pastorek

deutz fahr gp 2.30 POMOCY...

Polecane posty

pastorek    0

Witam.

 

w zeszlym roku nabylem to male cudo. ogolnie jestem z niej zadowolony ale pojawil mi sie problem. otoz zepsul mi sie uklad wizania balotow. przedza nie dziala jak powinna.

 

moj problem polega na tym ze jak juz komora jest pelna, i mechanizm zaczyna nawijanie to oba ramiona spadaja na dol i zaczyna sie wiazanie, wszystko idzie jako tako i nagle nie odcina sie sznurek. pozniej zrobilo mi sie tak ze przestala wogole wiazac. ramiona odmowily posluszenstwa. oba spadly na dol. powymienialem sprezynki, wszystko poczyscilem. koniec koncow stalo sie tak ze balot poprzez sznurek zaciagnol mi ramie przedzy do komory.

 

macie moze jakies porady gdzie i tanio dokupic czesci do tej presy, gdzie moge znalesc jakies wytyczne co do regulacji calego mechanizmu, mial wogole ktos problem z ta presa i jej mechanizmem wiarzacym???

 

ps: jest jakas szansa na zalozenie do niej szerszego podbieracza??

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruchy1992    0

Witam.

 

w zeszlym roku nabylem to male cudo. ogolnie jestem z niej zadowolony ale pojawil mi sie problem. otoz zepsul mi sie uklad wizania balotow. przedza nie dziala jak powinna.

 

moj problem polega na tym ze jak juz komora jest pelna, i mechanizm zaczyna nawijanie to oba ramiona spadaja na dol i zaczyna sie wiazanie, wszystko idzie jako tako i nagle nie odcina sie sznurek. pozniej zrobilo mi sie tak ze przestala wogole wiazac. ramiona odmowily posluszenstwa. oba spadly na dol. powymienialem sprezynki, wszystko poczyscilem. koniec koncow stalo sie tak ze balot poprzez sznurek zaciagnol mi ramie przedzy do komory.

 

macie moze jakies porady gdzie i tanio dokupic czesci do tej presy, gdzie moge znalesc jakies wytyczne co do regulacji calego mechanizmu, mial wogole ktos problem z ta presa i jej mechanizmem wiarzacym???

 

ps: jest jakas szansa na zalozenie do niej szerszego podbieracza??

 

 

 

Pozdrawiam

 

Mam podobny problem z taką samą belownicą tylko u mnie mechanizm noży który ucina nie chowa się po zakonczeniu owijania może wiesz jaka to przyczyna jak zajmowałeś soe tymi rzeczmi to pierwszy problem jaki mam w tej belownicy czy może spreżyny nie wiem prosze o podpowiedz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro8540    1

Mam tą prasę od roku więc sie specjalnie nie orietuje, co do regulacji na stronie unni są instrukcje i katalogi, unnia produkuje swoje prasy na licencji df i wiele rzeczy jest takie same np mechanizm obwiazywacza


Piwo to moje paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lynio    0

Posiadam taką prasę również mechanizm był popsuty przez 5 lat wtedy prasowałmój ojciec teraz zapiepszam ja ,prasa wogóle nie wiązała trzeba bylo do każdej belki wyskakiwać i ją załanczać poprzez złożenie ramion,myślę tak męczyć to ja się nie będe postanowiłem się za nią wziąśc wyciągnełem cały aparat i jako pierwszą rzecz usunąłem luzy na ramionach tutaj u góry poprzez wstawienie tuleji niżej koło noży zrobiłem to samo i dorobiłem nowe swożnie stare wyciąłem.problem zginą jest wszystko ok.co do części to nadają się od famarolki ponieważ oni robią na licencji df.a jeżeli mechanizm spustowy(załączający aparat przy pełnej komorze) nie działa to może być zgięta dżwignia od pojemności komory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

To że się noże nie chowają to normalne . Schowają się jak opadną ramiona i zacznie się nowe wiązanie. trzeba prześledzić i zrozumieć jak to działa, a jest to proste i logiczne. Jeżeli chodzi o pierwszy post to nie wysuną się nóż musisz sprawdzić czy się mechanizm od noży nie zardzewiał też tak miałem na początku. Jeżeli ramiona opadają to musi belka złapać sznurek a dalej to już proste tylko na końcu powinien wysunąć się nóż. Ja ze dwie godziny kręciłem kółkiem i kombinowałem jak to działa. Też tak radzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pastorek    0

heheh :) faktycznie to kreceniem kolkiem jest drazniace. ja tez siedzialem i kazdy najmniejszy ruch staralem sie w mechanizmie odnalesc. swoja prese kupilem jako uzywana. koles ja z pola sprowadzil w dniu zakupu. do ostatniej chwili pracowala. fakt luzy na ramionach przedzy mam nie milosierne. i to fakt ze Unia robi takie presy jak nasze DF. jak ktos chce mam katalog czesci i ksiazke serwiskowa od kolegi z forum. byl tak mily i podeslal. filipkrzastek@o2.pl moj mail. chetnie podesle ksiazki obie dalej. w instrukcji napraw jest wszystko tak wyjasnione ze nie trzeba serwisu wzywac. tylko trzeba sie wykazac odrobina chci i zaangazowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velFoka    9

Kolego musisz ustawić dobrze łańcuszek ze sprężynką ten przy tym kole co sznurek podaje. Miałem tak i tym trzeba się pobawić bo to właśnie spuszcza ramiona. A mam takie pytanko. Bo nie mam takiej blachy pomiędzy wałkami a podbieraczem i potrzebuję wymiarów żeby dorobić. Miałby kto czas pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAUER777    0

Miałem taką prasę parę lat temu powiem że maszyna OK

Tylko wiązanie sznurkiem porażka !!!

A co do zakładania szerokiego podbieracza to daj sobie spokój tylko sprzedaj tą a kup z szerokim podbierakiem,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velFoka    9

Ja nie chce zmieniać podbieracza tylko chodzi mi o taka seryjna blachę pomiędzy górnym wałkiem a podbieraczem. Blacha w kształcie trapezu chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

moja zwijarka[ vicon rv187] tylko owija bele siatką albo sznurkiem a ja wy chcecie żeby jeszcze wiązała to chyba nie da rady... ;)


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio35    1

Witam trochę z innej beczki ale dotyczy to prasy Teutz Mam zamiar kupić i oglądałem co mnie interesuje ale miała dziwnie podgięte ramiona rotora, reszta stan ładny. Stąd moje pytanie co może być tego przyczyną? bo jest to dla mnie dziwne że tylko jeden podzespół się zużył Ma ktoś jakieś koncepcie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jak dziwnie podgięte? Zrobiłeś może jakieś zdjęcie? Sam o tak od przegarniania materiału to raczej na tyle by się nie zużył żeby się giąć. Do tego czasu całą prasa by się rozleciała. Mógł coś złapać twardego z sianem typu jakiś grubszy konar  o ile ma łąki przy drzewach albo miał życzliwych sąsiadów i dali jakąś wkładkę podczas prasowania do siana i go przygięło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio35    1

Zdjęć nie zrobiłem tylko narazie oglądałem przed kupnem. Myśle że poprzedni właściciel rozwalił rotor bo zaciągną kamień lub coś dużego a następnie wymienił na używkę też wypracowany bo łopaty rotora są pozacinane i popodginane Innego wytłumaczenia nie widzę, chyba że ten typ tak ma. 18 tys bel to dużo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Ma ktoś tą instrukcję napraw?


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Spoldriver
      Witam, poszukuje zaworu ciśnieniowego napinacza pasów do prasy Vicon rv 187, lub zestawu uszczelek do tego zaworu, lub jakiegoś specjalisty od hydrauliki który by mi ten zawór zrobił. Okolice Kościana (woj. Wielkopolskie). Jeśli ktoś ma takowy na sprzedaż, albo jakieś namiary na kogoś to proszę o info, pozdrawiam
    • Przez luki987654321
      Witam, proszę użytkowników prasy o napisanie na co zwrócić uwagę podczas oglądania prasy tak aby nie nadziać się na jakiegoś gruza z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez Goldenj
      Witam.
      Nie wiem czy to normalne, ale przy prasowaniu słomy część przedostaje się nad pasy i w momencie zamykania klapy tylnej słoma podchodzi tam gdzie jest czujnik i nie widzi, że klapa jest zamknięta. A czasem nawet tak podejdzie, że klapa rzeczywiście się nie domknie. Czy da się wyeliminować to zjawisko? Może problemem jest różna siła naciągu pasów? Zauważyłem, że jeden jest mocniej naciągnięty od innych. Czy może o co innego chodzi?
       

    • Przez luki987654321
      witam, rozglądam się za prasą pasową i interesuje mnie prasa vicon rv1601 i rv1901 proszę o opinie użytków. z góry dziękuję za opinie.
    • Przez piotr820
      Witam
      Nie znalazłem takiego tematu więc zakładam nowy.
      Tak jak w tytule, interesuję mnie opinia na temat pras zmiennokomorowych Vicon. Jakie awarie w nich mieliście??? ile bel itp...
      Z tego co wyczytałem to ta firma, to jest połączanie Kvernelanda z Viconem.
      Na co zwrócić uwagę przy zakupie??? Jak stwierdzić przebieg po stanie pasów (czy są jakieś ząbki/schodki które się ścierają po jakimś tam przebiegu tak jaki w JD)???
      Czy wszystkie Vicony mają wiązanie na 2 sznurki??
      A te Vicony to to samo co Greenland??? Jakie jeszcze są prasy tej samej budowy??? Bo np. dziś oglądałem Riviere, Greenlanda i DF i to jest jedno i to samo...
       
      Co myślicie o tejhttp://allegro.pl/prasa-zwijajaca-rolujaca-vicon-rv-157-grenland-i3894313237.html ??? Cena bardzo przystępna, choć w ten przebieg to nie wierzę...
      A gdzie sprawdzić rok produkcji, bo na tabliczce znamionowej nie znalazłem?? No na felgach jest, ale felgi można zmienić...
      Sorki za tyle pytań.
      Pozdrawiam: piotr820
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj