krystiannh6030

śrutownik ssąco tłoczący

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

elku87    26

ja kupiłem ostatnio komplet : śrutownik oraz mieszalnik do pasz z firmy M-Rol z Odolanowa. Koszt całkowity 12.600 zł , silnik Siemens 15 KW , mieszalnik 2 tonowy , wszystko jest w komplecie amperomierz , wyłącznik termiczny , rura , waga itd itp za nic nie musiałem dopłacać. Na razie przerobił około 200 ton paszy i żadnych problemów , bardzo wydajny. http://mrol.eu/

Edytowano przez elku87

Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

romek6340    220

Odświeżę nieco temat

Witam Panowie :) Z racji większej ilości czasu można już na spokojnie się rozejrzeć za usprawnieniem prac w gospodarstwie. Z ojcem doszliśmy do wniosku, że czas na zakup dodatkowego śrutownika i tu się pojawiają pytania... Przy silniku 7,5 KW producenci podają wydajności 0,8 do 1 tony na h i odległość ssania 5-8 m. Z waszego doświadczenia na jaką realną wydajność można liczyć przy maksymalnej odległości śrutownika od składu zboża? Śrutownik musiał by pobierać zboże z co najmniej 7-8 metrów, po płaskim bez żadnych załamań węża ssącego.

Edytowano przez romek6340

Z odległością ssania nie pomogę, natomiast wiem że przy śrutowaniu z kosza zasypowego robie 650kg w ok. 20 minut. 2/3 pszenzyto, 1/3 kukurydza. na godzinę to daje prawie 2 tony. Silnik 11kw. Myślę że z 8 metrów to jak 0,5t Ci naleci to wszystko będzie.

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

romek6340    220

Właśnie tak i ja sądziłem, że z tyle wyciągnie. 0,5 t to i tak by było lepiej jak na "Bąku" lub zwykłym kamieniowym. Do tego odchodzi donoszenie żeby zasypać i przy mieszalniku z przesypywaniem śruty też nie będzie problemu. Rocznie by przerabiał z 15 ton więc nie dużo.

Na 15 ton opyla się ? U mnie robi rocznie koło 200.

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

romek6340    220

Tak 15-20. Dla mnie się opyla bo niestety magazynowanie zboża i paszy jest dość źle rozmyślane i dużo targania ze zbożem jest. Tak do 3 tys jak zacząłem się rozglądać to używkę idzie prawie idealną wyrwać. I tak w drugiej części podwórka zostanie stary śrutownik w drugiej paszarni.

donweter1989    1281

Firma (osuch) robi fajny sprzęt w przystępnej cenie. Trochę się ton przerobiło na ich wyrobach i stwierdzam że wrażenia pozytywne.

Dawid381010    1

Witam mam problem że śrutwonikiem wcześniej robił 450 kg w 20 min z koszem zasypowym teraz to schodzi 50 minut nie wiem czego ?

Noże ok wszystko szczelne

Marcelix    72

A czyściłeś go w środku? U mnie jak się naosadza na ściankach w środku, tak że prawie do sit dotyka, to wydajność drastycznie spada. Jak zdejmę czapę i wyczyszczę, to zapitala jak nówka. Sita też grają ważną rolę, z czasem tracą na ostrości i wydajność się osłabia.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mati2411
      Witam,

Prowadzę działalność związaną ze spawaniem. Przede wszystkim działamy dla klientów indywidualnych jak również i zdarzają się zlecenia dla przemysłu. W 100% zlecenia nie powtarzalne, jednorazowe.
      Rozważam opcję stworzenia bazy kilku produktów stałych dla rolnictwa typu agregaty ścierniskowe/uprawowe, osprzęt do ciągników, tury, tuzy, obciążniki itp. 

Sprzęty miałyby być proste,  przede wszystkim wytrzymałe i w przystępnej cenie. Teraz pytania jakie mi się nasuwają to w co was, rolników przekonałoby, że mój agregat, tur, tuz jest tej samej/podobnej jakości co np. firmy zagranicznej? Wiem, że ciężej jest zaufać jakiejś małej firmie umieszczonej nie wiadomo gdzie, niż wydać kasę na pewny sprzęt. 

Czy w ogóle warto pchać się w tworzenie takiej bazy? W końcu z tego co zauważyłem rolników z roku na rok jest mniej. Jak wy uważacie?

Dzięki za odpowiedzi
    • Przez Fendzior21dm
      Witam mam problem z merlo 32.6 top maszyna pali na krótko. Ale niechce odpalić ze stacyjki stacyjka jest dobra.  Wszystkie diody sprawne. Przy przekręceniu kluczyka zamiast odpalenia słychać pstyk pewnie od sterownika.  Ci może być przyczyną nie odpalania ?  
    • Przez Rolnik810
      Witam, czy posiada ktoś wagoworkownice EkoMax i mógłby wyrazić jakąś opinie o niej? 
    • Przez ketlin23
      Mam problem z koparką Waryński K408 czyli gąsienicowa z silnikiem c 360 a problem to wyrwane gwinty z ramy głównej mocujące wieniec do góry koparki powypadały śruby na ziemie Czy miał ktoś taki przypadek a może wie ktoś jak to naprawić
    • Przez matttic
      Witam!
      Chciałem zapytać użytkowników o wialnie PAT 5 
      mianowicie o przede wszystkim o dobór sit jakie polecacie górne i dolne.
      Napiszcie też kilka słów jak Wam się sprawuje ta wialnia.
      W gospodarstwie uprawiam
      - zboża (Pszenicę Jęczmień ozimy i Grykę)
      - strączki aktualnie od kilku lat soję
      - sporadycznie gorczycę, facelię, i przyszłościowo może rzepak

Poniżej tabelka producenta i taka prośba do was użytkowników które były optymalne do rożnych gatunków ziarna i jakie stosujecie dolne bo w tabeli tego nie ma ??

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj