BYCZEK7

Ogrzewanie kabiny w 3512

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BYCZEK7    0

ja założyłem webasto od stara noi nagrzewnice od dużego fiata a jak u was można to zrobić?????????? :):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

A z którego roku masz ursusa i jaka ma podłogę i kabinę?

Bo do mojego 1997roknie da się założyć bo od nowości kabina była nie szczelna i sie nie opłaca.

Ale w ursusach powyżej 98roku jakieś tam ogrzewanie jest tylko czy ono coś grzeje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krynio    2
ja założyłem webasto od stara noi nagrzewnice od dużego fiata a jak u was można to zrobić?????????? :):D

 

Napisz a najlepiej opisz co przerobiłes i gdzie to upchnołes fotki mile widziane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78
A z którego roku masz ursusa i jaka ma podłogę i kabinę?

Bo do mojego 1997roknie da się założyć bo od nowości kabina była nie szczelna i sie nie opłaca.

Ale w ursusach powyżej 98roku jakieś tam ogrzewanie jest tylko czy ono coś grzeje?

 

jezeli masz problem z nieszczelna kabina to ci powiem ze moj znajomy poradzil sobie z tym tak ze kupil pianke uszczelniajaca (taka jak do okien) i uszczelnil tym cała kabine :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

W tej kabinie od samego początku było nieszczelnie mi chodzi że mam nie szczelne drzwi i tylną szybę a przecież tego nie zapiankuje i wogule kabina jest wadliwa jak się jedzie na trójce to cała się trzęsie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BYCZEK7    0

niepowiem Ci bo niewiem ale mój znajomy ma ferdka z 2002 roku nawet nawet mu to daje ale ja wole swoje rozwiązanie z nagrzewnicą od dużego fieta i webastem benzynowym od stara :D:)^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

A po co wam te ogrzewania, jak są wszystkie szyby w kabinie to już jest OK :rolleyes: , mój mf 255 miał w zestawie do kabiny taką nakładkę na wiatrak od chłodnicy i rurę do kabiny ale nie szczególnie się to sprawdzało, coś tam grzało ale ta kabina jest tak szczelna że i tak nic nie trzyma. Obudowałem te wszystkie dzuiry gumową matą pomiędzy silnikiem a przedziałęm pasarzerskim i tu gdzie wchodzą drążki od ukłądu kierowniczego i w listopadowej orce po dłuższym czasie da się odczuć przyjemne ciepełko od silnika i skrzyni biegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Oryginalne były bodajże od 1998roku w moim jeszcze nie ma ale jak słyszę opinie o ogrzewaniu to grzało do dwóch trzech lat puki kabina się nie roztłukła i grzanie powoli wysiadało. Sam kiedyś chciałem wstawić do swojego nagrzewnice od fiata punto ale nic by to nie dało kabina nie uszczelniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krynio    2

Co do ogrzewania to też planuje już od paru lat, ktoś na agrofoto ma w 3512 założone webasto i nawet mu grzeje jak twierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-tas    0

niestety- ale wg mnie to głupi powód- chciałem zamontować ogrzewanie, ale nie bo kabina nieuszczelniona- może lepiej poświęcić trochę czasu i kilka złotych i uszczelnić kabinę, założyć ogrzewanie i cieszyć się lepszym komfortem pracy

i nie bierzcie sobie tego do serca, ale dobija mnie gdy widzę jak ktoś narzeka na traktor- że głośno, ze zimno, ze niewygodnie- ale jak szyba się zbije to zostaje dziura, fotel się rozsypie to się szmat nawali- jak się dba, tak się ma, a jak się chce to ma się lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Nie mówię że mi się nie chciało ale żebyś ty widział jaka nasza kabina była po jednym roku(wada fabryczna) cała się trzęsie w ogóle drzwi od początku nie dochodziły dobrze u nas na każdych drzwiach szybach robiłem dodatkowe uszczelki ale to i tak nic nie dawało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-tas    0

ot taki wysoki poziom jakości??? to tylko współczuć, a nie dało się tego jakoś gwarancyjnie w odpowiednim czasie załatwić?? teraz to tylko kufajka zostaje widać albo wymiana budy- ale to już więcej sosu kosztuje, a pewnie są ważniejsze sprawy niż wymiana kabiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Gwarancji nie chcieli uznać powiedzieli wina złego użytkowania tylko jakie złe może być użytkowanie po dwóch miesiącach gdy więcej stał niż robił :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arinera    0

Ja miałem zamontowane ogrzewanie z fiata 125p(nagrzewnica+wiatrak )reszta przewodów była podłączona do węza przy dole chłodnicy zrobiony trójnik z lewej strony o drugi chyba w bloku obok linki z licznika mtg.jest taka prostokatna zaślepka chyba na sześć śrub tam przyspawałem rurke do węża zaletą tej nagrzewnicy był duży nadmuch lepszy niz w orginale .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Arkadinho
      witam! od jakiegoś czasu mam problem z licznikiem motogodzin, zauważyłem że od jakiegoś czasu się zatrzymał i chciałbym to naprawić ale nie wiem jak się do tego zabrać, gdzie ta linka jest puszczona? jeśli ktoś wie od czego muszę zacząć proszę o wskazówki  
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Poszukuję informacji czym najlepiej wygłuszyć kabinę w 3512 Agro. Przy pracy na wyższych obrotach po kabinie roznosi się huk, nie ma tragedii, ale mogło by być ciszej. Po przepatrzeniu starych tematów z AF wiem gdzie trzeba wygłuszać, ale nadal nie wiem co jest najbardziej skuteczne. W internecie do wyboru są maty bitumiczne, butylowe, kauczukowe itp, ale opinie na ich temat są różne bo to maty do wyciszania samochodów. Wiem że też wełna szklana pomaga. Na YT znalazłem film gdzie był Ursus 4512 z taką samą kabiną i była dosyć dobrze wyciszona więc napewno da się to zrobić,ale nie wiadomo czym. Odrazu poinformuję że nauszniki nie zdają egzaminu bo noszę okulary i nauszniki strasznie mi je dogniatają do głowy co jest niewygodne już po niedługim czasie.  Potrzebuje informacji co jest najlepszym materiałem do wygłuszania.
      Zdj dla uwagi żeby było wiadomo co jaka kabinę  chodzi.

    • Przez UltraMario
      Dzień dobry, 
      Przekopałem tematy ale jeszcze nikt o to nie pytał. 
      Czy ktoś wie gdzie kupić przednie błotniki że stelażami do 4514? W Agromie Kraków i w Miechowie nie ma. 
       
      Ewentualnie, jakich wymiarów plastikowe błotniki kupić, aby pasowały na koło rozmiaru 12.4 R24? (przyjechał z Wysp na takich kołach) 
      Jeżeli ktoś robił sam stelaże to prosiłbym o fotki, jak mają wyglądać bo wtedy będę myślał o zakupie plastikowych lub metalowych z gumą
       
      Pozdrawiam
    • Przez patrk4512
      Witam. Kupiłem swojego 4512 z wyjętą nagrzewnica i uciętymi węzami, a ponieważ właśnie przyszła mi nowa to potrzebuje informacji skąd dokładnie te węże wychodzą i którędy one dochodzą do nagrzewnicy. 
    • Przez Kobra66
      Witam! Czy ktoś się orjętuje gdzie można kupić plastikowe elementy błotników tylnych do 4514 z kabiną koja smolniki, dodam że koja tego nie sprzedaje i nie potrafi powiedzieć z kąd to brali do tych kabin. Liczę na pomoc. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj