krystiannh6030

śrutownik ssąco tłoczący

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
elku87    26

ja kupiłem ostatnio komplet : śrutownik oraz mieszalnik do pasz z firmy M-Rol z Odolanowa. Koszt całkowity 12.600 zł , silnik Siemens 15 KW , mieszalnik 2 tonowy , wszystko jest w komplecie amperomierz , wyłącznik termiczny , rura , waga itd itp za nic nie musiałem dopłacać. Na razie przerobił około 200 ton paszy i żadnych problemów , bardzo wydajny. http://mrol.eu/

Edytowano przez elku87

Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Odświeżę nieco temat

Witam Panowie :) Z racji większej ilości czasu można już na spokojnie się rozejrzeć za usprawnieniem prac w gospodarstwie. Z ojcem doszliśmy do wniosku, że czas na zakup dodatkowego śrutownika i tu się pojawiają pytania... Przy silniku 7,5 KW producenci podają wydajności 0,8 do 1 tony na h i odległość ssania 5-8 m. Z waszego doświadczenia na jaką realną wydajność można liczyć przy maksymalnej odległości śrutownika od składu zboża? Śrutownik musiał by pobierać zboże z co najmniej 7-8 metrów, po płaskim bez żadnych załamań węża ssącego.

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z odległością ssania nie pomogę, natomiast wiem że przy śrutowaniu z kosza zasypowego robie 650kg w ok. 20 minut. 2/3 pszenzyto, 1/3 kukurydza. na godzinę to daje prawie 2 tony. Silnik 11kw. Myślę że z 8 metrów to jak 0,5t Ci naleci to wszystko będzie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Właśnie tak i ja sądziłem, że z tyle wyciągnie. 0,5 t to i tak by było lepiej jak na "Bąku" lub zwykłym kamieniowym. Do tego odchodzi donoszenie żeby zasypać i przy mieszalniku z przesypywaniem śruty też nie będzie problemu. Rocznie by przerabiał z 15 ton więc nie dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 15 ton opyla się ? U mnie robi rocznie koło 200.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Tak 15-20. Dla mnie się opyla bo niestety magazynowanie zboża i paszy jest dość źle rozmyślane i dużo targania ze zbożem jest. Tak do 3 tys jak zacząłem się rozglądać to używkę idzie prawie idealną wyrwać. I tak w drugiej części podwórka zostanie stary śrutownik w drugiej paszarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Firma (osuch) robi fajny sprzęt w przystępnej cenie. Trochę się ton przerobiło na ich wyrobach i stwierdzam że wrażenia pozytywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid381010    1

Witam mam problem że śrutwonikiem wcześniej robił 450 kg w 20 min z koszem zasypowym teraz to schodzi 50 minut nie wiem czego ?

Noże ok wszystko szczelne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

A czyściłeś go w środku? U mnie jak się naosadza na ściankach w środku, tak że prawie do sit dotyka, to wydajność drastycznie spada. Jak zdejmę czapę i wyczyszczę, to zapitala jak nówka. Sita też grają ważną rolę, z czasem tracą na ostrości i wydajność się osłabia.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj