poczekać na zamówiony towar, szczególnie przy dutchmanie.

 

Moim zdaniem ruszt żeliwny jest dobry pod lochę ale nie konicznie dużo lepszy od innych rozwiązań. Plusem jest szybkie wychładzanie powierzchni co sprawia że prosiaki nie leżą obok maciory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalzdw    0

niby dlaczego ruszto pełne pod maciorę

przecież ruszto żeliwne ma za zadanie schładzać maciorę i zmniejszyć obrywanie sutków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

chodzi ci o ruszt zeliwny ktory ma mniej otworow? bo chyba nie o posadzke betonowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

mam rozumiec ze wolalbys pelny ruszt plastikowy niz zeliwny? a co nie sprawdza ci sie zeliwo bo ja jestem bardzo zadowolony z jakiej firmy masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Z tego co widzę to w nowych porodówkach jest właśnie pełna plastikowa płyta pod lochą. Ty odrazu chciałeś żeliwo?

U mnie czasem zdarza się oberwanie sutka u lochy, nie jest to częste bo na każdą grupę 7 loch jest to średnio 1 sztuka, ale jednak się zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

tak ja od razu chcialem zeliwo z tym ze u mnie jeszcze sutka nie urwolo bo pod wymieniem lochy mam ruszt bardziej pelny tylko pare jest szczelin dopiero gdzie sie zalatwia sa same szczeliny i bardzo dobrze kal przepada a u ciebie na 7 loch jedna sutka urywa to bardzo duzo widocznie masz zly ruszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

ja mam pod całą lochą taki sam ruszt. Jeden sutek na 7 loch to nie jest tak strasznie dużo, zwłaszcza że one nie są tak naprawdę urwane tylko naderwane i do następnej laktacji się regenerują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ja na 3 z 6 mam żeliwny pod lochą a na reszcie plastykowy, i z tym urywaniem jest tak w moim przypadku że nie zdarza się to często ale na 50 loch może z 3 szt. sobie naderwą sutki.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja modernizując porodówkę uwierzyłem w gadanie o schładzaniu lochy itd, po wprowadzeniu zwierząt szybciej to żeliwo wyrzuciłem niż wstawiłem. Mam na zbyciu 24szt nowego rusztu 60x40 firmy bodajże durofarm:) Pod lochę wg. mnie najlepszy jest ruszt z tworzywem antypoślizgowym (big dutchman) ma to chyba w swojej ofercie, lochy się nie ślizgają i oranicza się przy tym znacznie skaleczenia i stres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

moze ja mam jakies lepsze te ruszta czy co ? sutkow nie urywaja nie slizgaja otarc bokow i nog tez nie powoduja u mnie sie spisuja b dobrze ja zadowolony lochy chyba tez choc na pewno wolalyby zielona trawke i ziemie do rycia pozniej slome a co dopiero nasze ruszta ktore mam z biga a te o ktorych piszesz to oni mi tych specjalnie nie polecali i pewnie sa dobre ale i drozsze

dokladniej czemu je wyrzuciles?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lochy urywały sutki na potęgę, krew się lała strumieniem:/ pewnie wina rusztu, zauwazyłem że miał dość ostre krawędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

dobre chodz do czegos sie przydadza a zaloz je bez topienia bedzie wygladalo bardzo oryginalnie nikt takich by nie mial

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj